Барбара Редінг «Безумці. Історія кохання Михайла Коцюбинського до Олександри Аплаксіної»

Бібліотекарі рекомендують Велике враження на мене призвела книга автора Барбари Редінг «Безумці. Історія кохання Михайла Коцюбинського до Олександри Аплаксіної». Вся ця любовна історія побудована на любовних листах Коцюбинського до Олександри Аплаксіної.
Мені сподобалося, як авторка спробувала подати власну версію того, як могла би молода жінка в непривабливому статусі коханки сприймати епістоли визнаного майстра слова. На мою думку, роман Коцюбинського й Аплаксіної був не стільки плотським, скільки «мрійницьким». Обоє вони мріяли про спільне щастя. І обоє розуміли, що це лише мрії. «Перестаю реагувати на твою дитячість, що вірить у чудеса, яким ніколи не статися, і відмовлюся (вголос) мріяти, прошу тебе не нагадувати про різноманітні хворобливі фантазії.»
Письменниця вдало в свій роман включає уривки з творів Коцюбинського, які ніби показують «нездійсненні пориви». Перед нами постає звичайний службовий роман.
Старший чоловік, який переживає кризу середнього віку, підбиває клинці до набагато молодшої за нього дівчини (вона йому майже в доньки годиться). Робить це на службі. Зрештою, вони опиняються у ліжку. Чоловік говорить коханці гарні слова (жінки ж люблять вухами!), обіцяє навіть розірвати зі своєю дружиною. Обіцяє, що вони будуть разом. Обіцяє, обіцяє, обіцяє… Одне слово, банальна історія.
Та все ж за цією банальністю – трагічність. Герої прагнуть щастя, але воно, як вода, втікає між пальцями рук.
Одним словом покалічене життя як молодої дівчини, так і літнього чоловіка.
Текст складений редактором КЗК "Жовтоводська ЦБС" Безрукавою Катериною

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.