Дара Корній «Гонихмарник»

Дитяча бібліотека Книгу Дари Корній «Гонихмарник» прочитала за три вечора. Від роману просто в захваті. Він для мене як гарний танок магії і любові. Автор поступово вводить читача в світ української міфології, переплітаючи її з реальним часом. І ось ви вже кружляєте в цьому танку разом з головними героями і відчуваєте себе частиною неймовірної історії, вдихаючи запах карпатськихквітів і львівської кави під звуки дощу з шаленством грому в оточенні блискавок. Ця книга – роман (фентезі) про кохання дивовижної істоти Гонихмарника та земної дівчини. Гонихмарник, або Градобур в українській міфології – істота, яка поселяється в тілі чоловіка. Цей чоловік стає дводушником, якого потім страшенно тягне до жінки— але любить він лише жінку з однієї родини, яка сама наділена великою силою…

Саме такою була молода дівчина Аліна – звичайна студентка, молода талановита художниця, яка навіть не підозрювала, що в її життя ввірвуться чари, яким вона буде не в силі протистояти. Кохання… Це почуття стає для дівчини нереально сильним, але й дуже небезпечним. Її коханий – дивний юнак у чорному, що зветься Кажан, був дворушником: людська душа палко кохала Аліну, а душа Гонихманика прагнула володіти нею задля продовження свого існування.

Тобі дано і вірити,й кохати.

А що мені? Які такі куші?!

Нелегко, кажуть, жити на дві хати.

А ще нелегше – жить на дві душі!

Ці рядки Ліни Костенко Дара Корній взяла за епіграф до одного з розділів роману. Саме так жив хлопець, в якого вселився Градобур . Письменниця, образом цього юнака, показує, як важко жити, розриваючись навпіл, не маючи права вибору. Але «Кохання сильніше за долю…» - так стверджує автор.

Дара Корній писала цей роман для своєї доньки, розраховуючи на молодого читача, але книга розширила коло своїх прихильників: її охоче читають люди більш старшого покоління. Це пояснюється тим, що в ній дві сюжетні лінії: одна – про стосунки Аліни і Кажана, а інша – історія матері Аліни та її роду жінок-травниць, яким доводилося захищати своїх донечок від Градобура.

В романі багато легенд, казок, цікавих оповідок з історії нашого народу, які розкривають перед читачем його життя, вірування, прагнення, боротьбу з силами зла задля майбутнього. А ще ця книга вкотре доводить нам що немає майбутнього без минулого, неможливо розірвати отой невидимий багатьма зв'язок поколінь.

Дізнайтеся, що зробить Аліна, щоб врятувати свій рід від нещасть і залишитись з коханим. Впустіть магію українського слова в своє серце.

Відгук написала провідний бібліотекар дитячої бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» Алла Воленко
Гонихмарник конкурс Захарова
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.