Центральна бібліотека Вчора дочитала неймовірну книгу Дари Корній «Тому, що ти є» і до сих пір знаходжусь під враженнями.

Спочатку мене підкорив епіграф:

Біда не в тім, що свище вітер лютий,

Що січень на вікні малює мертві квіти.

Біда не в тім, що ти мене не любиш,

Біда, що я тебе не можу розлюбити.

(Ю. Рибчинський)

– влучний та життєвий. Роман пронизаний повчальними притчами та історіями, його сміло можна брати та розділяти на цитати, які будуть не гіршими від цитат великих філософів та мислителів.

Авторка підіймає в книзі багато одвічних тем: батьки і діти, студентська «революція на граніті», голодні дев’яності, каста багатих і бідних, життєвий вибір, кохання, обов’язок, самопожертва та кляті компроміси.

За жанром «Тому, що ти є» - міський роман, події якого відбуваються то в провінційному містечку, то в столиці країни. Головна тема твору – кохання зароджене ще в ранньому дитинстві та пронесене через усе життя головних героїв: Олександра – успішного хірурга, який працює в районній лікарні, та Оксани – вчительки української мови в столичній школі, яким так і не судилося бути разом (на перший погляд). На останніх сторінках роману я ридала під впливом тих болючих та таких реальних подій: Сашко не в змозі врятувати свою кохану Оксанку від страшного не виліковного недуга – РАКУ.

Приголомшила мене кінцівка та застосований ефект метелика, який все ж таки дозволяє Олександру повернутися в минуле та змінити майбутнє. Тим самим Дара створює два варіанти розв’язки: песимістичний – Оксана помирає, а Сашко страждає на психічний розлад і решту життя перебуває в лікарні для душевнохворих та оптимістичний – закохані щасливо живуть разом, народжують спільного сина Юрка, а смерть коханої виявляється просто кошмарним сном.

Своїм романом Дара захопливо стверджує: які б нещастя не випали на долю закоханих, скільки б часу не кружляли світом їхні неприкаяні душі, Бог надасть останній шанс притулитися, «віднайти втрачене, віднайти себе, загубленого».

Тож читайте та робіть свій життєвий вибір, адже як каже Дара Корній – ніколи не буває запізно, навіть тоді, коли вже точно спізнилися…

Відгук написала бібліотекар з питань автоматизації та євроінтеграції Центральної бібліотеки КЗК "Жовтоводська ЦБС" Анастасія Стороженко
Дара Корній "Тому, що ти є".
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.