Ініціатива #ВідповідальнеБатьківство: послуга “муніципальна няня” у питаннях та відповідях


Постановою Кабінету Міністрів України від 30. 01. 2019 № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» визначено Порядок відшкодування послуг з догляду за дитиною до 3 років “муніципальна няня”.

Кому може виплачуватись компенсація послуги «муніципальна няня»?

Отримувачу послуги «муніципальна няня».

В якому розмірі виплачується компенсація?
Розмір допомоги дорівнює розміру прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня. Прожитковий мінімум станом на 01. 04. 2019 складає 1626 грн., отже наразі компенсація за послуги няню становить 1626 грн. на місяць. Але зі збільшенням впродовж року прожиткового мінімуму буде збільшуватись і розмір компенсації.

Куди звертатись?
До органів соціального захисту населення. Це управління/відділи/департаменти соціального захисту населення при місцевих органах влади (виконкомах, райдержадміністраціях).

Які документи потрібно надати для оформлення послуги?
Для отримання вказаної компенсації послуги батьки протягом місяця після укладення договору з нянею, подають місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи/відомості у паперовій або електронній формі, а саме:
- заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
- заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку;
- копію договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;
- документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня» (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

До заяви додаються копії:
- свідоцтва про народження дитини;
- паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня» з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;
- документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
‑ документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) отримувача компенсації послуги «муніципальна няня».

Хто може стати муніципальною нянею?

Муніципальною нянею має бути будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) / юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

В який термін здійснюється виплата?
Компенсація виплачується щомісячно за умови подання заявником до 5 числа місяця в управління соціального захисту населення підтверджуючих документів про витрати на оплату послуги з догляду за дитиною «муніципальній няні», а це: чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка
Якщо ваші права порушують, дзвоніть на номер "гарячої лінії" цілодобово 0 (800) 213 103, отримуйте первинну правову допомогу та дізнавайтесь про адреси найближчих центрів/бюро безоплатної правової допомоги.

Також ви можете звернутись через портал iGov.org.ua (звернення про надання безоплатної первинної правової допомоги) https://igov.org.ua/service/353/general або знайти готову консультацію в базі Wikilegalaid.gov.uа https://wiki.legalaid.gov.ua/ Задавайте свої питання. Будьте обізнаними, будете захищеними!
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.