Читацька онлайн конференція «Лицар свободи»

15 липня працівники КЗК «Жовтоводська ЦБС» взяли участь у читацькій онлайн конференції «Лицар свободи», присвяченій 80-річчю від дня народження Івана Григоровича Сокульського, що відбулася в межах Регіонального проєкту «Читаємо разом» - «Іван Сокульський: душа, осяяна світлом» у ДОУНБ.

Відкрила конференцію, директор КЗК «ДОУНБ» Надія Тітова, та зазначила: «Проєкт «Читаємо разом» діє у ДОУНБ із 2012-го року, з метою популяризації творчості поетів та письменників, які народилися або жили на Дніпропетровщині. В цьому році нашим героєм є Іван Сокульський».

Про Івана Григоровича, як одного з зачинателів демократичного руху Придніпров’я та людини, яка є частиною національної пам'яті було розкрито у доповіді начальника Південно-східного відділу управління реалізації політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті, доктора історичних наук Ігоря Кочергіна.

Старший науковий співробітник відділу «Літературне Придніпров’я» ДНІМ ім. Д.І. Яворницького Світлана Мартинова познайомила присутніх з життєвим та творчим шляхом Івана Сокульського, та наголосила, що «Він мав послідовність поглядів, вірність внутрішній правді, його літературну творчість не перервали ані 13 років таборів ані 72 доби карцеру. Це свідчить про цілеспрямоване поєднання життя й творчості».

Про особливості цьогорічного Регіонального проєкту «Читаємо разом» - «Іван Сокульський: душа, осяяна світлом» та Конкурсу на кращий відеокліп, що триває, «Благословлю все болем і добром» - ознайомила присутніх заступник директора з внутрішньобібліотечної роботи Оксана Шевченко.

Друге доповнене видання бібліографічного покажчика з Серії «Літературна Дніпропетровщина» «Лицар свободи» до ювілею Івана Григоровича, у спільній співпраці із Музеєм «Літературне «Придніпров'я» та Дніпропетровської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, представила завідувач редакційно-видавничим центром ДОУНБ Аліна Залєвська.

Наприкінці конференції долучилася громадська діячка, дружина Івана Сокульського Орина Сокульська підкреслила: «Я духовно разом із Вами, і Дніпро для мене й для мого чоловіка – знакове місто. Дуже важливо відчути , яким є Іван Григорович сьогодні для вас, для молоді Січеславщини. Для мене він світла талановита людина, навколо якої завжди горнулися люди. Він ніс Світ та Добро, гадаю так само, як його поезія. Читайте його вірші, листи й ви не розчаруєтесь . Іван Григорович й ті, хто був поруч у ті часи, наближали нашу Незалежність …»

/Files/images/2020/tsb/onlayn_konferentsya_sokulskiy/20200715_103625.jpg

/Files/images/2020/tsb/onlayn_konferentsya_sokulskiy/20200715_103639.jpg

/Files/images/2020/tsb/onlayn_konferentsya_sokulskiy/20200715_103705.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.