КНИЖКОВІ НОВИНКИ В ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ

Чи варто казати, що читання – то дуже важлива й потрібна справа? Дитині необхідно читати – самій або разом із батьками на сімейних читаннях. Залишається лише з’ясувати, що ж читати. Дитяча бібліотека КЗК «Жовтоводська ЦБС» отримала нову літературу, яку ми пропонуємо для ознайомлення широкому колу читачів.

1. Любій малечі про цікаві речі

Центральна бібліотека Барзотті, Елеонора. Атлас світу для дітей: пер. з італ. / Е. Барзотті. - Х. : Фактор, 2016. - 208 с. : іл. З давніх часів вивчення світу було важливо для життя людей. Книжка розповідає про довколишній світ , про материки і континенти. Країни та народи, а також про різноманітних тварин, що населяють нашу планету.

Дитяча бібліотека Барзотті, Елеонора. Я і світ довкола мене: пер. з італ. / Е. Барзотті. - Х. : Фактор, 2016. - 208 с. : іл. Кожна дитина хоче як можно більше пізнати про світ, який її оточує. Ця книга відкриє йому нові обрії ще непізнаного. Малюк зрозуміє, як працює його організм, отримає перші відомості про дивовижний світ природи, познайомиться з давніми цивілізаціями, а ще спробує уявити, ким він стане, коли виросте, яка професія для нього буде цікавою.

Дитяча бібліотека Дикі тварини. 50 найвідоміших видів: міні-енциклопедія / пер. з англ. - К. : Країна Мрій, 2016. - 56 с. : іл. У цьому довіднику описано 50 найвідоміших виділ диких тварин ссавців, птахів, риб, земноводних і плазунів. Ви дізнаєтеся про спосіб життя І особливої ті будови різних тварин, а також про те, де розповсюджений той або інший вид.

Дитяча бібліотека Динозаври. 50 найвідоміших видів: міні-енциклопедія / пер. з англ. - К. : ОСМА, 2016. - 56 с. : іл. У цьому довіднику описано 50 найвідоміших видів динозаврів. Ви познайомитеся з особливостями будови цих доісторичних тварин, їх способом життя і дізнаєтеся, у який період часу вони жили на Землі.

Дитяча бібліотека Комахи. 50 найвідоміших видів: міні-енциклопедія / пер. з англ. - К. : ОСМА, 2016. - 56 с. : іл. За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів комах. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та спосіб життя. Для широкого кола читачів.

Дитяча бібліотека Коні і поні. 50 найвідоміших різновидів: міні-енциклопедія / пер. з англ. - К. : ОСМА, 2016. - 56 с. : іл. За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших порід коней та поні. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та особливості розведення та утримання. Для широкого кола читачів.

2. Життя видатних дітей

У книжках серії «Життя видатних дітей» Ви знайдете цікаві ситуації і зможете прослідкувати, як у різні часи та в несхожих культурах діти ставали видатними особистостями. А чудові ілюстрації допоможуть уявити- якими ж вони були…

Дитяча бібліотека Багряна, Анна. Анна Багряна про Марію Заньковецьку, Олену Телігу, Вангу, Марію Приймаченко, Славу Стецько [Текст] : оповідання / А. Багряна. - К. : Антологія, 2016. - 96 с. : іл. - (Життя видатних дітей). Анни Багряної про дитинство Марії Заньковецької – талановитої української актриси; Олени Теліги – визначної української поетеси та громадської діячки, яка трагічно загинула від рук фашистів; Ванги – відомої в цілому світі провидиці та цілительки; Марії Приймаченко – художниці, народної майстрині «наївного мистецтва»; Слави Стецько – непересічної політичної діячки ХХ ст. Цих п’ятьох видатних жінок об’єднували любов до рідної землі й природи та непереборне прагнення досягти своєї мети.

Дитяча бібліотека Воронина, Леся. Леся Воронина про Брюса Лі, Махатму Ганді, Жорж Санд, Фридеріка Шопена, Івана Миколайчука [Текст] / Л. Воронина. - К. : УкрНДІСВД, 2016. - 128 с. : іл. - (Життя видатних дітей). Француженка Жорж Санд, поляк Фредерік Шопен, індієць Махатма Ганді, китаєць Лі Суй Лунґ (більше відомий як Брюс Лі), українець Іван Миколайчук – усі вони в дитинстві мали чудові «з’яви», після яких утвердились у тому, ким і яким треба бути.

Дитяча бібліотека Лущевська, Оксана. Оксана Лущевська про Христофора Колумба, Джона Ньюбері, Чарльза Дікенса, Дніпрову Чайку, Перл Сайденстрікер Бак / О. Лущевська. - К. : УкрНДІСВД, 2016. - 96 с. : іл. - (Життя видатних дітей). Оксана Лущевська – молода українська письменниця, яка мешкає в США, – розповідає в цій книжці про дитинство напрочуд цікавих людей.- іспанського мореплавця Христофора Колумба, який мав дивовижне рудеволосся, аписати й читати, кажуть, навчився в уже зрілому віці, принагідно відкривши Америку; - британського книговидавця й письменника Джона Ньюбері, який першим збагнув, чим дитяча книжка відрізняється від дорослої, і створив «Маленьку гарненьку кишенькову книжечку», з якої почалася світова дитяча література; - англійського натураліста й мандрівника Чарльза Дарвіна, який понад усе на світі любив спостерігати за життям рослин і тварин, а тому й зумів розкрити чимало таємниць природи; - української письменниці, педагога й правозахисниці Дніпрової Чайки, яка не лише закладала основи вітчизняної літератури для дітей, а й створила лібрето кількох чудових дитячих опер; - американської письменниці, журналістки, перекладачки, громадської діячки Перл Бак, яка не лише першою у своїй країні була удостоєна Нобелівської премії з літератури, айстала названою матір’ю для дев’яти дітей різних національностей. Для кмітливих, допитливих і непосидючих юних читачів.

Дитяча бібліотека Павленко, Марина. Марина Павленко про Павла Тичину, Надію Суровцову, Василя Симоненка, Василя Стуса, Ірину Жиленко [Текст] / М. Павленко. - К. : УкрНДІСВД, 2016. - 120 с. : іл. - (Життя видатних дітей). Читайте історію про Павла Тичину, поета-модерніста, державного та громадського діяча, академіка АН УРСР, чия складна доля є дуже характерною для першої половини ХХ століття; Надію Суровцову – письменницю, журналістку, перекладачку, громадського діяча, спадщина якої досі майже не видана; Василя Симоненка – поета, прозаїка, перекладача, журналіста, творчість якого глибоко пронизана народнопісенними мотивами; Василя Стуса – поета, перекладача, публіциста, творчість якого викликає неабиякий інтерес у сучасних літературознавців; Ірину Жиленко – поета, прозаїка, перекладача, особливістю поетичного світобачення було воздавання слави повсякденному життю.Книга для допитливих мрійників.

Дитяча бібліотека Птіцин, Анатолій. Анатолій Птіцин про Шолом-Алехема, Януша Корчака, Фріца Крейслера, Миколу Лукаша, Матір Терезу / А. Птіцин. - К. : Антологія, 2016. - 120 с. : іл. - (Життя видатних дітей). Письменник Анатолій Птіцин розповість вам про дитинство людей, знаних у всьому світі. Погортавши сторінки цієї книги, ви зможете опинитися у великій родині маленького Шолом-Алейхема, який згодом стане самобутнім майстром слова; дізнатися таємницю першого кохання Януша Корчака, дитячого письменника та видатного педагога; разом з Фріцом Крейслером пограти на першому музичному інструменті, що його сам собі змайстрував майбутній композитор; разом з Миколою Лукашем втрапити в історію зі зникненням хлопчика та дізнатися, про що розповідав батько Аґнес Ґонджі своїй дочці, в майбутньому – Матері Терезі…

3. Коло сімейного читання

Дитяча бібліотека Андрусяк, Іван. Стефа і Чакалка : казково-пригодницькі повісті / І. Андрусяк. - К. : Фонтан казок, 2016. - 240 с. : іл. - (Добрі пригоди). Повість Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка» – один із знакових творів сучасної української дитячої літератури, які найбільше полюбилися малюкам за останнє десятиліття. Там само захоплено читачі сприйняли і продовження історії – повість «Кабан дикий – хвіст великий». А в цій книжці разом із ними до вас приходить новісінька третя повість – «Чакалка і Чупакабра», у якій два уславлені фольклорні персонажі нарешті завдяки Стефі зустрічаються, щоб остаточно перемогти Великого Бабая і його зграю справжніх страшил.

Дитяча бібліотека Винничук, Юрій. Балакуче яблуко [Текст] : казка . Кн.4 / Ю. Винничук. - Х. : Бібколектор, 2016. - 24 с. : іл. Це четверта книга із серії казок про веселі пригоди уже знайомих нам двох чеберяйчиків - Гоплі та Піплі. Чи вміє яблуко розмовляти? Хто така Ая і чому вона опинилася в ліжечку Піплі? Як Піпля взимку ласував морозивом? Про це і ще про багато цікавого ви дізнаєтеся, прочитавши книжку відомого українського письменника Юрія Винничука, а кумедні малюнки чудової художниці Юлії Пилипчатіної допоможуть оживити в уяві маленьких читачів цих незвичних героїв.

Дитяча бібліотека Винничук, Юрій. Метелик вивчає життя [Текст] : казка . Кн. 5 / Ю. Винничук. - Х. : Бібколектор, 2016. - 24 с. : іл. Це п'ята книжка із серії казок про веселі пригоди уже знайомих нам двох чеберяйчиків - Гоплі та Піплі. До садочка, де відпочивали чеберяйчики, залетів великий метелик. Він щойно народився і вирішив якомога швидше вивчити життя, адже він - метелик-одноденка.

Дитяча бібліотека Винничук, Юрій. Перекладенець [Текст] : казка . Кн.2 / Ю. Винничук. - Х. : Бібколектор, 2016. - 24 с. : іл. Чому сонце кругле, а не квадратове? Чому небо блакитне, а не зелене, як трава? Чому, коли нюхати квіти, завжди крутить у носі?.. Чи знайшли чеберяйчики відповіді на метеликові запитання і які пригоди сталися з ними потім, дізнаєтеся із книжки відомого українського письменника Юрія Винничука, ілюстрованої чудовою художницею Юлією Пилипчатіною.

Дитяча бібліотека Винничук, Юрій. Чеберяйчики Гопля і Піпля [Текст] : казка . Кн.1 / Ю. Винничук. - Х. : Бібколектор, 2016. - 24 с. : іл. Це перша книжка із серії казок про веселі пригоди двох чеберяйчиків — Гоплі та Піплі. Чеберяйчики давно відомі як персонажі української міфології, але у цих казках ми вперше можемо з ними познайомитися ближче. Гопля і Піпля вирішили збудувати хатку. А що із цього вийшло, дізнаєтеся з книжки відомого українського письменника Юрія Винничука.

Дитяча бібліотека Кочубей, Саша. Сім нескладух Говорухи [Текст] : повість / С. Кочубей. - К. : Фонтан казок, 2016. - 104 с. : іл. - (Книжка про мене). Сповнена іскрометного гумору дебютна повість– переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!». Височенна як жирафа однокласниця Єва, образившись на Андрійка Говоруху (шкільне прізвисько Андроїд), напророчила йому сім неприємностей – нескладух. І ось вони починають збуватися – і хлопець усе дужче нервує, через що раз у раз потрапляє в усе кумедніші ситуації. Аж доки раптом не з’ясовується, що насправді… Говоруха з Євою одного зросту, а рахувати веснянки на обличчі дівчинки дуже навіть цікаво!

Дитяча бібліотека Стрековська - Заремба, Малгожата. Філіпек і весела сімейка /М. Стрековська - Заремба. - Х. : Школа, 2016. - 144 с. - (Нова дитяча книга). Кумедні історії про веселого бешкетника Філіпека та його друзів розсмішать як дітей, так і дорослих. Вони побачать світ його очима — очима «дуже чемної, розважливої та розумної не на свої роки дитини», як він каже про себе.

Дитяча бібліотека Стрековська - Заремба, Малгожата. Філіпек і дівчатка [/ М. Стрековська - Заремба. - Х. : Школа, 2016. - 144 с. - (Нова дитяча книга). Кмітливий Філіпек та його нерозлучні друзяки виявляють, що дівчата мають велетенський вплив на їхнє життя. Адже саме вони роблять геть нестерпним хлопчаче буття: то у змаганні виграють, то найочікуваніший футбольний матч зіпсують, а що робить із хлопцями закоханість - годі й казати. Боротьба за рівність і справедливість у хлопчачо-дівчачих взаєминах обертається для малого розумника і його друзів новими кумедними пригодами

Дитяча бібліотека Стрековська - Заремба, Малгожата. Філіпек і шалені канікули [Текст] / М. Стрековська - Заремба. - Х. : Школа, 2016. - 144 с. - (Нова дитяча книга). Канікули падають на родину маленького школяра Філіпека, як грім серед ясного неба. На бешкетника чекає дуже насичена «програма»: викриття шпигуна, поїздка з дідусем у санаторій для літніх людей, спортивний табір з дівчатками-балеринами, «викрадення» власною тіткою, подушкова вечірка та ще чимало розваг. Бешкетник уміє розважити себе сам, та й усіх довкола!

Дитяча бібліотека Стрековська - Заремба, Малгожата. Філіпек і шкільні витівки [Текст] / М. Стрековська - Заремба. - Х. : Школа, 2016. - 160 с. - (Нова дитяча книга). Малий розумник Філіпек нарешті йде до школи, де на нього чекають старі друзі, нові пригоди та… ні хвилини вільного часу. Філіпек усе встигає: допомагати друзям у навчанні та розкривати власні таланти, вчитися танцювати та їздити «слідами великих поляків», а ще — бешкетувати.

Дитяча бібліотека Чаклун, Олег. Мікробот [Текст] / О. Чаклун. - К. : Фонтан казок, 2016. - 64 с. : іл. - (Добра фантастика). Маленький робот Мікробот понад усе полюбляє гратися в хованки. Випадково опинившись на нашій планеті, він заводить дружбу з дівчинкою Амелією та хлопчиком Пітером, і вони разом перемагають космічного лиходія Сульфура. Упевнившись, що хованки тут неперевершені, Мікробот приводить іще сімох друзів-роботів — таких само веселих пустунів і розбишак. І вони вирішують пограти в хованки там, де ще ніхто й ніколи не грав. Але, звісно, без допомоги дітей їм не обійтися…

Сподіваємося, що ця сторінка стане для вас корисною. Цю чи іншу літературу ви можете отримати за адресою вул. Маяковського 59, Дитяча бібліотека КЗК «ЖЦБС»

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.