НОВИНКИ 2017

Пропонуємо вашій увазі нові надходження художньої літератури, які поповнили фонд КЗК «Жовтоводська ЦБС». Ці книги різні за жанрами. Деякі з них будуть цікаві дорослому читачу, а деякі підліткам. Автори творів у більшості наші сучасники. У науковій літературі точно не зазначено, від якого моменту українську літературу слід вважати сучасною. Утім, під поняттям сучасна українська література найчастіше розуміють сукупність художніх творів, написаних від часу здобуття Україною незалежності в 1991році й до тепер.
Унаслідок більшої свободи, відкритості українського суспільства до іноземних впливів та значно ширших контактів iз літературами інших країн сучасна українська література розкриває такі теми як Голодомор, сексуальність, наркотики, девіантна поведінка. Автори наших нових надходжень використовували нові стилістичні прийоми: постмодернізм, неоавангард, сенсо-фізіологізм.У творах осмислені соціальні проблеми та історична пам'ять. Вони наштовхують на роздуми та мрії, виховують та просто можуть стати чудовим засобом гарно провести час з книгою.
Тож, до вашої уваги ці нові надходження сучасної української літератури.

Антипович, Тарас. Мізерія [Текст] : роман / Т.Антипович. - К. : Нора-Друк, 2007. - 208 с.

Центральна бібліотека «Мізерія» – це несподіване балансування на межі поезії й непристойності, іронії й трагізму. Тут майже мультиплікаційні імена героїв, дивакуваті сюжетні виверти, однак людські нерви і мізки – справжні. Автор створив неповторну метафоричну реальність, крізь яку наша дійсність проступає тонким пунктиром. Сучасна проза. Соціальна фантастика.

.

.

.

.

.

Багряна, Анна. Дивна така любов [Текст] : роман-соната / А.Багряна. - К. : Нора-Друк, 2010. - 208 с. - (Популярні книжки).

Центральна бібліотека Роман-соната «Дивна така любов» написаний під звучання «Місячної сонати» Бетховена. Відтак кожен розділ тексту відповідає за своїм настроєм кожній із трьох частин сонати. Дія роману починається у передмісті Києва. В родині сільського вчителя на Різдво народжується дівчинка Надійка. Під час важких пологів мати стає німою. Дівчинка росте відлюдькуватою, дивною. За це односельчани кажуть на неї «відьма». Випадкове знайомство з київським художником Нестором розкриває дивовижний Надійчин талант: вона переносить на чисте полотно свій різдвяний сон, і це — її найперший, найдивовижніший малярський витвір. Попри заборону батьків Надія тікає до Києва вчитися малювати, а потім вступає до Краківської художньої академії. Вона стає відомою європейською художницею, але кожен новий успіх лише віддаляє її від себе — справжньої, веде до згуби. Надія втрачає зв'язок з малою і великою Батьківщиною, ігнорує свою родину. Це призводить до втрати таланту і коханого. Але знайома музика вперто продовжує звучати у Надійчиному серці. А отже — є надія.

Горбунова, Вікторія.Надра банку [Текст] : роман / В.Горбунова. - К. : Нора-Друк, 2011. - 200 с. : іл. - (Популярні Книжки).

Центральна бібліотека «Надра банку» – це книга про професійну деформацію особистості. Cлужбовий роман розвивається на тлі взаємин співробітників великої корпорації – комерційного банку, світу, де гроші змагаються з почуттями… Книга про те, як професія впливає на характер, мрії, прагнення людей, як змінюються їхні долі, ролі. І, звичайно, це – історія кохання.

.

.

.

.

.

Дубинянська,Яна. Корабель жінок [Текст] / Я.Дубинянська. - К. : Нора-Друк, 2006. - 296 с. - (Яна Дубинська's Puzzles).

Центральна бібліотека До збірки «Корабель жінок» увійшли твори малої прози Яни Дубинянської. Дуже різні: за жанром, сюжетом, стилістикою, емоційним наповненням. ...Щасливе сімейне життя з коханою людиною — чи штучна матриця, за якою прихована давня трагедія? Моторошно. ...Чотири брати-лицарі і їхня сестра, «діва з волоссям кольору полум'я» — ні, чужинка, здатна послати їх на певну загибель. Мабуть, романтично. ...Трохи демагогії — і вчорашній ворог, приречений до страти, стає не просто спільником, а навіть лідером тих самих людей. Актуально, чи не так? ...Якщо жінка у поті чола заробляє на виживання, в той час як чоловік філософствує за чаркою про зірки і світобудову, — кого з них вважати розумною істотою?, з точки зору інопланетних месій? Не хвилюйтеся, це іронічно. Читайте моторошні, романтичні, актуальні, іронічні оповідання — для будь-якого настрою, на будь-який смак.

.

Дяченко, Марина. Крило [Текст] / М. Дяченко, С. Дяченко. - К. : Грані - Т, 2008. - 232 с. - (Українська майстерня фантастики).

Центральна бібліотека Відкривається книга заголовною новелою «Крило» - зворушливою історією першого підліткового кохання у замкненому квадраті бетонних багатоповерхівок. Переживання головного героя Єгора виписані настільки проникливо, що вже з перших сторінок зрозуміло: ми читаємо справжніх майстрів психологічної прози. А два альтернативні фінали зможуть задовольнити й тих, хто полюбляє хепі-енди, й тих, кому до вподоби більш драматичні й загадкові розв’язки. Місто є і місцем дії, і одним із головних героїв наступної повісті «Підземний вітер». Це своєрідна урбаністична версія «Лісової пісні» - автори прозоро натякають на це епіграфом, взятим саме з драми-феєрії Лесі Українки. Тому цікаво буде подивитися, на чию користь зрештою зробить нелегкий вибір між Килиною і Мавкою головний персонаж повісті Сашко, чи вдасться йому завдяки коханню Улії піднятися над людвою і стати людиною, гідної любові вільного створіння міста. Про кохання між звичайним хлопцем Юстином та загадковою дівчиною Анітою йдеться й у наступній, фентезійній повісті «Господар колодязів». Юстинові доведеться також неодноразово опинятися перед вибором: між коханою і людиною, яка його виростила, між владою і незалежністю, і найголовніше – між свободою і обов’язком. На риторичне питання: «Чи мав я рацію?», яке поставить собі головний герой наприкінці твору, має відповісти читач. Кожен для себе.

Кокотюха,Андрій. Полювання на золотий кубок [Текст] / А.Кокотюха. - К. : Грані - Т, 2008. - 80 с. - (Дивний детектив - 08).

Центральна бібліотека На старт! Увага! Марш! Починається полювання на Золотий кубок! Здобути його і стати чемпіоном школи мріє кожен спортсмен. Викрасти його задумали невідомі злодії. Вони прорахували кожен свій крок, крім одного: їхню таємну змову почули розумник Максим і розбишака Денис. Урятувати Золотий кубок вони можуть. Але для цього потрібно НІКОМУ НІЧОГО НЕ КАЗАТИ, забути про давні образи та ворожнечу, і головне - САМИМ СТАТИ ЗЛОДІЯМИ Нехай навіть і з найкращих переконань... Чи вдасться Максимові й Денису випередити злодіїв? Чи зуміють вони врятувати Золотий кубок? Чи врятуються самі від злодіїв, котрі почнуть полювати вже на них? Читайте цей захоплюючий детектив. Несподівані повороти - на кожній сторінці.

.

.

Кокотюха,Андрій. Мисливці за привидами [Текст] / А.Кокотюха. - К. : Грані - Т, 2008. - 80 с. - (Дивний детектив - 08).

Центральна бібліотека Не встигла підзабутися історія із «Золотим кубком», а на Максима і Дениса чекає нова загадка і нове випробування їхньої ще слабкої дружби. Так само, як і в першій частині, відбувається психологічний ріст образів головних героїв, але тут до хлопців приєднується не менш цікава дівчинка Оксана. Психологія та детектив поєднуються органічно і підсилюють інтерес до книги, не виходячи за рамки шкільних реалій і проблематики. Книга стає психологічно складнішою, у ній починає з’являтися небезпека, емоційно ростуть герої, і за ними стає ще цікавіше спостерігати.

.

.

.

Литвин, Ярослава. Пухнаста [Текст] : роман / Я.Литвин. - К. : Нора-Друк, 2007. - 240 с.

Центральна бібліотека Досить реалістична картина психічного захворювання. У романі Ярослава Литвин узагалі виявляє свою начитаність у психіатрії – робить зноски із описом того чи іншого розладу, ніби говорячи: а наступним епізодом я проілюструю вам галюцинаторно-параноїдальний синдром з асоціативними автоматизмами. І ця обізнаність де в чому, як на мене, шкодить і самій авторці, бо десь на половині тексту зв’язний виклад припиняється і починається та сама «мішанка з фантазії, снів і фільмів з приправою інфантильності», котру так мудро відзначив Костик. Утім, він і сам не залишився осторонь: намагаючись повернути Пухнасту в реальний світ, він… одягнув її в гамівну сорочку, закривши в оббитій войлоком кімнаті. Не впевнена, чи це відбувалось насправді, але як метафора стосунків між чоловіком і жінкою, котрі належать до абсолютно різних світів, досить вдало.

.

Мак,Ольга. Каміння під косою [Текст] : повість / О.Мак. - 2-ге вид. - К. : УВС ім. Ю. Липи, 2017. - 198 с. : іл.

Центральна бібліотека Повість Ольги Мак "Каміння під косою" вперше вийшла в Канаді з нагоди 40-річчя Голодомору в Україні і, як відзначала критика, "читалася як щось неймовірне, недійсне... З жахом кружляла думка: "Невже ж письменниця це все сама пережила?"... Повість визнано за "найкращий твір для молоді з Голодоморської тематики".

.

.

.

.

Процюк, Степан. Вітроломи [Текст] : повість / С.Процюк. - К. : Грані - Т, 2015. - 136 с.

Центральна бібліотека Коли читаєш назву книги «Вітроломи» і водночас бачиш на обкладинці повітряного змія, виникає смисловий дисонанс. За назвою стоїть сила, прагнення змінювати світ, іти проти правил, ризикувати, що, в принципі, властиве підлітковому бунтарству. Але ж змій – зовсім інший образ. Змій не має своєї волі, він летить туди, куди скерує його вітер. Тому змій аж ніяк не може бути вітроломом, це проти його природи. Випадково так вийшло, чи було задумане від самого початку надто розумним дизайнером, але в цьому протиріччі повністю втілилась оманлива суть цієї книжки. Анотація обіцяє багато: стосунки з батьками, першу дорослу закоханість, відповідь на питання, коли настає час для першого сексу, протиставлення грошей і знехтуваного таланту, спокуси і пастки – тобто весь набор, на який клюнуть більшість підлітків.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.