2012 рік

Головною подією 2012 року, не тільки для бібліотечної спільноти Жовтих Вод, а й для усієї територіальної громади міста стало відкриття, після реконструкції та ремонту, нового приміщення Центральної бібліотеки. Оновлена бібліотека значно зручніша, комфортніша, осучаснена, забезпечена новими ресурсами та послугами.

2013 рік

Головною подією 2013 року стало відкриття в центральній бібліотеці Центру слов’янської писемності і культури, який було створено в рамках Програми голови облдержадміністрації Д.В. Колєснікова «У слов’янській єдності – перспектива майбутнього. Метою та завданням якого є створення умов для збереження, відродження, розвитку та популяризації самобутніх слов’янських культур та культурних та духовних цінностей слов’янських народів, популяризації традицій, звичаїв, ремесел та народної творчості слов’ян, зростанню культурного рівня мешканців міста.

2014 рік

Інновацією для бібліотек КЗК "Жовтоводська ЦБС" була спроба редактора КЗК «Жовтоводська ЦБС» Безрукавої Катерини започаткувати display-кросинг. Перший display-кросинг було створено в Центральній бібліотеці до дня всіх Святих. Метою display-кросингу є популяризація такого напряму бібліотечно-інформаційної роботи як організація книжкової виставки, акцентування уваги на розробці її дизайну.

2015 рік

 • Участь у масштабному культурно-просвітницькому фестивалі «З країни в Україну», який було започатковано у 2014 році, щоб максимально допомогти місцевим громадам патріотів наповнити свої міста атмосферою єдності, підтримки та відчуттям українського духу. Пізнавальною частиною програми фестивалю були лекції, які пройшли в читальній залі відділу обслуговування Центральної бібліотеки: з історії, культури, мистецтва та етнографії України від фахівців високого рівня - кандидатів історичних наук, викладачів з величезним досвідом та багажем знань.
 • Перемоги редактора Центральної бібліотеки Безрукавої Катерини, яка двічі приймала участь у конкурсах програми «Бібліоміст»: «Програма навчальних поїздок вивчення досвіду провідних бібліотек України» та «Для учасників професійних поїздок» і двічі була переможцем. У квітні 2015 року вона, як переможець приймала участь в навчально-професійному візиті «Бібліотеки Іванофранківщини: традиції та інновації в обслуговуванні місцевої громади». А у серпні 2015 року завдяки перемозі Проекту «БібліоМедіаЦентр», який передбачає започаткування єдиного інформаційного центру на базі центральної бібліотеки з метою створення умов для громадського діалогу про потреби електронних послуг і переваги їх використання, поповнилась матеріально-технічна база Центральної бібліотеки - було отримано ноутбук, проектор.
 • Популяризація літератури не обмежується стінами бібліотек, тому навесні і влітку, в рамках акції «Гарний настрій – запорука миру», бібліотечні працівники, у вихідні дні, проводили заходи на свіжому повітрі (опен ейр), на майданчиках біля бібліотек, в парках Слави та Дитячому.

2016 рік став знаменним для КЗК "Жовтоводська ЦБС" такими подіями:

 • Впровадження фандрейзингової діяльності в бібліотечну справу, завдяки цьому Центральна бібліотека виграла проект «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», який здійснюється за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне)». Загальний бюджет проекту: 4400 грн. (отримано електронну читанку та інформаційну коркову дошку та спеціальну літературу для проведення масових заходів, круглих столів, конференцій з даного напрямку).
 • Перемога у конкурсі серед українських бібліотек «Бібліотека, як сучасний інформаційний центр», який було проведено Благодійною організацією «Благодійний фонд «Бібліотечна країна» в рамках проекту «Жива сучасна бібліотека» у співпраці з Українською бібліотечною асоціацією. Серед 128 поданих заявок, було визначені 10 бібліотек переможців, серед яких Центральна бібліотека КЗК «Жовтоводська ЦБС», єдина з Дніпропетровської області. В якості призів отримані нові книжки від провідних українських видавництв: «Фоліо», «Брайт Стар Паблішинг», «Наш Формат», «Самміт книга», «Видавництво Анетти Антоненко»
 • Відкриття в Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» "БібліоМедіаЦентру" - єдиного інформаційного центру для організації ефективної системи одержання жителями повної інформації, необхідної для забезпечення їх особистих прав та життєво-необхідних потреб, тобто надання послуг з Євроінтеграції, Місцевого самоврядування та Електронного урядування. Саме бібліотеки стають магістралями інформації для населення, тому що є публічними осередками, до яких населення має необмежений доступ.
 • Створення електронного каталогу, відповідно Розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації № р-23/0/3-16 від 20.01.2016 р. Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія (КЗК «ДОУНБ») розробила регіональний проект «Електронний каталог». Мета регіонального проекту: Створення електронних каталогів на книжкові фонди публічних бібліотек області та перехід на систему корпоративної каталогізації з формування зведеного краєзнавчого каталогу статей із періодичних видань «Дніпропетровщина», із 30 централізованих бібліотечних систем області було відібрано 16 ЦБС (у тому числі м. Жовті Води Комунальний заклад культури «Жовтоводська централізована бібліотечна система»), які на сьогоднішній день і працюють в цьому проекті по створенню Електронного каталогу. Нещодавно було відкрито доступ до електронного каталогу нашої ЦБС. Бібліотеки постійно відгукується на соціальні зміни, активно співпрацюють з органами місцевої влади, взаємодіють з партнерами по культурній діяльності, з громадськими рухами та організаціями, засобами масової інформації, розвивають ділові та творчі зв'язки з діячами культури, мистецтва, представниками бізнесу.
 • Організація першого поетичного фестивалю для обдарованих дітей та молоді "Молодий Горицвіт"
 • В комунальному закладі культури "Жовтоводська ЦБС" новий директор Бєлякова Катерина Миколаївна, яку було обрано на засіданні конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду директора КЗК "Жовтоводська ЦБС".
 • Дитяча бібліотека відзначила свій 50-річний ювілей.

2017 рік

 • Вперше до Центральної бібліотеки КЗК "Жовтоводська ЦБС" завітали Брати Капранови з презентацією нового роману "Забудь річка".
 • Центральну бібліотеку КЗК "Жовтоводська ЦБС" було визначено переможцем конкурсу проектів на бюджет участі, з проектом "Library Hub: сучасний простір у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС»(автор Катерина Бєлякова) Створення у центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» безкоштовного мультимедійного простору для зустрічей, навчання, обміну думками та ідеями. Library Hub – це окрема кімната для спільної праці, проведення тренінгів, лекцій, майстер-класів для творчих, активних, креативних жовтоводців, які генерують ідеї для розвитку нашого міста.
 • Вперше в місті Центральна бібліотека КЗК "Жовтоводська ЦБС" започаткувала показ фільмів під відкритим небом, який користується великим попитом громадян міста Жовті Води
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.