До Дня Європи в Україні в Library HUB Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» відкрито Куточок «ЄС на книжковій полиці», створений в рамках проєкту «Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні». Матеріали для оформлення надані Представництвом Європейського Союзу в Україні та громадською організацією «Молодіжна Альтернатива». Серед отриманих ресурсів – методичні посібники, інформаційні видання та книжки-ігри, які стануть у нагоді в роботі з дитячою та юнацькою аудиторією. Kуточок Європейського Союзу - це нова унікальна можливість для бібліотеки надати дітям та молоді можливість дізнатися більше про Європейський Союз. Куточок ЄС пропонує відвідувачам широкий вибір літератури про: історію, принципи функціонування, керівні інституції, органи ЄС та їх діяльність, європейські цінності, відносини Європейського Союзу та України та багато іншого. Тож після закінчення карантину, запрошуємо громаду міста ознайомитися з літературою, що представлена на виставці.

/Files/images/2020/LH/ЄС на книжковій полиці 1.jpg

Пункт європейської інформації отримав приз за ПЕРШЕ місце у конкурсі на проведення Євровікторини: набір настільних прапорів країн Європейського Союзу, книгу «Європа у 12 уроках» та велику настінну мапу ЄС. Конкурс проводився в рамках проекту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні».

/Files/images/2019/20190521_142527.jpg

Віртуальна студія «Просторами Євроленду»

16 травня 2019 року Пункт європейської інформації Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» до Дня Європи в Україні провів віртуальну студію «Просторами Євроленду», на яку завітали учні 6-б класу КЗЗСО №12. Відзначення Дня Європи в Україні − це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей країн ЄС й символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Щоб розкрити найцікавіші історичні, культурні, пам’ятні та найвизначніші місця країн Європи, познайомити з її видатними пам'ятками архітектури, мистецтва, культури і природи працівники бібліотеки підготували мультимедійний безвіз «У гості до країн Європи» та інформ-колаж «Європа в об’єктиві». Під час заходу користувачі здійснили захопливу екскурсію європейським континентом та ознайомились зі звичаями й традиціями країн ЄС. Великий інтерес викликали оформлена книжкова виставка «Європа багатолика: єдина, близька, велика!», матеріали якої висвітлили різні періоди розвитку європейських держав від стародавності до сьогодення, розроблені віртуальні виставки «Літературна Європа» та «Велети й велич німецької літератури». Наприкінці заходу учні взяли участь в інформаційній панорамі «Україна – європейська країна» та поміркували, який внесок вони можуть зробити у розвиток нашої держави, щоб піднести її до рівня найрозвиненіших країн Європи


Галерея "Віртуальна студія «Просторами Євроленду»"

Всеукраїнський відкритий онлайн-урок «Європа починається з тебе»

15 травня 2019 року Пункт європейської інформації Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» завітав до КЗЗСО «Перспектива» для проведення всеукраїнського відкритого онлайн-уроку «Європа починається з тебе». Захід приурочений до святкування Дня Європи в Україні та спрямований на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед учнівства, формування «європейської свідомості» та відчуття «громадянина Європи», усвідомлення серед молодих українців своєї приналежності до Європи. Онлайн-урок пройшов за ініціативи Міністерства інформаційної політики, Міністерства освіти та науки України, офісу Віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за підтримки проекту ЄС «Association4u» та Google Україна. Під час відкритого онлайн-уроку, до якого доєдналися всі школи України, відомий тележурналіст, актор, сценарист і музикант Майкл Щур простими словами проілюстрував, як впровадження європейських цінностей та стандартів в Україні сприяє покращенню життя кожного українця та формуванню демократії, свободи та прав людини в України. Спікер поспілкувався з учнями та надав змістовні відповіді на запитання школярів. Під час онлайн-уроку працівники Центральної бібліотекарі презентували учням та вчителям книжкову виставку «Європа багатолика: єдина, близька велика!». Література, що експонувалася на виставці була різноманітною за тематикою та висвітлювала різні періоди розвитку європейських держав від стародавності до сьогодення. Завдяки заходу учасники усвідомили, що зближення України з іншими європейськими країнами можливе лише за умов об’єднання європейських народів довкола спільних демократичних цінностей, які виступають надійною запорукою побудови держави, кожен громадянин якої відчуває повагу до своєї гідності, не терпить корупції, відповідально ставиться до інших людей та навколишнього середовища.


Галерея "Відкритий онлайн-урок «Європа починається з тебе»"

Галерея "Презентація книжкової виставки «Європа багатолика: єдина, близька велика!»"

Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс» Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» посів ПЕРШЕ місце у конкурсі на проведення Євровікторини, який проводився в рамках проекту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні».

Євровікторина – це всеукраїнське онлайн-змагання на тему Європи та Європейського Союзу, що складається з 5 тематичних напрямків. Щоб набрати максимум балів, потрібно відповідати на запитання за всіма темами. А 100 найкращих гравців у категоріях до 14 років та від 14 років отримають цінні призи. Учасники зареєструвалися, перевірили свої знання про Європу, дізналися про безліч вражаючих фактів, відкриттів та цікавинок, а також позмагалися за подарунки від Представництва ЄС в Україні. Долучайтеся! Грайте! Перемагайте! Детальна інформація та реєстрація учасників на сайті http://euroquiz.org.ua/euroquiz – прояви свій інтелект та покажи, наскільки ти готовий, щоб Україна стала частиною Європи. Чекаємо на приз: набір настільних прапорів країн Європейського Союзу, книгу «Європа у 12 уроках» та велику настінну мапу ЄС. Щиро дякуємо користувачам та учасникам)))

/Files/images/2019/755b30f7e6b41aca7b49f44fb2de395a.jpg

Онлайн-конкурс «Євровікторина-2019»

До Пункту європейської інформації Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» завітали старшокласники КЗ ЗСО «Перспектива» та взяли участь у онлайн-конкурсі «Євровікторина-2019», який проводився в рамках проекту Представництва ЄС в Україні «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні». Євровікторина – це всеукраїнське онлайн-змагання на тему Європи та Європейського Союзу, що складається з 5 тематичних напрямків. Щоб набрати максимум балів, потрібно відповідати на запитання за всіма темами. А 100 найкращих гравців у категоріях до 14 років та від 14 років отримають цінні призи. Учасники заходу на чолі з керівником Євгеном Глазиріним зареєструвалися, перевірили свої знання про Європу, дізналися про безліч вражаючих фактів, відкриттів та цікавинок, а також позмагалися за подарунки від Представництва ЄС в Україні. Долучайтеся! Грайте! Перемагайте! Детальна інформація та реєстрація учасників на сайтіhttp://euroquiz.org.ua/euroquiz– прояви свій інтелект та покажи, наскільки ти готовий, щоб Україна стала частиною Європи.


Галерея "Онлайн-конкурс «Євровікторина-2019"

Літературний мust have «Pro молодь, для молоді»

Книги для молоді, або young-adult books, набувають сьогодні все більшу популярність. Їх читають не тільки підлітки та молодь, а й дорослі, і причин для цього не так вже й мало. Автори молодіжних книг пишуть про сучасні проблеми, близькі й зрозумілі читачам. Пропонуємо вам добірку із книг, які варто прочитати молоді та є у фонді Центральної бібліотеки!

Літературний мust have Pro молодь, для молоді
Школа етикету «Bee Friends»

В Library HUB Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбувся урок культури спілкування «Правила чайної церемонії» для учасниць школи етикету «Bee Friends». Існують норми поведінки, яких обов’язково дотримуються під час чайної церемонії: як накрити стіл, розлити чай, тримати чашку. З цими та іншими цікавими нюансами та фактами сучасного чайного етикету юних леді ознайомила Ксенія Коваленко. Захід відбувся у форматі едьютейнмента (навчання через розваги), що завдяки командній грі, моделюванні ситуації та інтелектуальним завданням дозволяє учасникам самостійно виробити моделі поведінки і норми, відповідні загальноприйнятим правилам етикету.

/Files/images/2019/tsb/shkola_etiketu/SAM_0387.JPG

Слайд-твір «Виграє той, хто йде першим»

В Library HUB Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» провели слайд-твір «Виграє той, хто йде першим» для учасників гуртка патріотичного виховання «СОКІЛ-ДЖУРА» на чолі з керівником Є. Глазиріним. Захід було проведено в рамках регіональної кампанії «Віктор Веретенников: погляд на життя» з метою ознайомлення з творчістю нашого земляка. Упродовж заходу працівники бібліотеки ознайомили підлітків з відомою в Україні особистістю: визнаним письменником, автором понад десятка книг, відомим підприємцем і політиком, одним із кінопродюсерів українського кіно, президентом дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Зі злагодою у серці». Його твори різноманітні за жанрами, але завжди наповнені щирими роздумами про наше майбутнє та про місце людини на землі. Впродовж заходу учасники мали змогу переглянути життєвий та творчий шлях талановитого земляка завдяки розробленому слайд-твору, який вдало доповнили фотосвітлини та трейлери фільмів.


Галерея "Слайд-твір «Виграє той, хто йде першим»"

Мультляндія «Микита Кожум’яка»

6 березня до Library HUB Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» завітали шестикласники КЗ ЗСО №12 на мультляндію «Микита Кожум’яка». Діти переглянули мультфільм, який розповідає про захоплюючі пригоди сина легендарного київського богатиря. За сюжетом, малий Микита хоче бути схожим на свого батька. Він упевнений, що йому просто необхідно зробити те ж саме, що колись вже зробив старший Кожум'яка - перемогти злого дракона. Батько добре знає про бажання сина і суворо забороняє маленькому Микиті вплутуватися в небезпечні історії… Картина вийшла напрочуд вдалою, красивою та цікавою одночасно, то ж маленькі глядачі залишилися задоволені працею українських аніматорів.


Галерея "Мультляндія «Микита Кожум’яка»"

#SID2019

З нагоди Дня безпечного Інтернету відбувся on-line-урок «SID2019», на який завітали старшокласники ЗЗСО «Перспектива» на чолі з вчителем інформатики Глазиріним Євгеном Миколайовичем. Цього року День безпечного Інтернету відзначається під гаслом «Разом для найкращого Інтернету» та став в Україні одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. Працівники бібліотеки та школярі приєдналися до онлайн-уроку ініційованого Програмою Мережних академій Cisco, Кіберполіцією України та компанією ERC. Користувачі мали змогу ознайомитися зі змістовними доповідями експертів: «Кібер-атаки та інтернет-шахрайство», з якою виступив спікер Самойлов Станіслав (т. в. о. заступника Начальника управління – начальник першого відділу Управління інформаційних технологій та програмування Департаменту кіберполіції Національної поліції України) та «Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей» - доповіла спікер Іцкович Вікторія (член ERC, директор дивізіону архітектурних рішень, керівник напрямку ІТ-безпеки). Кожен учасник імпровізованого вебінару згодом отримає сертифікат про проходження та доступ до курсу Мережної академії Cisco «Вступ до кібербезпеки» за грантом Фонду Спільноти Силіконової долини. Координатор Library HUB презентувала присутнім посібник для підлітків «The Web We Want (Інтернет, який ми хочемо)», який надав книгозбірні#ЦентрКращогоІнтернету. Підручник створений молодими людьми для молоді, спрямований на вивчення прав та обов’язків в Інтернеті та заохочення до роздумів про поведінку в онлайн. На всіх сторінках посібника підлітки можуть перевірити свої навички, дізнатися більше про свої права в онлайн-світі та створити інструменти. Наприкінці заходу бібліотекарі ознайомили користувачів з інформ-листівкою «Правила безпечного Інтернету», яка також стане в нагоді для подальшого впевненого користування у Всесвітній павутині.


Галерея "Оn-line-урок «SID2019»"

У День всіх закоханих багатьом хочеться відчувати максимум тепла, затишку та любові. Тому Жовтоводська Центральна бібліотека підготувала віртуальну виставку «Кохання чарівні сторінки», що містить книги про кохання, які варто прочитати, аби налаштуватись на відповідну хвилю та зануритись в літературний світ романтики.

Кохання чарівні сторінки

Тренінг «Основи планування та написання проектів»

В Library HUB Центральної бібліотеки відбувся тренінг «Основи планування та написання проектів» для активних громадян м. Жовті Води, які мають ідеї, ініціативи чи просто бажання змінити своє місто. В ролі тренера виступила директор КЗК «Жовтоводська ЦБС» Катерина Бєлякова, автор проекту, що здобув перемогу в «Громадському проекті» 2017 року. Він реалізований та успішно функціонує на базі книгозбірні. Присутніх ознайомили з визначенням терміну «фандрейзинг», видами фандрейзингової діяльності, основними принципами та методами комунікацій, вибором інструментів для залучення ресурсів під соціальні проекти, підготовкою фандрейзиногових документів. Також учасники тренінгу отримали безцінні знання, рекомендації та практичні навички з формування, подачі та реалізації проектної заявки в рамках проведення конкурсу громадських проектів – «Бюджет участі». Наприкінці заходу працівники бібліотеки ознайомили користувачів з новою літературою про неймовірні ідеї та речі, які змінили світ та нададуть поштовх для реалізації власного стартапу.

/Files/images/2019/tsb/proektuvannya/20190210_130249.jpg

CodeClubUA

На початку лютого в Library HUB Центральної бібліотеки відбулася презентація клубу з програмування «CodeClubUA». Code Club – це проект, в межах якого волонтери навчають дітей писати комп’ютерні програми у вільний від уроків час, а діти вчаться програмувати, створюючи комп’ютерні ігри, анімацію і веб-сайти. Програма має 4 рівні, кожен з яких є складнішим за попередній і складається з набору проектів та завдань. На перших двох рівнях (Terms 1 & 2) ми навчимо основам програмування на базі мови Scratch. Третій рівень (Term 3) присвячено вивченню базових понять HTML and CSS. На четвертому рівні діти познайомляться з мовою Python. Виконання цих завдань не лише передбачає набуття знань та практичних вмінь, але й стимулює дітей до використання власної уяви в процесі створення креативних проектів. Відкриття CodeClub у бібліотеці відбулось завдяки небайдужому жовтоводцю, програмісту, волонтеру Миколі Павловичу Васильковському. Наразі створено 3 групи юних програмістів, які закінчують Terms 1 Scratch та неодмінно отримають сертифікат Відкриття клубу довело, що вміння кодувати допомагає розуміти правила, за якими працюють новітні технології, розвиває логіку і уяву, дає можливість творити.


Галерея "Презентація клубу з програмування «CodeClubUA»"

Семінар для початківців «Електронні закупівлі в системі ProZorro»

В БібліоМедіаЦентрі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» проведено семінар для початківців «Електронні закупівлі в системі ProZorro» за ініціативи ГО «Агенція сталого розвитку Жовті Води». Учасниками заходу стали представники навчальних закладів міста Жовті Води, які здійснюють або планують здійснювати закупівлі в системі ProZorro. Спікери семінару – Денис Селін, заступник голови правління ГО «Платформа Громадський Контроль», координатор системи ProZorro в Дніпропетровській області, та Світлана Мазова, представник майданчика zakupki.prom.ua, – ознайомили присутніх зі сферою державних закупівель, з основними правилами використання системи, надали реальні рекомендації та конкретні кроки, які необхідно здійснити для ефективних електронних закупівель. Значну частину заходу присвятили складанню документів щодо діяльності тендерного комітету, проектів тендерної документації, інших документів, передбачених нормативними актами в цій сфері, та технічних завдань. Завдяки семінару слухачі матимуть можливість самостійно організовувати та проводити процедуру закупівлі в системі ProZorro. Запрошені спеціалісти надаватимуть і надалі кваліфіковану консультативну допомогу всім учасникам.


Галерея "Семінар для початківців «Електронні закупівлі в системі ProZorro»"

Міський профілактичний квест-junior «ВІЛ/СНІД. Знай! Вмій! Дій!»

4 грудня 2018 року БібліоМедіаЦентр Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» долучився до проведення міського профілактичного квест-junior «ВІЛ/СНІД. Знай! Вмій! Дій!», що проходив в рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Захід було ініційовано Жовтоводським міським благодійним фондом «Промінь», а його учасниками стали студенти Західно-Дніпровського центру ПТО. Бібліотекарі підготували для молоді станцію «Wellness-banner», яка передбачала створення постерів соціальної реклами задля підвищення вмотивованості до попередження проблеми ВІЛ-інфікування. Команди повинні були створити ілюстрації того, як можна попередити інфікування ВІЛ та розвинути толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних людей. До своїх робіт учасники підійшли творчо та проявили максимум креативності. Завдяки даному заходу організатори привернули увагу студентів до проблеми ВІЛ/СНІДу, посприяли розвитку відповідальності щодо власного здоров’я, адже сьогодні – це дуже актуальне питання, особливо серед молоді.


Галерея "Міський профілактичний квест-junior «ВІЛ/СНІД. Знай! Вмій! Дій!»"

Чудова новина!!!

Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс» Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» ввійшов до ТОП-10 ПЄІ України за кількістю відвідувань та проведених заходів європейської тематики. За матеріалами публічного звіту за проектом Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках», що реалізовувався за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне)», що впроваджувався з вересня 2015 р. по серпень 2018 р.

/Files/images/2018/eu_logo.png

Лабораторія book-жахастиків

Halloween – одне з найголовніших свят осені багатьох європейських країн: Шотландії, Франції, Іспанії, Італії, Ірландії, Німеччини, Великобританії, відзначають вніч з 31 жовтня на 1 листопада напередодні Дня всіх святих. Це одне із найдавніших свят у світі, яке веде свою історію від стародавніх традицій кельтів Ірландії та Шотландії. У середині ХІХ століття ірландці масово почали емігрувати до Америки. З того часу Хелловін «прижився» на новому континенті й відзначається дотепер. До України дане свято прийшло не так давно, але набуває з кожним роком небаченої популярності. До цієї події Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс» Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» розробив книжкову виставку «Лабораторія book-жахастиків» для любителів гострих відчуттів та «полоскотати» нерви. Читачі мають змогу познайомитися зі «страшною» літературою, захоплюючими повістями та оповіданнями про злих духів, чаклунів, відьом, привидів, монстрів, мумій, перевертнів та вампірів.

Центральна бібліотека

Відкрита презентація «Навчання у Польщі» від Українсько-Польського Центру Освіти «UniverPL»

Коли у родині підростає абітурієнт, батьки прагнуть зробити усе можливе, щоб дати своїй дитині справді якісну освіту та допомогти влаштуватися у житті. Можливостей та університетів зараз дуже багато, а тому зробити правильний вибір набагато складніше, особливо якщо мова йде про навчання за кордоном. Саме тому з метою полегшення освітнього вибору абітурієнтів міста Жовті Води та їхніх батьків 5 жовтня у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» та Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс» відбулася відкрита презентація навчання у Польщі від Українсько-Польського Центру Освіти «UniverPL». Даний заклад створений для українських абітурієнтів з метою простого та прямого доступу до вищих навчальних закладів Польщі, зокрема для їхньої підготовки до вступу, адаптації та підтримки під час навчання. UniverPL має підписані угоди про співпрацю з престижними та відомими польськими вузами, які надали Центру Освіти делеговані повноваження, представляти їхні інтереси та проводити попередній набір абітурієнтів за співбесідою. Директор Українсько-Польського Центру Освіти «UniverPL» Віктор Бурячок висловив подяку працівникам Центральної книгозбірні міста Жовті Води за гостинність та допомогу у проведенні заходу. Жовтоводцям було представлено змістовну інформацію з актуальних питань: - чому з-поміж усіх країн ЄС українським абітурієнтам вигідно обирати для навчання саме Польщу; - що потрібно для того, щоб навчатися безкоштовно без карти поляка; - чим відрізняється вступ після 9 і після 11 класу; - коли і з чого варто починати підготовку до вступу; - у якому місті краще навчатися; - чим відрізняються державні і приватні університети, польськомовне та англомовне навчання; - на що варто звернути увагу при виборі університету за кордоном; - які існують міфи про вступ та навчання у Польщі; - які ризики є для тих, хто вступає самостійно та на що потрібно звернути увагу при виборі компанії-посередника; - у чому полягають послуги зі вступу UniverPL; - скільки студенти витрачають на проживання на харчування; - чи можуть студенти підробляти у вільний час тощо. На презентації також було представлено 25 престижних навчальних закладів Варшави, Кракова, Любліна, Вроцлава та Гданська. Завдяки заходу всі присутні усвідомили, що навчання в Польщі – це не тільки якісна європейська освіта, а й вільне переміщення по Євросоюзу на час навчання з правом на офіційну роботу в будь-якій країні! Освіта в Польщі дає чудову можливість пізнати культуру, побачити історичні пам'ятки, насолодитися багатим природним середовищем. На сьогодні українські абітурієнти мають реальну та доступну можливість вибору між європейською освітою в Польщі та освітою в Україні.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Вечір британського кіно «Доріан Ґрей»

28 вересня 2018 року Пункт європейської інформації Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» відкрив осінній сезон вечорів кіно для громади міста. Цього разу організатори обрали для перегляду британську стрічку «Доріан Ґрей» - яскраву екранізацію легендарного твору Оскара Вайльда - «Портрет Доріана Ґрея». Головний герой картини приїжджає з глибинки Англії до вікторіанського Лондона. Молодість і краса - все, що у нього є за душею. Не впоравшись зі спокусами великого міста, юнак йде на неймовірну угоду з дияволом... У картині знялися такі зірки британського кінематографа, як Колін Ферт, Бен Чаплін, Фіона Шоу, Бен Барнс та інші. Для режисера Олівера Паркера дана стрічка - четверта екранізація за книгами О. Вайльда. Можливо, саме завдяки настільки великому досвіду роботи з творами геніального письменника, британський режисер зміг показати всю глибину і багатогранність картини. Цікаво відзначити, що твір був написаний за три тижні і став єдиним опублікованим романом за життя письменника. «Портрет Доріана Ґрея» екранізували більше 30 разів. Працівники бібліотеки рекомендують фільм «Доріан Ґрей» як шанувальникам творчості О. Вайльда, так і любителям якісних містичних драм.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Культурологічна експедиція «Українці в Європі»

6 вересня 2018 року бібліотека- філія №1 для молоді КЗК «Жовтоводська ЦБС» запросила учнів 9 класу СЗШ № 10 на культурологічну експедицію «Українці в Європі» приурочену до Днів європейської спадщини. Бібліотекарі приготували мультимедійну презентацію про видатних українців, які вклали свій внесок в європейську культуру, історію, науку, культуру та мистецтво. Старшокласники дізналися про діяльність вихідців з України, представників діаспори, які склали гордість та славу своїй Вітчизні. Починаючи з Анни Ярославни, королеви Франції, видатного вченого, гуманіста Юрія Дрогобича, та діячів мистецтва: Соломії Крушельницької, Сержа Лифаря і нашого земляка художника-графіка Роберта Лісовського. До уваги юнацтва був представлений перегляд літератури «Народжені Україною».

Бібліотека-філія №1 Бібліотека-філія №1

.
.
.
.
.
.
.
.
.
Інтерактивна гра "Ми для Європи – Європа для нас… Нові горизонти відкривати час"

Вже стало доброю традицією проводити перший урок нового навчального року з бібліотекою. Тому 3 вересня 2018 року працівник дитячої бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» разом з викладачем української мови для учнів 9-Б класу НВК «Дивосвіт» в рамках єдиного уроку провели інтерактивну гру "Ми для Європи – Європа для нас… Нові горизонти відкривати час". Присутні дізналися про основні європейські цінності, на яких базується європейська спільнота і культура та з нового ракурсу відкрили для себе такі країни, як Франція, Італія, Іспанія. Діти грали у «Хрестики – Нулики», де відгадували столицю країни, видатних письменників, відомих діячів, найпопулярнішу страву тощо; збирали «Європазл» - відомі архітектурні споруди визначених країн; власноруч виготовляли «Лепбук» та складали кросворди. Читачам також було запропоновано висловити свою думку на питання: «Який крок повинна зробити кожна людина, щоб наблизити Україну до Європи». А на сам кінець заходу учні писали свої побажання європейцям на пелюстках соняшника та складали їх у квітку. Дуже змістовно і весело пройшов перший урок, який посприяв формуванню у підростаючого покоління нового європейського світогляду.


Галерея "Інтерактивна гра "Ми для Європи – Європа для нас… Нові горизонти відкривати час""

Медіа-box«Вивчай Європу – змінюй Україну»

3 вересня у Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», учні 2-А класу СЗШ №12 здійснили медіа-box«Вивчай Європу – змінюй Україну» в рамках першого уроку 2018-2019 навчального року. Цього дня координатор Пункту європейської інформації представила до уваги дітей цікаву інформацію про незвичайні традиції святкування першого дзвоника в Європі, яку змістовно та яскраво доповнили розроблені мультимедійний кейс «День знань в країнах Європи» та відео-підбірка «Шкільна форма європейських шкіл». А віртуальна подорож «В Європу з Україною в серці» та інформаційна панорама «Європа очима школярів» в доступній формі познайомила маленьких школярів з традиціями, звичаями, історією та цінностями країн ЄС. Родзинкою заходу стала участь дітей в інтерактивно-літературній вікторині «В гостях у європейської казки», яка перевірила та поглибила знання учнів про казки країн Європи. Також бібліотекарі звернули увагу школярів на виставку-пропозицію «Разом з книгою пізнаємо Європу», яка містила книги сучасних європейських та українських письменників. Завдяки медіа-boxу учасники поринули у світ краси української землі з її багатовіковою історією, живописною природою, чарівними піснями та безмежною любов'ю до рідного краю, любов'ю, яка спонукає поважати своїх сусідів, пізнавати їх світ, традиції, культуру, поділяти їх ідеали та жити в унісон з країнами Європи.


Галерея "Медіа-box «Вивчай Європу – змінюй Україну» "

Вечір детективного кіно

10 серпня 2018 року Пункт європейської інформації Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» організував для громади міста Жовті Води вечір детективного кіно просто неба. Цього разу переглядали чергову екранізацію одного із найвідоміших детективних романів англійської письменниці Агати Крісті про вбивство, вчинене в одному із найдорожчих поїздів Європи та тринадцять пасажирів потяга, кожен з яких знаходиться під підозрою. За сюжетом транс’європейський експрес «Стамбул-Кале» потрапляє у снігову пастку. У той саме час в одному з купе виявлено убитого пасажира. Але на щастя, саме цим експресом подорожує відомий детектив Еркюль Пуаро, який одразу починає розслідування... Фільм «Вбивство в «Східному експресі» потішив усіх шанувальників якісних, класичних детективів. Тим більше, що до роботи було залучено відмінний акторський склад: режисер, продюсер і виконавець головної ролі Кеннет Брана, актори Мішель Пфайффер, Джуді Денч, Пенелопа Крус, Віллем Дефо, Джонні Депп та український артист балету Сергій Полунін. Вечірній кінопоказ зібрав аншлаг відвідувачів та, як завжди, пройшов у теплій невимушеній атмосфері. Глядачі висловили подяку працівникам бібліотеки за чудово проведене вечірнє дозвілля, а більшість користувачів виявили бажання більш детальніше познайомитися з іншими романами Агати Крісті.

Центральна бібліотекаЦентральна бібліотека .

.

.

.

.

.

.

.

.

ІІ-Фестиваль європейського кіно «Дівчина в тумані»

27 липня 2018 року Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс» Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» разом із кінодистриб'юторською компанією «Артхаус Трафік» на замовлення Представництва ЄС в Україні презентували жовтоводцям у рамках другого Фестивалю європейського кіно стрічку «Дівчина в тумані». Це екранізація італійського бестселера, трилер «Дівчина в тумані» з Жаном Рено та Тоні Сервілло. У 2018 році фільм був номінований в 4-х категоріях на здобуття нагород щорічної італійської національної кінопремії «Давид ді Донателло» та отримав нагороду за найкращий режисерський дебют. До речі, стрічка стала хітом італійського прокату, зайнявши третє місце після таких таких блокбастерів 2017 року, як «Воно» і «Тор: Рагнарок». Відгуки та враження глядачів складають неоднозначну оцінку, стрічка здається злегка претензійною, однак, в цілому, варто визнати: пасьянс складається, кіно незвичайне і вартісне. Окремий плюс за класний саунд, що доповнює атмосферу. Даний фестиваль створений з метою розвитку кіноклубного руху в Україні, популяризації мистецтва кіно та ознайомлення українців з призерами, новинками й хітами європейського кінематографа.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ІІ-Фестиваль європейського кіно «До побачення там, нагорі»

22 липня 2018 року Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», разом із кінодистриб'юторською компанією «Артхаус Трафік» на замовлення Представництва ЄС в Україні презентували жовтоводцям стрічку «До побачення там, нагорі» у рамках другого Фестивалю європейського кіно. Це франко-канадський драматичний фільм 2017 року, поставлений режисером Альбером Дюпонтелем за однойменним романом-бестселером П'єра Леметра 2013 року. Фільм був номінований у 13-ти категоріях на здобуття французької національної кінопремії «Сезар» 2018 року та отримав п'ять нагород, зокрема за найкращу режисерську роботу. Даний фестиваль створений з метою розвитку кіноклубного руху в Україні, популяризації мистецтва кіно та ознайомлення українців з призерами, новинками й хітами європейського кінематографа.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Краєзнавчий круїз «Духовного причастя світлий шлях»

До 1030-річчя хрещення Київської Русі-України ПЄІ розробив відео-хроніку «Шляхом Хрещення Європи», віртуально-історичну подорож «Величні храми України та Європи» та краєзнавчий круїз «Духовного причастя світлий шлях», які проінформували учасників заходу про причини й умови прийняття християнства нашими предками та викликала у них чималий інтерес, а також познайомила з найкрасивішими та найстарішими храмами нашої країни та Європи.

Центральна бібліотека

ІІ-Фестиваль європейського кіно «На межі»

20 липня 2018 року Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», разом із кінодистриб'юторською компанією «Артхаус Трафік» на замовлення Представництва ЄС в Україні відкрили другий Фестиваль європейського кіно в нашому місті. Даний фестиваль створений з метою розвитку кіноклубного руху в Україні, популяризації мистецтва кіно та ознайомлення українців з призерами, новинками й хітами європейського кінематографа. Першою стрічкою, в рамках другого Фестивалю європейського кіно, стала «На межі» – драма з Діане Крюгер від зірки німецького кіно Фатіха Акіна, лауреат премії «Золотий глобус» за найкращий іншомовний фільм. Відгуки глядачів свідчать, що фільм не розважальний, серйозний, але захоплюючий та змушує задуматися. Відвідувачі залишилися задоволені кінострічкою та блискучою грою Діане Крюгер. Навіть погодні умови не стали на заваді перегляду фільму - глядачі розташувалися в читальній залі книгозбірні в теплій та дружній атмосфері.

Центральна бібліотека

Вечір французької комедії

22 червня 2018 року Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», що діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», влаштував для громади міста вечір французької комедії просто неба на майданчику біля книгозбірні. Французькі комедії – в прямому сенсі слова класика жанру. Вони були популярні мало не з часів зародження кінематографа, який, до речі, з'явився саме у Франції завдяки спритним братам Люм'єр. Ще з початку XIX століття французькі режисери смішили публіку: першопрохідцями в цій справі були знаменитий кінодіяч Жорж Мельєс і легендарний комік Макс Ліндер. З роками жанр розвивався, удосконалювався, і в підсумку сформувалося таке самобутнє явище як французька комедія. Вечірній кінопоказ відбувся у дружній компанії та веселій атмосфері. Комедія з цікавим сюжетом, неповторним шармом і тонким гумором справила гарне враження на глядачів. Центральна бібліотека і надалі запрошує жовтоводців на майбутні кіноперегляди, які будуть проходити один раз на два тижні. Наступний кінопоказ відбудеться 6 липня о 20:30, за умови сприятливої погоди.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека .

.

.

.

.

.

.

.

.

Мовознавчий вояж «Happy English!»

13 червня 2018 року у читальній залі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбувся мовознавчий вояж «Happy English!» для вихованців літнього мовного табору «Summer camp» ЗОШ №3. Під час заходу діти познайомилися з історією виникнення, основними етапами розвитку та сучасним станом англійської мови, як найпоширенішої у світі міжнародної мови. У своїй розповіді бібліотекарі довели, що інтеграція України у європейський простір, оволодіння передовими інформаційними та виробничими технологіями, розвиток бізнесу і культури нашої країни неможливі без глибокого вивчення англійської мови школярами, студентами, молодими професіоналами, діловими людьми й державними службовцями. Мовознавчий вояж супроводжувався цікавими матеріалами слайд-презентації «Знання англійської - крок до успіху». Також до заходу координатор Пункту європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс» А. Стороженко підготувала відеоперегляд «English Movie Club» та презентувала інформаційний флаєр «ТОП-6 найкращих сервісів для вивчення іноземних мов». Волонтер з вивчення англійської мови, випускниця ЗОШ №3 – Вікторія, разом з хлопчиками та дівчатками провели цікаву інтерактивну хвилинку «Speak English». Відвідувачі з задоволенням відгадували загадки, декламували вірші, співали пісні на англійській мові. Наприкінці заходу бібліотекарі звернули увагу присутніх до виставки-вікторини «English is fun!», на якій експоновані найкращі учбові видання, присвячені англійській мові та її вивченню, а також класична та сучасна художня література англійською. Мовознавчий вояж викликав бажання у дітей ще більш глибоко вивчати англійську мову і довів необхідність у вільному володінні нею задля повноцінного життя у сучасному світі.


Галерея "Мовознавчий вояж «Happy English!» "

Дні Європи в Україні закінчилися, а подарунки ще надходять)

Координатор Пункту європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», разом зі своїми користувачами взяли участь у Євровікторині 2018 від Представництва ЄС в Україні та увійшли до 100 найкмітливіших учасників, отримали електронні сертифікати і цінні сувеніри. Трішки інформації про Євровікторину: вікторина проходила в п’ять етапів з січня по квітень 2018 року. За правильні відповіді отримували бали, а 100 учасників, які здобули найбільше балів у своїй віковій категорії – отримали флешки від Представництва ЄС в Україні. Взагалі у вікторині взяло участь 34310 учасників. Але це ще не все! Учасники могли отримувати валюту вікторини – квізкоін, яку можна було обміняти на численні сувеніри від Представництва ЄС – прапор ЄС, рефлектори на зап’ястя, браслети, еко-ручки, м’ячик-антистрес, блокноти та книги «Відкрий для себе Європу». Усі без винятку учасники, які пройшли 5 раундів гри, отримали електронний сертифікат про участь у Євровікторині і дізналися ще більше нових вражаючих фактів про ЄС. А 100 найуспішніших, серед яких і користувачі Центральної бібліотеки, отримали цінні призи від Представництва Європейського Союзу в Україні – флешки. То ж у 2019 році разом з Пунктом європейської інформації заходьте на сайт http://euroquiz.org.ua/euroquiz і розпочинайте гру – ми віримо, що на вас чекає успіх.

Центральна бібліотека

Подорож слайд-шоу «Подорожуємо Європою: Валлетта і Леуварден»

26 травня до дня Європи в бібліотеці-філії №2 КЗК «Жовтоводська ЦБС» було проведено подорож слайд-шоу «Подорожуємо Європою: Валлетта і Леуварден». Користувачі бібліотеки заздалегідь отримали квитки-запрошення на літак. Читачів, на борт літака, радо запросила бібліотекар у ролі стюардеси, на якому вони здійснили подорож до таких країн, як Мальта та Нідерланди. За допомогою слайд-шоу користувачі мали змогу віртуально відвідати визначні місця Валлетти; познайомитись з історією культурних столиць Мальти та Нідерландів; дізнатись про традиції та свята Міста Леуварден. Подорож завершилася запрошенням користувачів до кафе «Європа», де було проведено вікторину на тему подорожі. А також бібліотекар ознайомила читачів з книжковою-виставкою «Той, кому чужі іноземні мови - нічого не розуміє у власній мові».

Бібліотека-філія №2

travel-марафон «Галопом по Європі»

До Дня Європи в Україні Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», та бібліотека-філія №3 організували та провели travel-марафон «Галопом по Європі» для учнів 3 класу ЗОШ №8. Координатор ПЄІ ознайомила юнацтво з історичними витоками започаткування Дня Європи на континенті та зокрема в Україні. А за допомогою медіа-інформаційного колажу «Європростір», мультимедійної подорожі «Знайомтесь: Європа» та виставок «Безвіз у бібліотеці» і «Euro-trip» бібліотекарі познайомили присутніх з традиціями, звичаями та культурними цінностями народів, що входять до європейської спільноти. Діти поринули у вир захоплюючих та неординарних звичок європейських народів, побували на просторах Франції, Іспанії, Італії Німеччини й Польщі, зазирнули до повсякденного життя європейців та віртуально відвідали визначні історичні пам’ятки. Впродовж travel-марафону працівники бібліотеки не оминули і теми літературного надбання видатних письменників, презентувавши до перегляду розроблену слайд-виставку «Літературна Європа». Також координатор представила школярам послуги, які надаються в Пункті європейської інформації: супровід у вивченні іноземних мов, допомога та консультації щодо отримання біометричних паспортів, запис до електронної черги на отримання закордонного паспорта, клуб європейського кіно, надання інформації про діючі європейські освітні програми та гранти, забезпечення матеріалами ро євроінтеграційні процеси в Україні. Доречною в цей день стала настільна гра «Подорож Європою», де перед гравцями постало цікаве завдання – відвідати якомога більше європейських міст та подолати найдовший маршрут Європою. Насамкінець всі охочі випробувати себе зі знання німецької мови, взяли участь у картковій грі «Яка тварина тут живе?», яку надав бібліотеці Goethe-Institut в Україні. Закінчили захід словами, що діти – майбутнє України. Тож їхніми знаннями, працею, здобутками потрібно підносити українську культуру, досягненнями прославляти її і впевнено крокувати до Європи.


Галерея "travel-марафон «Галопом по Європі» "

Європікнік «Ми пізнаємо Європу»

19 травня 2018 року бібліотека-філія №1 для молоді КЗК «Жовтоводська ЦБС» з нагоди Дня Європи та року німецької мови в Україні, запросила юнацтво на євро пікнік «Ми пізнаємо Європу». Бібліотекарі продовжили знайомство молоді з країнами Євросоюзу. Цього разу зустріч присвятили одній із найрозвиненіших європейських країн – Німеччині. Присутні разом з бібліотекарями здійснили відео-подорож «Прогулянка Німеччиною», з якої дізналися про державний устрій, економіку, великі досягнення цієї країни в науці та промисловості. А також побачили надзвичайні природні ландшафти, познайомилися з історичними пам’ятками, культурою та мистецькими шедеврами Німеччини, національними традиціями, цікавими фактами про німців, які вирізняють їх від інших народів. Присутні прийняли участь в інтелект-грі «Знай про Європу більше», в якій змогли проявити свої знання про країни Європи та їх особливості. Наприкінці заходу поговорили про вивчення німецької мови, що відкриває для молоді можливість безкоштовного навчання в Німеччині та отримання високооплачуваної роботи. До уваги присутніх також був представлений перегляд літератури «Німеччина далека і близька».


Галерея "Європікнік «Ми пізнаємо Європу»"

Геральдичний калейдоскоп «Тріпоче вітер прапори країн Євросоюзу»

15 травня 2018 року, приєднуючись до культурних подій, присвячених Дню Європи в Україні, працівники дитячої бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» провели геральдичний калейдоскоп «Тріпоче вітер прапори країн Євросоюзу». На заході учні 8-А класу НВК «Дивосвіт» розширили свої знання про Європейський Союз, а також детальніше дізналися про країни, які в ньому об'єднанні, про їх державні прапори та герби, національні кольори та символи. Читачі взяли активну участь у проведенні заходу, представляючи кожну із 28 країн короткою інформаційною довідкою. Великий інтерес у присутніх на заході визвали легенди, повір’я та традиції, пов'язані з державними символами країн. Доповнили та проілюстрували розповідь комп’ютерна презентація з фото- і відеоматеріалами та книжкова виставка «Шляхом єдиним, прямуй до мети, Європа – це дім, де живем я і ти».


Галерея "Геральдичний калейдоскоп «Тріпоче вітер прапори країн Євросоюзу»"

Флешмоб «БібліоІгроFest»

28 квітня Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі БібліоМедіаЦентру Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», долучився до відзначення Міжнародного дня настільних ігор провівши флешмоб «БібліоІгроFest». Активними учасниками заходу стали старшокласники НВК №6 «Перспектива», учасники гуртків патріотичного виховання «СОКІЛ-ДЖУРА» та «Євроклуб», на чолі з Євгеном Глазиріним. Цього дня бібліотека запропонувала присутнім широкий асортимент настільних ігор. Майбутнім мільйонерам, які ще не заробили свій перший мільйон, але мають велике бажання, приглянулася гра «Менеджер». Цікава та захоплива настолка у жанрі економічної стратегії, мета якої полягає в отриманні максимального прибутку шляхом вкладення стартового капіталу. Кожен гравець намагався отримати найбільший капітал та водночас розорити своїх колег. Гра є вдалим трампліном для шаленого зльоту в кар'єрі майбутніх підприємців. Користувачам, які бажали весело та цікаво провести час припала до душі карткова гра «UNO», яка на сьогоднішній день є однією з найбільш захоплюючих настільних ігор. Партія протікає дуже швидко, головне – мати хорошу реакцію, спостерігати за гравцями і постійно орієнтуватися в ігровій ситуації. Залежно від обраної модифікації правил, у грі особлива увага може приділятися або блефу, або самій стратегії. Вже стало доброю традицією, що учасники патріотичного виховання «СОКІЛ-ДЖУРА» змагалися за право об’єднати українські землі, завдяки настільній грі «Українська революція 1917-1921 років» та одночасно випробувати свої знання з історії України і підготуватися до ЗНО. А учасники гуртка «Євроклуб» взяли участь у грі «Подорож Європою», яку нещодавно отримала бібліотека. Перед гравцями постало цікаве завдання – відвідати якомога більше європейських міст та подолати найдовший маршрут Європою. Для цього потрібно було збирати квитки на різні види транспорту. Поціновувачі традиційних настільних ігор взяли участь у шахових партіях. Окрім цього, координатор ПЄІ запропонувала учасникам флешмобу віртуальний екскурс «Game турніри», інформкоктейль «Ігровий форсаж» та матеріали з книжкової виставки «Цікавий free time». Гамірно та у надзвичайно захопливій атмосфері пройшов ігроfest! Нові знайомства та враження, якраз те, що потрібно для молодіжного середовища!


Галерея "Флешмоб «БібліоІгроFest» "

Шалений мікс у бібліотеці!

12 квітня 2018 року в Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» провели ігротеку «Шалений мікс» для старшокласників НВК №6 «Перспектива» на чолі з Євгеном Глазиріним. Сьогодні бібліотекарі запропонували користувачам знову відірватися від комп’ютерів та спробувати свою силу розуму у настільних іграх. Як не дивно, бажаючих було чимало. Учасникам «Євроклубу» припало до вподоби випробувати нову гру «Подорож Європою». Перед гравцями постало цікаве завдання – відвідати якомога більше європейських міст та подолати найдовший маршрут Європою. Для цього потрібно було збирати квитки на різні види транспорту. Окрім цього, учасники здійснили цікавий віртуальний екскурс «Безвіз Європою» та взяли участь у інформаційному експресі «Європейський коктейль». А учасники гуртка патріотичного виховання «СОКІЛ-ДЖУРА» грали у вже добре знайому їм настільну гру «Українська революція 1917-1921 років». Школярі засобами гри доторкнулися до одного з найбільш важливих, складних і драматичних періодів буття українського народу в ХХ ст. – Української революції 1917-1921 рр. та випробували свої знання з історії України. Дана гра стала відмінним практичним додатком для підготовки до ЗНО та цікавим доповненням до навчального процесу. Отже, можна сміливо зробити висновок, що таке інтерактивне дозвілля допомагає прищепити навички спілкування, командної взаємодії та прийняття рішень. Бібліотека у підлітків тепер асоціюється не тільки з книгою, але й з веселими іграми.


Галерея "Ігротека «Шалений мікс»"

Настільна гра "Подорож Європою"

Чудова новина! Пункт європейської інформації “Євроінтеграційний імпульс”, який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК “Жовтоводська ЦБС”, отримав настільну гру “Подорож Європою”. Якщо Ви полюбляєте подорожувати, об'їхали всю Європу, або хочете це зробити, якщо цікавитесь географією та полюбляєте проводити час у колі друзів, тоді ця гра саме для Вас! Перед гравцями стоїть цікаве завдання — відвідати якомога більше європейських міст та подолати найдовший маршрут. Для цього потрібно збирати квитки на різні види транспорту. Летіти літаком? Їхати автобусом? Чи, може, велосипедом? Варіантів багато, а мета одна — прокласти якомога довші маршрути подорожуючи містами Європи. Той хто набере більше балів стає переможцем! А крім цього, на Вас чекає цікавий віртуальний екскурс від координатора Пункту. Тож чекаємо всіх у гості, щоб весело та корисно провести дозвілля

Центральна бібліотека

Трибуна сміливих гіпотез «Бути здоровим? Легко!»

22 березня 2018 рокув Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс» спільно з Відділом обслуговування Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», в рамках Тижня дитячої та юнацької книги була проведена трибуна сміливих гіпотез «Бути здоровим? Легко!» для учнів 9 класу ЗОШ №12. Здоровий спосіб життя - змістовний напрямок діяльності сучасної бібліотеки. Тому Центральна бібліотека сприяє реалізації Глобальних цілей сталого розвитку ООН до 2030 р. шляхом публічного доступу до інформації про здоров’я і популяризації здорового способу життя. Протягом заходу бібліотекарі наголосили, що здоров’я– це одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя, це стан життя і діяльності людини за умови відсутності хвороб, фізичних дефектів, це психологічне, соціальне і духовне благополуччя. Також було зазначено, що поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб, та ознайомлено з особливо небезпечним ВІЛ і його кінцевою стадією СНІД, з шляхами зараження та засобами лікування, профілактики і методами застереження від вірусу. Під час трибуни сміливих гіпотез присутні мали й можливість переглянути мультимедійне інфо «Здоровий спосіб життя: модно, престижно, корисно!», wellness-розвідку «СНІД: секретні матеріали», медіа-огляд «Зірки – жертви смертельної хвороби» та матеріали з книжкової виставки «Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати». Молодь приймала і активну участь у тренінг-дискусії «Чи існує формула здоров’я?» та відповідаючи на питання вікторин «Про СНІД – міф чи реальність»і «Туберкульоз: що потрібно знати» показала неабияку обізнаність. А представник Жовтоводського місцевого благодійного фонду «Промінь» - психолог Олена Гаєвська, ознайомила школярів зі статистичними показниками поширеності ВІЛ-інфекції в Україні, зазначивши, що Дніпропетровщина займає одне з перших місць по ним. Окремо було представлено цифрові дані по нашому місту, які свідчать, що в Жовтих Водах з’явилися перші ознаки розвитку епідемії ВІЛ/СНІДУ. Наприкінці заходу учасники отримали інформаційні листівки-пам’ятки, плакати та взяли участь у фото-квесті «Квітка життя», де біла ромашка символізує чисті легені та боротьбу з туберкульозом. Сьогодні сучасний світ відкриває перед нами великі можливості, ми поспішаємо жити, не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя. Лише здорова людина відчуває себе повноцінною особистістю, тож будьте здорові та живіть повним життям).


Галерея "Трибуна сміливих гіпотез «Бути здоровим? Легко!»"

Віртуальна мандрівка «Best бібліотеки світу»

До Тижня дитячого та юнацького читання у ПЄІ учні 5-Б класу СЗШ №12 здійснили віртуальну мандрівку «Best бібліотеки світу». Про бібліотеки, які зачаровують своєю оригінальністю і красою, розповіла учням координатор ПЄІ «Євроінтеграційний імпульс», виступ якої змістовно доповнила медіа-екскурсія «Таємниці незвичайних бібліотек Європи та світу», розроблена за допомогою віртуальних 3Д- та інтернет-технологій. Розповіді про бібліотеки у вигляді кулі, квадрата, літаючої тарілки, стелажів з книгами не залишили байдужими юних читачів. Здивували своєю незвичайністю книгозбірні, розташовані в центрах європейських столиць, в маленьких і великих містах Америки і Канади, а ще на воді та в джунглях. Також бібліотекарі продемонстрували присутнім відеоролик про нашу бібліотеку «Подорож до Читай-міста». Під час цікавої та пізнавальної екскурсії школярі познайомилися з такими поняттями як: фанбук, фоліант, бібліокласт, лонгрід, бібліоман, буккросинг, бестселер та іншими. Не обійшлася мандрівка і без розваг: учні відповідали на питання вікторини та змагались у розв’язуванні кросвордів. Наприкінці заходу учасники переглянули фільм про самі незвичайні будівлі бібліотек у світі. Завдяки даній екскурсії школярі усвідомили, що книгозбірні – це не нудне місце і люди не перестають їх відвідувати, а більше того для всіх поціновувачів паперової книги будуються все нові і нові бібліотечні будівлі, які є справжніми шедеврами архітектури.


Галерея "Віртуальна мандрівка «Best бібліотеки світу»"

Євро-session «Німеччина – країна взірцевого порядку»

22 лютого 2018 року в Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», провели євро-session «Німеччина – країна взірцевого порядку». На даний захід завітали старшокласники НВК №6 «Перспектива», учасники гуртка «Євроклуб», на чолі з керівником Є. Глазиріним. Євро-session було приурочено до Українсько-німецького року мов і з метою поглиблення існуючої співпраці між установами освіти та культури обох країн та започаткування нових довгострокових партнерських стосунків і проектів. Працівники бібліотеки презентували присутнім розроблені: інформпазли «Серце Європи», відеоролик «У вирі німецьких традицій» та мультимедійний круїз «Deutschland: країна мрії», які багатогранно ознайомили юнаків та дівчат з країною Європейського Союзу – Німеччиною. А завдяки медіа-палітрі «Deutsch: лінгвістичний аспект» читачі дізналися, що на сьогодні німецька мова – перша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна в Україні. Поспілкуватися та попрактикуватися користувачі мали змогу взявши участь у віртуальній шпаргалці«Світ німецької мови» та інтерактивній сторінці «Унікальність німецької». Також до уваги присутніх було представлено книжкову панораму «Deutsch ist einfach» («Німецька – це легко»), де були зібрані роздатковий матеріал наданий Goethe-Institut в Україні та посібники, які допоможуть опанувати іноземну мову. З не менш змістовною частиною виступив Євген Глазирін, який підготував презентацію про грантову співпрацю Німеччини та України, озвучив реальні проекти втілені в м. Жовті Води завдяки фінансовій та технічній підтримці Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Захід довів, що Центральна книгозбірня міста має достатньо матеріалів для вивчення німецької мови, то ж запрошуємо всіх бажаючих завітати до Пункту європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс» для полегшення свого навчання)))

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Віртуальна галерея «Велети та велич німецької літератури»

Із вересня 2017 року до літа 2018 року в Україні та Німеччині відбуватимуться заходи з нагоди Українсько-німецького року мов. Протягом всього року саме мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей. Німецька література сповнена багатогранності та різноманітності, а твори письменників виходять у перекладах багатьма мовами світу і формують образ Німеччини та німців в усьому світі. Ми пропонуємо вам познайомитися з відомими німецькими письменниками та їхніми найбільш цікавими, на наш погляд, художніми творами з фонду Центральної бібліотеки.

Віртуальна галерея Велети і велич німецької літератури
Мультимедійна забава «Під прицілом Купідона»

14 лютого світ відзначає День Святого Валентина, або День закоханих. Але не всім відомо, як його відзначають у різних країнах світу. Тому Пункт європейської інформації пропонує вам дізнатись цікаві факти про День всіх закоханих. Отож, поїхали…

Мультимедійна забава Під прицілом Купідона

Слайд-твір «Рідна мова у серці народу буде жити навіки-віків!»

До Міжнародного дня рідної мови БібліоМедіаЦентр розробив слайд-твір «Рідна мова у серці народу буде жити навіки-віків!» для Літературної студії «Горицвіт». Дана мультимедійна розробка ознайомила присутніх з історією походження цього дня. В слайд-творі було наголошено – щорічне відзначення Міжнародного дня рідної мови використовується для скерування уваги на меншини з менш аніж 10 тисяч осіб, які активно розмовляють рідною мовою. Також увагу присутніх було звернено на те, що кожного року українська мова активно розширює поле свого функціонування. Все більше представників молодших поколінь відчувають причетність до рідної мови та культури, все більше яскравих культурних проектів, зокрема фільмів і книжок, завойовують серця шанувальників. І сьогодні українська мова і культура – це креативна, динамічна субстанція, яка активно розвивається та доносить цікаві і непересічні смисли до всього світу.

Центральна бібліотека

Вебліографічний список «Web-сайти європейської інформації»

Новий етап у розвитку європейсько-українських договірних відносин, який розпочався з моменту підписання Угоди про Асоціацію у 2014 р., вимагає підвищення рівня поінформованості всіх членів суспільства з питань європейської інтеграції України. Серед важливих передумов підтримки громадянами України євроінтеграції важливу роль відіграє їхня поінформованість про ЄС, його цінності, надання громадянам відкритого доступу до європейської інформації та інформації про євроінтеграцію України. Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс» є майданчиком для поширення серед жовтоводської громади об’єктивної інформації з метою сприяння формуванню кожним жителем міста власних висновків щодо співпраці України з ЄС. Тому координатором було розроблено орієнтовний вебліографічний список «Web-сайти європейської інформації», який містить перелік вибраних джерел європейської інформації та інформації про євроінтеграцію України. З електронною версією можна ознайомитися за посиланням: http://ru.calameo.com/read/0031949283f271ced7bef.

Центральна бібліотека

Пораду «NETетикет у соціальних мережах»

День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day) відзначається у другий вівторок лютого. Ідея святкування належить Єврокомісії (січень 2004 року), яка була підтримана європейськими некомерційними організаціями European SchoolNet та Insafe. В цьому році День безпечного Інтернету відзначається під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення кращого цифрового досвіду. Соціальні мережі вже стали невід’ємною частиною нашого життя, засобом спілкування, як особистого так і професійного, тому щоденне використання даного ресурсу передбачає необхідність використання певних правил, своєрідного етикету для соціальних мереж. Тому Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі БібліоМедіаЦентру Центральної бібліотеки, підготував для своїх користувачів пораду «NETетикет у соціальних мережах». До речі, дана інформація була висвітлена і на сайті «Телекомпанія Жовті Води» http://www.jovtivody.tv/6-lyutogo-den-bezpechnogo-internetu/

Центральна бібліотека

Інформаційний стікер масових заходів «Відкриваємо Європу у бібліотеці»

Задля підвищення рівня обізнаності мешканців Жовтих Вод з сучасними євроінтеграційними та міжнародними процесами, залучення нових користувачів та ознайомлення їх з діяльністю ПЄІ «Євроінтеграційний імпульс», координатор розробила інформаційний стікер масових заходів «Відкриваємо Європу у бібліотеці». В доступній та яскравій формі представлено план роботи пункту європейської інформації. Також за допомогою стікеру користувачі дізнаються, що ПЄІ «Євроінтеграційний імпульс» надає вільний доступ до інформації про Європейський Союз, його структуру, керівні органи, соціально-економічні, юридичні, політичні та культурні аспекти; про діяльність європейських та інших міжнародних організацій; про відносини між Україною, ЄС, його окремими країнами та іншими європейськими організаціями; про політику європейської інтеграції України та європейські цінності; про різні аспекти життя європейців та Європи; освітні програми та гранти; консультації щодо оформлення ID-картки. Зі Інформаційним стікером можна ознайомитися за посиланням: http://ru.calameo.com/read/003194928dbc5ebd00c02

Центральна бібліотека

Мультимедійна панорама «ТОП-10 різдвяних атрибутів країн Європи»

Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс» підготував для вас мультимедійну панораму «ТОП-10 різдвяних атрибутів країн Європи». Завдяки якій ви дізнаєтеся як зародилися різдвяні традиції. Адже в цьому святі немає жодної випадкової деталі, всі символи Різдва прийшли до нас з глибини століть.

мультимедійна панорама топ 10 різдвяних атрибутів країн європи
Настільна гра «Українська революція 1917-1921 років»

3 січня 2018 року в БібліоМедіаЦентрі, який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», вже вкотре відбулася настільна гра «Українська революція 1917-1921 років», що нещодавно подарував книгозбірні Український інститут національної пам’яті. В минулий раз старшокласникам НВК №6 «Перспектива» дана історична розвага настільки сподобалася, що, навіть під час зимових канікул, юнаки та дівчата на чолі із керівником гуртка патріотичного виховання «СОКІЛ-ДЖУРА» ЄвгеномГлазиріним виявили бажання знову випробувати свої знання з історії України. Адже цей інтелектуальний гаджет є відмінним практичним додатком для підготовки до ЗНО з історії України, цікавим доповненням до навчального процесу та змістовним дозвіллям жовтоводської молоді. Цього разу бібліотекарі запропонували школярам засобами гри доторкнутися до одного з найбільш важливих, складних і драматичних періодів буття українського народу в ХХ ст. – Української революції 1917-1921 рр. На допомогу учасникам також було надано «шпаргалки» з інформацією про основні події та видатних діячів революції – посібник до настільної гри, відеохроніка, видання з історії України, які є у фонді Центральної бібліотеки. Гра ще раз довела, що розуміння здобутків революції та усвідомлення причин її поразки має стати важливим уроком для молоді та сучасної розбудови незалежної України.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Відео-колаж «Різдво та Новий Рік по-європейськи»

Новий Рік – це найзагадковіше свято, що відкриває нам світ добрих казок і чарівництва. Довірливі малюки, діловиті підлітки, серйознідорослі і марновірні бабульки − усі рахують хвилини до настання свята.Метушливі японці, стримані англійці, гарячі фіни й витончені французи − усі зустрічають Новий рік. Усі чекають Діда Мороза, Санта Клауса і Юля Томтена, загадують бажання і дарують подарунки.Про те, де, як, що, скільки… Дідів Морозів, подарунків, сюрпризів поцілунків… дізнаєтесь з відео-колажу «Різдво та Новий Рік по-європейськи» розробленого Пунктом європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який поздоровляє Вас з прийдешніми Новим роком та Різдвом Христовим! Загадуйте бажання, і вони обов’язково збудуться. Треба всього лише повірити в це маленьке новорічне диво. Вірте, і тоді у двері до вас постукає справжній Святий Миколай, Санта Клаус, Дід Мороз чи Йолопуккі, а під ялинкою Вас будуть чекати довгоочікувані подарунки=)))

Центральна бібліотека

Тренд-список «Нобелівські лауреати та номінанти: вихідці з України»

10 грудня відзначається Нобелівський день (Nobeldagen). Це церемонія вручення однієї з найпрестижніших міжнародних нагород – Нобелівської премії, яка відбувається щорічно в річницю смерті Альфреда Нобеля (10 грудня 1896 р.). Перша церемонія відбулася 1901 року. Нажаль, на сьогодні наша держава не має лауреата цієї нагороди. Проте ми можемо похвалитися не одним оціненим нобелівським комітетом ученим і письменником, яких виростила українська земля – народилися, навчалися, розпочинали діяльність або тривалий час жили, творили в Україні, але Нобелівську премію одержали як громадяни інших країн. Тому ми підготували для Вас тренд-список «Нобелівські лауреати та номінанти: вихідці з України».

Центральна бібліотека

Лайфхак з захисту інформації «На варті безпеки»

Американська Асоціація комп'ютерного обладнання оголосила 30 листопада 1988 року Міжнародним днем захисту інформації (Computer Security Day). Саме цього року було зафіксовано першу масову епідемію хробака, якого назвали за іменем його творця – Морріса. Саме тоді фахівці задумалися про необхідність комплексного підходу до забезпечення інформаційної безпеки. До захисту інформації, зазвичай, відносять: встановлення антивірусних програм, встановлення міжмережевих екранів (Firewall), використання надійних паролів, захист від зловмисного використання мереж та фізичний захист інформаційних ресурсів і активів. Проблема безпеки інформації одне із найгостріших питань сьогодення. Тому БібліоМедіаЦентр підготував для Вас лайфхак з захисту інформації «На варті безпеки».

Центральна бібліотека

Лікнеп з медіаграмотності «Fake – сучасна зброя людства»

26 листопада відзначається Всесвітній день інформації (World Information Day), який проводиться щорічно з 1994 року за ініціативою Міжнародної академії інформатизації.
Інформація – чи не головна цінність у сучасному світі. Всі знають знамениту фразу: «Хто володіє інформацією – той володіє світом». Причому її кількість з кожним днем зростає. Цифрове майбутнє, про який раніше і подумати не могли (ПК, смартфон, Інтернет, планшетник ...), стає звичним цифровим сьогоденням.
Але важливо відзначити, що крім цього, відбувається і лавиноподібне наростання маси різноманітної інформації, що отримало назву «інформаційного вибуху». А тут вже недалеко і до «інформаційного стресу». Останнім часом психологи заговорили про те, що невміння користуватися інформаційними технологіями та самою одержуваною інформацією, а вірніше, контролювати її якість і об'єм, призводить до так званого «інформаційного стресу», що може загрожувати як соціальними наслідками, так і проблемами зі здоров'ям. І про це важливо пам'ятати. Щоб цього не сталося, потрібно вміти відрізняти справжню новину від фейкової, а в цьому Вам допоможе Лікнеп з медіаграмотності «Fake – сучасна зброя людства», розроблений Пунктом європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс».

Центральна бібліотека

Віртуальна мандрівка «Святкування Міжнародного дня студентів в різних країнах світу»

До Міжнародного дня студентів Пункт європейської інформації, який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», підготував віртуальну мандрівку «Святкування Міжнародного дня студентів в різних країнах світу». Міжнародний день студентів — щорічне свято студентської активності, що відзначається 17 листопада. Саме студентство, молодь, завдяки своїй активній громадянській позиції була і залишається рушієм багатьох змін. Сучасне свято прийнято проводити весело. Пропонуємо дізнатися, як відзначають День студентів у різних країнах світу! Вітаємо всіх студентів з їхнім святом і бажаємо всім здоров'я, радості, успіхів у навчанні та веселого, цікавого студентського життя! Саме від Вас та Ваших вчинків, залежить майбутнє!

традиції святкування дня студента

Інформаційний колаж «Модель толерантності»

Як відомо, 16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності. Проблема розвитку духовності, зокрема, толерантного ставлення людини до свого оточення, дуже актуальна в наш час. Принципово важливим є усвідомлення необхідності навчитися жити у світовій спільноті, керуючись принципами толерантності. І саме тому, Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», підготував для своїх користувачів інформаційний колаж «Модель толерантності», який розкриває умови та правила толерантного спілкування та співіснування на планеті Земля.

Центральна бібліотека

Літературно-філологічну скарбницю «Люблю я мову Вкраїни за ніжність слова і красу»

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності і мови. Саме в цей день відділ обслуговування Центральної бібліотеки запросив учнів 9-го класу ЗОШ №3 та учнів 6-го класу ЗОШ №12 на літературно-філологічну скарбницю «Люблю я мову Вкраїни за ніжність слова і красу», під час якої працівники бібліотеки розповіли про непросту долю нашої співучої мови, про її тяжкий шлях до здобуття статусу державної. А за допомогою розробленої до заходу мовознавчої панорами «До мови серцем доторкнись» школярі дізналися про історію писемності, скорботний календар української мови, визначили місце нашої мови серед інших слов’янських мов, почули щирі слова любові і вдячності до неї. Також підлітки з задоволенням взяли участь в мультимедійному лікнепі «ТОП – найпоширеніших помилок в українській мові». Наприкінці літературно-філологічної скарбниці юнаки та дівчата із задоволенням читали вірші відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Володимира Сосюри.


Галерея "Літературно-філологічна скарбниця «Люблю я мову Вкраїни за ніжність слова і красу»"

Жахливо-моторошні цікавинки!

Хелловін відзначають в ніч з 31 жовтня на 1 листопада напередодні Дня всіх святих. Це одне із найдавніших свят у світі, яке веде свою історію від стародавніх традицій кельтів Ірландії та Шотландії. У середині ХІХ століття ірландці масово почали емігрувати до Америки. З того часу Хелловін «прижився» на новому континенті й святкується дотепер. Нині це свято стає все більш популярним у країнах Європи, а зокрема і в Україні. До цієї події в рамках програми Пункту європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», представили книжкову виставку-айстоппер «Жахливо-моторошні цікавинки» для любителів «полоскотати» нерви. Читачі мають змогу познайомитися зі «страшною» літературою, захоплюючими повістями та оповіданнями про злих духів, чаклунів, відьом, привидів, перевертнів та вампірів. Пропонуємо Вам в цей день не сумувати, а читати та поринути в світ жахастиків та страхастиків)))

Центральна бібліотека

Віртуальна екскурсія «Прогулянка сайтами органів державної влади України»

1 жовтня 2017 року в читальній залі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбулося свято чуйності і добра «Уклін тобі, осіннє покоління», яке було присвячене Міжнародному дню людей похилого віку. Протягом заходу сердечні слова чергувалися з ліричними віршами та теплими привітаннями бібліотечних працівників на адресу читачів похилого віку. Всі учасники свята мали змогу відпочити, посміятися, посумувати, висловити свої емоції, послухати один одного. Читачам похилого віку часто не вистачає спілкування, вони відвідують бібліотеку не лише для того, щоб взяти книгу чи прочитати газету, але й щоб зустріти когось, з ким можна погомоніти. Саме тому Центральна бібліотека для них стала душі відрадою, це одне з небагатьох місць, де вони можуть зустріти цікавих особистостей і поговорити, знаючи, що їх тут зрозуміють. Дуже прикро, що таке свято відбувається лише раз на рік, адже слова вдячності людям похилого віку повинні лунати набагато частіше. Велику зацікавленість у всіх присутніх викликала віртуальна екскурсія «Прогулянка сайтами органів державної влади України», яка детально познайомила відвідувачів з функціями та сервісами БібліоМедіаЦентру Центральної бібліотеки, що надають значиму допомогу для незахищених верств населення місцевої громади. Користувачі дізналися про переваги впровадження і використання е-послуг та підвищення інформаційної відкритості органів місцевого самоврядування в місті Жовті Води.


Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Інформаційний всеобуч «Бібліотеки - магістралі інформації для населення»

26 вересня 2017 року напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, в бібліотеці-філії №3 спільно з БібліоМедіаЦентром, який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», пройшов інформаційний всеобуч «Бібліотеки - магістралі інформації для населення». Учні старшого шкільного віку ще раз переконалися в тому, що саме бібліотеки є потужними інформаційними центрами сучасності. Запрошена на захід бібліотекар з питань автоматизації А. Стороженко презентувала медіазнайомство «БібліоМедіаЦентр – ресурсний майданчик та громадський осередок», а також надала присутнім інформацію про функції та сервіси БібліоМедіаЦентру - єдиного інформаційного центру м. Жовті Води, а також запросила всіх бажаючих скористатися його е-послугами.

Бібліотека-філія №3 Бібліотека-філія №3

День інформації «Європа без кордонів»

21 вересня 2017 року в бібліотеці-філії №1 для молоді КЗК «Жовтоводська ЦБС» проведено День інформації «Європа без кордонів» для учнів 9 класу СЗШ №10 присвячений до Днів європейської спадщини. Бібліотекарі ознайомили юнацтво з культурою Європи, основними формами збереження культурної спадщини, переглянули слайд-презентацію про видатні музеї Європи, а учні доповнили цікавою інформацією з відомих їм фактів. До уваги старшокласників була представлена виставка хіт-парад «Європейський літературний BEST».

Бібліотека-філія №1

Мовна студія «Sprechen Sie Deutsch?»

21 вересня 2017 року в Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», відбулася мовна студія «Sprechen Sie Deutsch?», на яку завітали учні 8 класу СЗШ №12. Захід було приурочено до Українсько-німецького року мов і метою якого стало поглиблення існуючої співпраці між установами освіти та культури обох країн та започаткування нових довгострокових партнерських стосунків і проектів. Координатор Пункту європейської інформації презентувала присутнім розроблені: інформпалітру «Перлина Європи», відеоролик «Німеччина в об’єктиві» та мультимедійний бан «Країною замків», які багатогранно ознайомили юнаків та дівчат з країною Європейського Союзу – Німеччиною. Завдяки медіа-каскаду «Guten Tag, Germany!» читачі дізналися, що на сьогодні німецька мова – перша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна в Україні. А поспілкувалися та попрактикувалися читачі мали змогу взявши участь у інтерактивній хвилині«Перевага Deutsch над іншими нудними мовами світу» та мовній розминці «Обережно: німецька!». Також до уваги присутніх було представлено роздатковий матеріал від Goethe-Institut в Україні, перелік безкоштовних on-line-сервісів та книжкову виставку «Вивчати німецьку – цікаво і сучасно», які допоможуть їм опанувати німецьку мову. Запрошуємо всіх бажаючих завітати до Пункту європейської інформації для полегшення свого навчання)))

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Інфотур «Європа – наш цивілізаційнийний вибір»

1 вересня у Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», учні 8-го класу ЗОШ №12 здійснили інфотур «Європа – наш цивілізаційнийний вибір» в рамках першого уроку 2017-2018 навчального року. Нинішній світ є полем розмаїття культур, міжнаціональних інтересів, співдружністю народів у багатоетнічному суспільстві. Важливо, щоб саме сьогодні відбувався міжкультурний діалог, рівноправним учасником якого є Україна. Одним із таких шляхів є знання традицій, культури, історії інших країн, а головним пріоритетом є інтеграція до європейської спільноти. В День знань координатор Пункту європейської інформації представила до уваги юнаків та дівчат змістовну інформацію про історію та структуру, суспільно-політичні рухи та цінності Європейського Союзу, а розроблений медіа-box «Вивчай Європу – змінюй Україну» став значним поштовхом у роздумах над майбутнім. Не залишили байдужими школярів інформаційний кейс «Європейський Союз очима українців» та інтерактивна вікторина «Багатолика Європа». Наприкінці заходу всі присутні взяли участь у відкритому мікрофоні «Я громадянин України – європейської держави», підсумком якого стало твердження: Україна зможе по праву вважатися такою, коли в кожного її громадянина будуть європейська свідомість, європейське мислення, європейське бачення, європейська поведінка і … європейський рівень життя. Також потрібно пам’ятати, що Україна не зможе ввійти до Європейського Союзу, допоки українське суспільство не почне інтегруватися в європейську систему цінностей.

Центральна бібліотека

Презентація кінострічки "ОДІССЕЯ" в рамках Фестивалю європейського кіно

6 липня 2017 року Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», разом із кінодистрибуторською компанією «Артхаус Трафік» на замовлення Представництва ЄС в Українізавершили Фестиваль європейського кіно в нашому місті. Останньою стрічкою стала «Одіссея» – історія легендарного Жака-Іва Кусто. «Одіссея» – наймасштабніший пригодницький проект сучасного французького кіно. Історія героя, який відкрив людству «другий космос». Його експедиції надихнули мільйонів. Його головна подорож залишилася таємницею. Першопроходець. Мрійник. Бунтар. Легендарний Жак-Ів Кусто: його корабель, його відкриття, його справжня Одіссея. Навіть погодні умови не стали на заваді перегляду фільму - глядачі розташувалися в читальній залі книгозбірні за філіжанкою кави в теплій та дружній атмосфері. Значну допомогу в проведенні кінопоказу надали небайдужі жовтоводці та представники Молодіжної ради, що діє при виконкомі міськради.Під час показу було задіяно мультимедійну техніку організації, придбану завдяки реалізації минулорічного проекту Бюджету участі. Жовтоводці залишилися задоволені організацією Фестивалю європейського кіно і ми маємо надію заснувати стаціонарний кіноклуб на базі Центральної бібліотеки.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Центральна бібліотека

Презентація кінострічки "Надновий Заповіт" в рамках Фестивалю європейського кіно

28 червня 2017 року до Дня Конституції України Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», разом із кінодистрибуторською компанією «Артхаус Трафік» на замовлення Представництва ЄС в Україніпродовжують Фестиваль європейського кіно в нашому місті. Цього разу кінопоказ відбувався в Парку Слави, де всі охочі могли приєднатися до перегляду фільму під час міського відзначення державного свята. Значну допомогу в проведенні кінопоказу надали небайдужі жовтоводці та представники Молодіжної Ради, а також було задіяно мультимедійну техніку організації, яку придбали завдяки реалізації проекту програми бюджету участі в минулому році. Другою стрічкою стала сатирична бельгійська комедія Жако ван Дормеля «Надновий Заповіт», номінант на премію «Золотий глобус» за кращий фільм іноземною мовою. За сюжетом, Бог, який живе у Брюсселі, має не лише сина, а й дочку, яка втікає з дому і відправляється в наш світ шукати пригод і випробовувати терпіння свого батька на міцність. Зараз «Надновий Заповіт» претендує на звання найкращої комедії 2016 року, потрапивши до переліку номінантів на «європейський Оскар» – премію Європейської кіноакадемії. Відвідувачі імпровізованого кінотеатру під відкрити небом залишилися задоволені переглядом стрічки та виявили бажання створити на базі Центральної бібліотеки стаціонарний кіноклуб, що в подальшому сприятиме розвитку кінематографічного руху в Україні.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Презентація кінострічки "Казка казок" в рамках Фестивалю європейського кіно

25 червня 2017 року до Міжнародного дня молоді Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», разом із кінодистрибуторською компанією «Артхаус Трафік» на замовлення Представництва ЄС в Українівідкрили Фестиваль європейського кіно в нашому місті. Даний фестиваль створений з метою розвитку кіноклубного руху в Україні, популяризації мистецтва кіно та ознайомлення українців з призерами, новинками й хітами європейського кінематографа.

Першою стрічкою, в рамках Фестивалю європейського кіно, стала «Казка казок» – італійське фентезі, яка повідує про світ величних замків, де правлять королі і королеви, де живуть прекрасні принцеси і хоробрі принци, світ чаклунів і фей, страшних монстрів, старих праль і придворних. Казка оповідає про три сусідні держави. У одній із них править король, бабій і розпусник, у другому – принц, душею якого оволодів дивовижний звір, у третьому – королева, яка ніяк не може стати матір'ю. Усі вони – герої цієї вільної інтерпретації відомих казок Джамбаттиста Базиле.

Вечірній кінопоказ відбувся під відкритим небом у теплій невимушеній атмосфері, його охорону забезпечили добровольці з Жовтоводської громадської організації «Козацький полк Жовтоводський». Значну допомогу в проведенні перегляду надали представники Молодіжної Ради, а також було задіяно мультимедійну техніку організації, яку придбали завдяки реалізації проекту програми бюджету участі в минулому році.Даний захід поклав початок для заснування стаціонарного кіноклубу на базі Центральної бібліотеки. Далі буде…


Галерея "Презентація кінострічки "Казка казок" в рамках Фестивалю європейського кіно"

ІІІ-й навчальний семінар «Передовий досвід в роботі ОСББ»

21 червня на базі БібліоМедіаЦентру та ПЄІ «Євроінтеграційний імпульс», які діють при Центральній бібліотеці КЗК «ЖЦБС», відбувся ІІІ-й навчальний семінар «Передовий досвід в роботі ОСББ», що впроваджується громадською організацією «Земляки з Криворіжжя» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив»,за підтримки Європейської Союзу і за сприяння Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», Першого криворізького центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Жовтоводського бюро правової допомоги. На початку семінару Дмитро Понурко, голова компанії «ЕкоСвіт», представив інформацію про діяльність і послуги організації щодо купівлі вторинної сировини та запропонував членам ОСББ співпрацю. Протягом заходу тренер Андрій Немченко надавав присутнім практичні консультації з проблемних та актуальних питань від членів ОСББ, а також поділився з ними успішним досвідом криворізьких ОСББ. Ірина Унжакова, член правління ОСББ «Бульвар Свободи, 47», та Наталія Шум, голова правління ОСББ «Затишок22Ж.В.», представили учасникам семінару звіт-презентацію про участь у навчальному турі до м. Харків та м. Павлоград в рамках Проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України». Наприкінці семінару всі учасники отримали інформаційно-методичні посібники, а сам захід вже вкотре став майданчиком для налагодження подальшої взаємодії та вироблення механізмів як правового супроводу ОСББ, так і захисту прав споживачів комунальних послуг.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Літературно-музичний екскурс «Реформація та її відгомін на Україні»

У 2017 році весь християнський світ відзначає 500-річчя Реформації, яка внесла суттєві зміни не лише у духовний розвиток людства, а й змінила хід історії. Саме тому, 11 червня в Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», відбувся літературно-музичний екскурс «Реформація та її відгомін на Україні» спільно з цервою «Живі води».

Захід було організовано та проведено з метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияву поваги до їхньої ролі в українській історії та становленні незалежної держави. Координатор ПЄІ розповіла учасникам екскурсу про історичні події, які тісно пов’язанні з Реформацією, як вони вплинули на розвиток тогочасної історії, а головне — який вплив має Реформація на історію людства сьогодні, на суспільство, які її роль та наслідки у розвитку літератури та культури України. Виставка-інформація «Реформаційний процес на українських землях» чудово доповнила виступ та багатогранно розкрила розмаїття релігій.

Також у рамках заходу відбувся концерт духовної музики та співу «Через духовну реформацію — до оновлення країни».Організаторами заходу виступили члени місцевої церкви «Живі води» на чолі з пресвітером Василенко Р. С. Протягом двох годин глядачі насолоджувалися майстерністю талановитого церковного хору «Живі води» під віртуозним керівництвом Ушенко І.В. Сучасна музика межувала з класичними творами, що давало можливість задовольнити різноманітні вподобання глядачів. Талановита ведуча концерту Василенко Л. О. не лише підтримувала приємну атмосферу, а й доносила до присутніх інформацію про Реформацію, її сутність, наслідки та життєві цінності. Приємним подарунком стали комплекти книг від Християнської місії «Світло на Сході».

Захід зібрав вірян різних конфесій, якіоднаково міцними єу своїй вірі та бажанні долучитися до реформаційних цінностей, відродження духовності та зміцнення моральності у суспільстві. Сучасний демократичний світ визнав цінність толерантного відношення до релігії та церковних громад і сучасна людина розуміє, що справжнє багатство – у різноманітності і вмінні разом будувати свою демократичну, незалежну державу.


Галерея "Літературно-музичний екскурс «Реформація та її відгомін на Україні»"

ІІ-й навчальний семінар «Підвищення енергоефективності та енергозбереження ОСББ»

18 травня на базі БібліоМедіаЦентру та Пункту європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», які діють при Центральній бібліотеці КЗК «ЖЦБС», відбувся ІІ-й навчальний семінар «Підвищення енергоефективності та енергозбереження ОСББ», що впроваджується громадською організацією «Земляки з Криворіжжя» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», за підтримки Європейської Союзу і за сприяння Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», Першого криворізького центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Жовтоводського бюро правової допомоги. Протягом заходу тренер Андрій Немченко надавав присутнім практичні консультації з питань енергоефективності будівель, алгоритму дій для економії енергоресурсів, заходів для зниження витрат на енергоносії, нормативно-правової бази. В другій частині семінару Ігор Галочка, експерт проекту «Енергоефективність у житловому секторі України», поділився з жовтоводцями досвідом успішної реалізації у м. Кривий Ріг енергомодернізації житлових будинків шляхом залучення кредитних фінансових ресурсів. А Наталія Стасик, директор Жовтоводського відділення ПАТ КБ «Приватбанк», представила аудиторії інформацію про сучасну технологію кредитування в рамках держпрограми «Теплі кредити в ОСББ». Наприкінці семінару всі учасники отримали інформаційно-методичні посібники, а сам захід вже вкотре став майданчиком для налагодження подальшої взаємодії та вироблення механізмів як правового супроводу ОСББ, так і захисту прав споживачів комунальних послуг.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Презентація розгорнутої книжково-ілюстративної виставки «Україна – ЄС: крок назустріч»

Пункт європейської інформації “Євроінтеграційний імпульс”, який діє в рамках проекту УБА “Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в ПЄІ в бібліотеках” за підтримки програми ЄС “Еразмус+ (Жан Моне)”, та Центральна бібліотека долучилися до загальноміського відзначення Дня Європи, яке проходило на базі Центру дитячої творчості.

Бібліотекарі презентували громаді Жовтих Вод розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Україна – ЄС: крок назустріч», яка багатогранно розкрила процеси імплементації Угоди про асоціацію «Україна–ЄС» в нашій країні та місті. В рамках заходу було проведено інформаційний коктейль «Європа: вчора, сьогодні, завтра» та promotion-акцію «Дізнайся про Європу більше», які популяризували інформаційно-довідкові матеріали про ЄС, європейські цінності та діяльність ПЄІ. Наприкінці дня всі бажаючі мали змогу взяти участь в інтерактивній міні-вікторині «Багатолика Європа» та експрес-опитуванні «ПЄІ. Погляд користувача».

Комплекс заходів довів громаді міста, що відзначення Дня Європи в Україні – це крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і звичаїв Європи, та що в цей день жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.


Галерея "Презентація розгорнутої книжково-ілюстративної виставки «Україна – ЄС: крок назустріч»"

Святкування Дня Європи в Жовтих Водах

Урочисте підняття Прапору Європейського Союзу та Прапору України з нагоди відзначення Дня Європи в Україні

Як жовтоводці святкують День Європи 12.05.2017 Урочисте підняття Прапору Європейського Союзу та Прапору України до Дня Європи

Євро-експрес «Зоряне сяйво країн Європи»

До Дня Європи у Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», був організований та проведений євро-експрес «Зоряне сяйво країн Європи» для учнів 11 класу ЗОШ №12.Європу, зазвичай, називають колискою сучасної цивілізації. Ми всі сьогодні хочемо бути ближче до Європи, до її європейських цінностей. Але яка ж ця Європа? Що ми можемо перейняти у неї, та що можемо їй запропонувати? Ці питання активно обговорюються молоддю протягом заходу.Координатор ПЄІ ознайомила юнацтво з історичними витоками започаткування Дня Європи та зазначила, що Україна – це єдина держава не член ЄС, у якій в наш час на державному рівні відзначається цей день. А за допомогою мультимедійної подорожі «Далека і близька Європа», відео-круїзу «Навколо Європи» та виставки ЄвроЛітераТуру «Країнами Європи» бібліотекарі познайомили присутніх з традиціями, звичаями та культурними цінностями народів, що входять до європейської спільноти. Поки «безвізовий режим» впроваджується, у Центральній книгозбірні міста всі запрошені вже поринули у вир захоплюючих та неординарних звичок європейських народів, побували на просторах Франції, Іспанії, Італії Німеччини й Польщі, зазирнули до повсякденного життя європейців та віртуально відвідали визначні історичні пам’ятки. Упродовж євро-експресу працівники бібліотеки не оминули і теми літературного надбання видатних письменників, презентувавши до перегляду розроблену слайд-виставку «Літературна Європа».

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Відкрите, загальноміське засідання філософсько-дискусійного клубу «Форум» - «Україна та ЄС: перспективи та альтернативи»

19 квітня 2017 року координатор Пункту європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс» відвідала відкрите, загальноміське засідання філософсько-дискусійного клубу «Форум», яке відбулося на базі ІП «Стратегія». Активну участь в якому взяли активісти жовтоводського осередку Національного Корпусу та Студентська рада ІП «Стратегія». Тема дискусії: «Україна та ЄС: перспективи та альтернативи» виявилася актуальною в призмі сучасних подій та не залишила байдужими гостей клубу.

Чи запізнилася Україна на «потяг євроінтеграції»? Останнім часом, особливо зі зростанням євроскептичних настроїв всередині ЄС, така точка зору стає все більш поширеною.Але чи є так насправді? До якого рівня співпраці з ЄС Україна може дійти з чинною програмою «Східного партнерства»? Які альтернативи ЄС існують для України? Які вектори та орієнтири обрати для розвитку нашої країни в подальшому? Ось такі питання піднімалися під час дискусійного засідання. Підсумки дискусії виявилися неоднозначними: Україна значно просунулася у своїх відносинах з ЄС, підписала Угоду про асоціацію, продемонструвала певний успіх у перенесенні значної частини європейських правил до свого законодавства, не за горами так званий «безвіз»; а з іншої сторони залишається відкритим питання стосовно цілісності території держави. У ході жвавої полеміки кожен із доповідачів завоював прихильність своєї частини аудиторії. Активні учасники дебатів отримали чудові призи від Національного Корпусу – книги видавництва «Орієнтир».

Наприкінці обговорення до уваги всіх присутніх координатор ПЄІ «Євроінтеграційний імпульс» представила інформацію, яка надається в Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», щодо політики євроінтеграційного процесу, засад функціонування ЄС, відносин між ЄС та Україною, європейських цінностей.

Лейтмотивом заходу стали рядки Т. Шевченка «…Чужому научайтесь й свого не цурайтесь…» і кожен учасник по своєму дійшов висновку, що спершу потрібно навести лад в своїй країні.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Центральна бібліотека

Народний мікрофон. Думки жовтоводців стосовно безвізового режиму з ЄС

12.04.2017 Народний мікрофон. Думки жовтоводців стосовно безвізового режиму з ЄС

Перший навчальний семінар «Практичні питання створення та господарської діяльності ОСББ»

13 квітня на базі Пункту європейської інформації та БібліоМедіаЦентру, які діють на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», пройшов перший навчальний семінар «Практичні питання створення та господарської діяльності ОСББ», що впроваджується громадською організацією «Земляки з Криворіжжя» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», за підтримки Європейської Союзу і за сприяння Центру підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск», Першого криворізького центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Жовтоводського бюро правової допомоги. Оскільки кількість ОСББ невпинно зростає та виникає потреба у створенні ресурсних майданчиків для спілкування, обміну практичним досвідом, то Центральна бібліотека гостинно відкриває двері для проведення просвітницької роботи шляхом організації семінарів та круглих столів для надання методичної допомоги щодо практичних питань функціонування ОСББ. На даному семінарському занятті розглянули законодавче поняття та процедури створення, переваги, актуальності, права, обов’язки та механізми управління ОСББ. Наприкінці семінару всі учасники отримали інформаційно-методичні посібники, а сам захід став майданчиком для налагодження подальшої взаємодії та вироблення механізмів як правового супроводу ОСББ, так і захисту прав споживачів комунальних послуг.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Центральна бібліотека
Майстер-клас «Європейський make-up»

12 квітня в Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», провели майстер-клас «Європейський make-up» для учениць 8-9 класів ЗОШ №12. Поняття краси завжди змінювалося з плином часу. Кожна історична епоха створювала свій ідеал.Він залежав від клімату, політичних і економічних умов, від моральних установок,релігії, від особливостей побуту різних прошарків суспільства.Завдяки змістовній розповідіпрацівників бібліотеки, мультимедійному міксу «Мake-up різних народів світу» та книжковій інсталяції «Beauty-тенденції 2017» дівчата ознайомилися з цікавими фактами з історії косметики та мистецтва макіяжу, етапами та особливостями їх розвитку застосування від свого виникнення до наших днів, канонами краси народів світу. Оригінальним доповненням до заходу став покроковий майстер-клас від візажиста Маргарити Кушнерук, яка ознайомила присутніх з азами, техніками, нюансами та секретами нанесення денного та вечірнього європейського макіяжу. Демонстрація майстерності супроводжувалася професійними коментарями та порадами щодо безлічі аспектів, які потрібно враховувати для створення ідеального мейк-апу. Ось у такий незвичайно-цікавий спосіб у Пункті європейської інформації доторкнулися до світового мистецтва.


Галерея "майстер-клас «Європейський make-up» "

Здай кров заради життя

28 березня у Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс» проекту Української бібліотечної асоціаціації за підтримки ЄС (програма Еразмус+), який діє на базі Центральної бібліотеки Комунального закладу культури «Жовтоводська ЦБС» відбувся круглий стіл в рамках першого туру ІІ-Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнка «Здай кров заради життя». Захід відбувся за ініціативи Відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту виконавчого комітету Жовтоводської міської ради. Організаторами конкурсу стала Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця», Литовський національний центр крові за сприяння та підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні, Міністерства культури України та Міністерства охорони здоров’я України. Основними завданнями конкурсу стали: формування у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному і культурному житті країни та на міжнародному рівні; популяризація ідеїдобровільного безоплатногодонорства крові в Україні та Литві; формування здорового способу життя серед дітей і молоді; підвищення значущості ідеї єдності дружніх країн в очах молодих учасників заради миру та майбутнього. Протягом конкурсу діти втілювали у власних малюнках ідеї добровільного безоплатного донорства крові в Україні, її важливості для збереження життя та активної громадянської позиції. Начальник Відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту – Лауда Олена Вікторівна оголосила переможців на міському рівні. З поняттям донорства крові, його рухом та проблемами в Україні, відбором, обстеженням і протипоказаннями донорів, правилами здачі й прийому крові у донорських пунктах, учасників круглого столу ознайомила завідуюча відділу трансфузіології – Самусєва Надія Марківна. На зустріч був запрошений і «Почесний донор України» Ситнік Андрій Миколайович, який поділився своїм багатим досвідом у цій сфері діяльності та відповів на запитання аудиторії. Наприкінці заходу всіх присутніх закликали зробити свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів.


Галерея "перший тур ІІ-Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнка «Здай кров заради життя»"

Чума ХХІ століття

…Берегти своє життя – це борг. Е. Кант

В історії земної цивілізації, яка багата на різні катастрофи й катаклізми, знайдеться не багато подій, що, подібно СНІДу, здатні були сколихнути все людство, вселивши в нього жах перед цією хворобою. Україна за темпами розвитку епідемії ВІЛ-інфекції займає 1-е місце в Європі і 5-е – у світі, тому дана проблема є актуальною і її потрібно озвучувати. Саме тому 21 березня 2017 року в Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який реалізується УБА за підтримки ЄС (програма Еразмус+) та діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», в рамках Тижня дитячої та юнацької книги був проведений круглий стіл з гострими кутами «Бережи здоров’я! Живи повним життям» для учнів 9 класу ЗОШ №12. Протягом заходу працівники бібліотеки зазначили, що поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб та ознайомили підростаюче покоління з особливо небезпечним ВІЛ і його кінцевою стадією СНІД, з шляхами зараження і засобами лікування, профілактики і методами застереження від вірусу. Також упродовж заходу присутні мали можливість переглянути слайд-інфо «СНІД: людство під знаком біди», бібліо-ВІЛ-ШОК «Чорний список жертв смертельного вірусу» та матеріали з книжкової виставки «Життя без СНІДу». Під час круглого столу з гострими кутами молодь брала активну участь в обговоренні даної теми та відповідаючи на питання вікторини «Міфи і факти про ВІЛ/СНІД»показала неабияку обізнаність. А представники Жовтоводського місцевого благодійного фонду «Промінь» – психолог Тетяна Демиденко та старший соціальний працівник Євген Базилюк, ознайомили школярів зі статистичними показниками поширеності ВІЛ-інфекції в Україні, зазначивши, що Дніпропетровщина займає одне з перших місць по ним. Окремо було представлено цифрові дані по нашому місту, які є значно меншими за обласні. Наприкінці заходу учасники отримали інформаційні листівки-пам’ятки. Сьогодні сучасний світ відкриває перед нами великі можливості, ми поспішаємо жити не замислюючись над тим, що іноді потрібно зупинитися, потурбуватися про себе, про своє життя. Лише здорова людина відчуває себе повноцінною особистістю, тож будьте здорові та живіть повним життям).

Галерея "Круглий стіл з гострими кутами «Бережи здоров’я! Живи повним життям» "

Інтерактивний ярмарок ідей щодо роботи Пунктів європейської інформації у бібліотеках

В межах проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за фінансової підтримки програми «Еразмус+»,10 березня 2017 року був проведений Інтерактивний ярмарок ідей щодо роботи Пунктів європейської інформації у бібліотеках. Ярмарок згуртував близько сотні користувачів, серед яких був присутній координатор ПЄІ "Євроінтенраційний імпульс", який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК "Жовтоводська ЦБС". На початку лютого 2017 р. найкращі ідеї щодо діяльності ПЄІ були представлені на громадському європейському майданчику "Все про Європу у бібліотеках". Під час ярмарку були підведені підсумки проекту, також виступали переможці конкурсу ідей: розповідали про свій передовий досвід та відповідали на запитання учасників ярмарку. Інтерактивний ярмарок пройшов дуже цікаво та плідно, надихаючи на подальшу роботу та створення нових ідей.

Центральна бібліотека

Бібліомікс «Love is…»

12 лютого в Пункті європейської інформації, який діє в Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», був проведений бібліомікс «Love is…» присвячений Дню закоханих. Протягом заходу керівник центру за допомогою медіа ряду ознайомила присутніх з незвичайними традиціями та звичаями святкування цього дня в різних країнах світу, а також з визначними місцями, які зможуть зміцнити кохання. Креативним доповненням бібліоміксу стала інтерактивна виставка «Побачення з книгою наосліп», де були представлені видання загорнуті в подарункову обгортку з коротенькою анотацією. Кожен учасник імпровізованого книжкового побачення залишився задоволений своїм вибором. До зустрічі психолог ЦСССДМ Жанна Вовк-Черемуш запропонувала присутнім психологічну добірку матеріалів на встановлення комунікації, спільної взаємодії та на зближення зі співрозмовником, а тьютор Христина Білоус провела ігровий міні-тренінг «Познайомимось?», метою якого було навчити присутніх легко та з задоволенням встановлювати контакт з оточуючими, знайомитися та спілкуватися, весело, цікаво та змістовно проводити час, знаходячи при цьому нових знайомих. Тренінг довів учасникам: воїнам АТО на чолі з Віктором Гайдаєнко та жінкам, які входять до громадської організації «Українська Софія» на чолі з Ганною Орел, що підтримка взаємних стосунків залишається однією з головних складових нашого життя.

Центральна бібліотека Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Віртуальна подорож «Безпечна Інтернет-країна»

День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day) відзначається у другий вівторок лютого. Ідея святкування належить Єврокомісії (січень 2004 року), яка була підтримана європейськими некомерційними організаціями European SchoolNet та Insafe. Цей день запроваджено з метою популяризації більш безпечного і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людей в усьому світі. Цьогорічною темою дня обрали слідуючу: «Будь зміною: об’єднаймося для створення кращого Інтернету».Саме тому 7 лютого в Пункті європейської інформації, який діє в Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», здійснили віртуальну подорож «Безпечна Інтернет-країна», тим самим обговоривши шляхи безпечного використання Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.Школярі переглянули рекламні ролики, які донесли інформацію про загрози, що підстерігають дітей і підлітків в Інтернеті, а також взяли участь в інтерактивних іграх, які навчають захисту в Інтернет-просторі. Наприкінці заходу присутні отримали цікаву змістовну пам’ятку «Безпека дітей в Інтернеті».#SID2017#ПЄІ

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Літературна кав’ярня «Чорна, як диявол, гаряча, як вогонь, солодка, як поцілунок»

29 січня 2017 року в читальній залі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» для учасників літературно-музичного салону «Натхнення» працівниками бібліотеки було організовано та проведено літературну кав’ярню «Чорна, як диявол, гаряча, як вогонь, солодка, як поцілунок».Завдяки змістовній та захоплюючій розповіді бібліотекарів учасники салону протягом заходу поринули в дивовижний та неповторний світ кави, де знайшли для себе багато цікавого та корисного. Вони познайомилися з історією цього вишуканого напою, дізналися про міжнародні традиції відмічання Дня кави та відкрили для себе секрети приготування кави у різних країнах світу. Насиченим та пізнавальним був виступ психолога О.П. Більченко, яка висвітлила взаємозв’язок кавових пристрастей з характером й темпераментом людини. Родзинкою літературної кав’ярні стала прониклива й чуттєва музика, яка пролунала у виконанні віртуозних викладачів дитячої музичної школи Миколи Григоровича Горланя, Олександра Боченкова та Арсенія Проценка – тріо «Настрій». Наприкінці заходу його учасники прийняли активну участь у вікторині «Світ кави», присвяченій цьому улюбленому напою. Також велику увагу присутніх привернули організовані працівниками бібліотеки спільно з керівником Пункту європейської інформації мультимедійна фантазія «Секрети кави» та виставка-інсталяція «Вишуканий світ кави».

Центральна бібліотека Центральна бібліотека

Центральна бібліотека

Пропонуємо Вам ознайомитися з інформаційним буклетом "Європа стає ближчою з Пунктами європейської інформації" та відвідати наступні заходи у 2017 році

Інформаційний буклет "Європа стає ближчою з ПЄІ"

Мультимедійний калейдоскоп «Незвичайні новорічні традиції»

18 грудня 2016 року в БібліоМедіаЦентрі, який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», в рамках проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» провели мультимедійний калейдоскоп «Незвичайні новорічні традиції». Бібліотекарі висвітили традиції святкування Нового року у різних країнах світу, а читачі здійснили цікаву мандрівку до лабіринту зимових свят, новорічних загадок, зимових прикмет і казок. Жвавий інтерес у присутніх викликала кулінарна інформхвилина «Європейські новорічні страви». Також працівники книгозбірні оформили виставку-свято «Коли приходить Новий рік», де представили літературу про традиції святкування Нового року та Різдва. Чудовим доповненням до виставки стала книжкова інсталяція «Biblio Christmas Tree». Окрасою заходу стало віртуозне виконання зимового музичного сюрпризу талановитим тріо гітаристів. Наприкінці свята усі бажаючі мали змогу прийняти участь у фотосесії біля традиційної та книжкової ялинок разом зі Святим Миколаєм.

Галерея "Народознавчі мініатюри «Святий Миколай, благослови увесь наш край!»"

Незвичайні традиції святкування Нового Року

Презентація "Євроінтеграційний імпульс"

Напередодні Дня Європи, в Центральній бібліотеці відбулася презентація оновленого пункту Європейської інформації "Євроінтеграційний імпульс". За проектом УБА "Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах Європейської інформації в бібліотеках" за підтримки програми ЄС "Еразмус+" (Жан Моне) пункт Європейської інформації поповнився новою літературою з даного напрямку, інформаційними плакатами та рекламною атрибутикою. Головне придбання для пункту, це електронна книга, задопомогою якої громада міста Жовті Води може дізнатися про документи та події, які відбуваються між Україною та Європейським Союзом, класичною українською літреатурою та цікавою інформацією пізнавального характеру на мовах країн Європи. Така інформація стане корисною для школярів, які готуються до здачі ЗНО з іноземної мови та студентів, які навчаються на мовознавчих та філологічних факультетах з вивчення іноземних мов. На презентації заступник міського голови Глазирін Є.М. висловив подяку керівнику пункту європейської інформації за виграний проект, закликав всіх мешканців міста звертатися до пункту за інформацією, робота пункту буде проводитися в координації з місцевою владою.

Шановні користувачі!

Завдяки співпраці з Goethe-Institut Пункт Європейської інформації, який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» поповнився картковою грою «Яка тварина тут живе?». Гра призначена для надання допомоги у вивченні німецької мови, містить кольорові ілюстрації з відповідними ключовими слова німецькою мовою) А також ми отримали пакет матеріалів для тих, хто вивчає німецьку в школі (диски додаються) - «Всі люди різні. Мюзикл для дітей із зайчиком Хансом», ілюстрований підручник та купу дисків «Співи для настрою»)))Завітайте до нас та полегшіть своє навчання)))

Валео-бістро "Традиційні Європейські страви"


В Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» для юнацтва, які є членами пункту європейської інформації «Пізнаємо Європу разом» відбулося валео-бістро «Традиційні європейські страви», на якому юнаки та дівчата ознайомилися з традиційними європейськими стравами, європейських країн. Велике задоволення присутні отримали від відео-майстер-класу, яке було надіслане з Італії, від шеф-повара Карлоса, який показав нам майстер-клас із приготування пасти для макарон. Присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Страви країн Європи», яка виявила не аби який інтерес у хлопців.

Хеллоуін в бібліотеці

Напередодні Дня всіх святих, який відзначається 31 жовтня, в Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» пройшла презентація Display – кросинг «Хелоуін в бібліотеці». Присутні були вражені неординарністю композицій, які були представлені на виставці: це й гірлянди з літаючими привидами, й пташка Angri-Birds та всім відомі ляльки Монстри Хай. А самою головною з репродукцій, які представлені на виставці відомі і цікаві серії-фентезі «Гаррі Поттера» Дж. Роулінг та «Часодії» Н. Щерби. «Часодії» - це цікава серія-фентезі про дівчинку-підлітка Василину, яка несподівано дізнається, що її рідний батько, якого вона ніколи не бачила – впливовий маг Ефлари, світу, створеного особливою часовою магією. Батько забирає дівчинку до себе і дівчинка опиняється в самому серці небезпечної гри часодіїв, фей і лютів. Тож завітайте до нас у Центральну бібліотеку і познайомтеся з Display – кросингом.

Система вищої освіти в країнах Європи

Напередодні Дня Європи, який відзначається в Україні згідно з Указом Президента України №339/2003, від 19.04.2003 року у третю суботу травня, в пункті європейської інформації, який знаходиться при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» пройшла Unconference «Можливості навчання в країнах Європейського Союзу».

Метою Unconference було ознайомлення та підвищення знань про навчання в країнах ЄС, сприяння вихованню поваги до прав та основних свобод людини, шляхом повного та достовірного інформування молоді Жовтих Вод, про умови, правила та можливості вступу у вищі навчальні заклади зарубіжних країн.

На Unconference піднімались гострі питання членами європейського клубу «Мрія» (сзш№12, керівник клубу Шматко Л.Б.), щодо навчання в Польщі та Чехії. Яскраві презентації висвітлювали питання про сплату за навчання, про методики навчання за кордоном.

Саме зараз час готуватися до вступу у вузи. І необов’язково в Україні – багато молодих людей бажали б навчатися за кордоном. Правда не всі знають, як, коли і куди потрібно звернутися.

Юрист-правознавець Сулима О.М. дав напрямки правового характеру, куди можна звернутися при оформленні документів для виїзду, як правильно обрати професію, як поводити себе в чужій країні не порушуючи її законодавчу базу.

Присутні були вражені від майстер-класу по виготовленню обкладинок для паспорту, який провела Шевчук О. - майстер по скрапбукінгу та кардмейкінгу. По закінченню Unconference всі присутні ознайомились з книжковою виставкою «Європейська освіта в контексті світового розвитку». Доречно сказати, на виставці було презентовано журнал «Magazin Deutschland», який безкоштовно отримує Центральна бібліотека КЗК «Жовтоводська ЦБС» від Посольства Федеративної Республіки Німеччина, яке знаходиться в Україні.

Галерея "Міський профілактичний квест-junior «ВІЛ/СНІД. Знай! Вмій! Дій!»"

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.