ПРАВИЛА

користування електронними читанками в БібліоМедіаЦентрі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС»

Центральна бібліотека

1. Загальні положення

1.1. «Правила користування електронними читанками в БібліоМедіаЦентрі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» розроблені відповідно до Законів України «Про бібліотеки і бібліотечну справу (зі змінами і доповненнями)», «Про інформацію», «Про культуру».

1.2. «Правила користування електронними читанками в БібліоМедіаЦентрі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» (далі «Правила») регламентують використання електронних пристроїв для читання, що належать бібліотеці, її користувачами і є доповненням до «Правил користування Центрально бібліотекою КЗК «Жовтоводська ЦБС», виступають їх невід’ємною частиною.

1.3. Термін «електронна читанка» (синоніми: електронний рідер, е-рідер, електронний читач книжок) використовується у цих «Правилах» у значенні спеціальний пристрій, призначений, в основному, для читання електронних книжок.

2. Права та обов’язки БібліоМедіаЦентру Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС»

2.1. Надає пристрої в користування, дбаючи про їх технічне обслуговування та придатність.

2.2. Забезпечує рекламу послуги з надання у користування електронних читанок.

2.3. Інформує користувачів про можливість використання пристроїв для читання електронних книг, що входять до складу фонду інформаційних ресурсів бібліотеки.

2.4. Інформує користувачів про книги, завантажені в електронну читанку із легальних електронних бібліотек.

2.5. Надає консультації, проводить інструктаж та навчання для користувачів щодо роботи з електронними читанками.

2.6. Поповнює контент електронних читанок згідно із запитами користувачів, відповідно до профілю комплектування фонду, з дотриманням вимог авторського права та умов їх придбання/передачі бібліотеці власником контенту.

2.7. Забезпечує перевірку працівником бібліотеки справності електронної читанки, що видається користувачеві у його присутності.

2.8. Вимагає відшкодування збитків у випадку пошкодження, псування пристрою користувачем у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

2.9. Залишає за собою право відмовити у наданні послуг тим користувачам, які порушують «Правила користування Центральною бібліотекою КЗК «Жовтоводська ЦБС» та ці «Правила».

3. Права та обов’язки користувачів електронними читанками

3.1. Право безоплатного користування електронними читанками, що належать бібліотеці, має будь-який зареєстрований користувач бібліотеки.

3.2. Електронні читанки видаються для користування у читальній залі бібліотеки на термін 2 години. При відсутності попиту на електронну читанку інших користувачів, термін може бути подовжено. Додому (через абонемент) електронні читанки не видаються.

3.3. Будь-яке використання електронної читанки в протиправних цілях, у т.ч. несанкціоноване копіювання чи пересилання захищених авторським правом творів у будь-якому форматі, суворо заборонено.

Має право:

3.4. Використовувати наданий бібліотекою пристрій для читання текстів, користування іншими функціями, передбаченими технічними характеристиками електронної читанки.

3.5. Отримувати інформацію про електронні книги, доступні для читання на електронних читанках бібліотеки.

3.6. Отримувати консультації та практичну допомогу бібліотечних працівників, відвідувати тренінги з метою навчання роботі з електронними читанками.

3.7. Подавати замовлення на поповнення контенту електронних читанок відповідно до своїх читацьких запитів та інтересів.

3.8. Замовити/зарезервувати послугу користування електронною читанкою у зручний для нього час безпосередньо у бібліотеці або за телефоном.

Зобов’язаний:

3.9. Дбайливо ставитися до отриманої у користування електронної читанки під час роботи з нею (оберігати пристрій від падіння та ударів, контакту з водою тощо).

3.10. Нести відповідальність за пошкодження, втрату або крадіжку пристрою та зміну вмісту.

3.11. Не видаляти з електронної читанки контент та не копіювати його на власні носії або пристрої, не завантажувати на пристрій власний контент.

3.12. Не виносити електронну читанку за межі бібліотеки та не залишати її без нагляду.

3.13. Після користування повертати пристрій безпосередньо бібліотекарю.

Примітка:

3.14. Забороняєтьсязалишати пристрій на кафедрі видачі за відсутності там бібліотекаря.

3.15. У випадку пошкодження, псування пристрою відшкодувати збиток у порядку, передбаченому чинним законодавством України («Порядок визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 р. № 116).

4. Порядок роботи з електронними читанками

4.1. резервування електронної читанки для роботи у зручний для користувача час здійснюється безпосередньо у бібліотеці або за телефоном.

4.2. За відсутності резервування пристрій видається у порядку черги. Користувачам з особливими потребами надається право пріоритетного користування електронними читанками.

4.3. Пристрій перевіряється бібліотекарем на справність і вміст ДО і ПІСЛЯ використання користувачем.

4.4. Для отримання пристрою в користування користувач підписує Угоду (текст додається).

Типова угода для користувача:

ПІБ : ___________________________________

Номер читацького квитка : ___________________

ð Я згоден/згодна з умовами використання е-читанки, що належить бібліотеці.

ð Я беру на себе повну відповідальність за електронний пристрій та аксесуари, які будуть перебувати в моєму розпорядженні.

ð Я згоден/згодна оплатити всі витрати, пов'язані з пошкодженням, втратою або крадіжкою е-читанки, що сталися з моєї вини.

ðЯ погоджуюсь не додавати і не видаляти будь-який контент на пристрій, що наданий мені в користування бібліотекою; не копіювати наявний контент на власні носії або пристрої.

ðЯ погоджуюсь, що у разі невиконання будь-якого з цих правил, я втрачу право користування е-читанками в бібліотеці.

Підпис користувача ____________

Дата заповнення: _______________

Підпис бібліотекаря ___________ (ПІБ)
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.