ТОП-10 ДРАЙВОВИХ КНИГ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ ВІД ДИТЯЧОЇ БІБЛІОТЕКИ

Підлітковий вік - це період бунтарства.Тому серед сучасних тинейджерів мало таких, хто з задоволенням читає книги із списку обов'язкової програмної літератури. Але мода на читання повертається. Читати модно! Бути читаючим престижно! Читайте сучасні книги для тинейджерів!

Ми пропонуємо вам книги про підлітків, які опинилися в складних життєвих обставинах, у яких виникли проблеми з однолітками, дорослими, законом. Сподіваємось, що їх приклад, їхні думки і переживання допоможуть нашим читачам розібратися у своїх проблемах.

/Files/images/2018/db/1/Бачинський, Андрій. 140 децибелів тиші.jpg 1. Бачинський, Андрій. 140 децибелів тиші [Текст]: повість / А. Бачинський. – Львів: Старого Лева, 2015. – 127 с.

В автомобільній аварії юний музикант Сергій втрачає не тільки батьків, сестричку, а й слух. Він мусить навчитися по-новому спілкуватися з ровесниками в інтернаті, подолати зневіру і відчай, аби важка втрата не вбила в ньому повністю бажання жити. А також вирватися із злочинного кола і врятувати названу сестру Яринку від лиха…

.

.

/Files/images/2018/db/1/Гридін, Сергій. І паралельні перетинаються.jpg 2. Гридін, Сергій. І паралельні перетинаються [Текст] : повість / С. Гридін. - Львів : Старого лева, 2017. - 128 с.

Автор не боїться чесно і відверто проговорювати болючу для суспільства тему підліткового самогубства і вплив на свідомість дітей «груп смерті» у соцмережах… Герой повісті Роман через непорозуміння з батьками і прикрощі в школі намагається звести рахунки з життям. Отямившись у лікарні, хлопець переосмислює свій учинок і усвідомлює, що є заради чого жити.

.

.

/Files/images/2018/db/1/Гридін, Сергій. Незрозуміл.jpg 3. Гридін, Сергій. Незрозумілі [Текст]: повість / С. Гридін. – К.: Академвидав, 2016. – 128 с.

Складні проблеми у Сашка Головка, учня 9-А класу, який має помиритися з кращим другом Ромкою Мельником, відкрити свої почуття відмінниці Орисі Огородник, а також якось давати раду з «відірваним» Вовкою Бадієм, спритником Севком Мовчановим і шибеником Вітьком Баранцем, реагувати на витівки першої красуні Діани Мельник і легковажної Каті Змієвської. А ще ж є купа вчителів,батьки й просто «дорослі», не готові вибачати підліткам спалахи агресивності, зацикленість на «гаджетах» і «безтолковість».

.

/Files/images/2018/db/1/Космовська, Барбора. Позолочена рибка.jpg 4. Космовська, Барбора. Позолочена рибка [Текст] : повість / Б. Космовська ; пер. з пол. Б. Антоняк. – Львів: Урбіно, 2017. – 176 с.

Аліція вчиться розуміти батьків, які розлучилися, й спілкуватися з новою татовою дружиною та інакше сприймає постійно зайняту маму. Дівчина уперше закохується. Вона дорослішає й зауважує, що проблеми є у всіх: у батьків, коханого Роберта, подруги Сари… З появою зведеного братика Фридеріка Аліція перестає бути одиначкою, а його хвороба змушує забути про розпещеність.

.

.

/Files/images/2018/db/1/599.599.083.74-500x500.jpg 5. Космовська, Барбора. Samotni.com [Текст] : повість/ Б. Космовська ; пер. з пол. І. Андрущенко. – К. : Школа, 2017. – 208 с.

Юна дівчину Йоанна - яскрава красуня з копицею рудого волосся у фіолетовому шалику та курткі-мілітарі. А Віктора нічого не вирізняє серед натовпу — хіба що смуток в очах та старомодний светр. Цих двох поєднує не школа, не компанія, не хобі, а… самотність. Це захворювання вражає будь-кого і має різні причини. Часом здається, що проти неї немає жодних ліків. Але здолати будь-яку хворобу може кохання, що змінює долю.

/Files/images/2018/db/1/Лущевська, Оксана. Інший дім.jpg 6. Лущевська, Оксана. Інший дім [Текст]: повість/ О. Лущевська. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2013. – 128 с.

Коли насправді починається кінець світу? Коли про це без кінця торочать у новинах. Чи коли така рідна і тепла мама переїжджає до Америки і знаходить собі там інший дім? Арчі та Полька знають. Як важко жити з батьком. Якому до всього байдуже, як важко вперше закохатися і не мати з ким про це поговорити, як складно пізнати себе. Коли поряд немає щирого порадника… Проте одного разу вони розуміють. Що світ, у якому є місце щирості та любові, може похитнутися, але ніколи не зникне.

.

/Files/images/2018/db/1/Нікуліна, Анастасія. Сіль для моря, або Білий Кит.jpg 7. Нікуліна, Анастасія. Сіль для моря, або Білий Кит [Текст]: роман-буря / А. Нікуліна. – Харків: Vivat, 2017. – 222 с.

Чотирнадцятирічна Ліза не знаходить спільної мови ані з батьками, ані з однокласниками. Здається, єдині, хто її розуміють, - це море і хлопець під загадковим ніком Білий Кит. А ще дивна Анна, яка вчить: «Головне, що в тебе в середині». Чи випадкова їхня зустріч? Хто кого порятує, коли настане час відплати? Ця книжка про те, що сенс життя не в тому, що є смерть.

.

.

/Files/images/2018/db/1/Радушинська, Оксана. Метелики в крижаних панцирях.jpg 8. Радушинська, Оксана. Метелики в крижаних панцирях [Текст]: повість / О. Радушинська . – Львів: Старого Лева, 2015. – 159 с.

Ця повість про тринадцятирічну дівчинку Ярину, прикуту до візка після автомобільної катастрофи, у якій загинули її батьки. Чи зможе вона знайти справжніх друзів і навіть перше кохання? Чи зможе відкритись світові, перебуваючи у панцирі зі страху перед людським нерозумінням, перешіптуванням за спиною? Чи зможе довести усім довкола і насамперед собі, що найважливіше – людська гідність.

.

.

/Files/images/2018/db/1/Рубан, Тетяна. Нічийні.png 9. Рубан, Тетяна. Нічийні [Текст]: повість / Т. Рубан. – Вінниця: Теза, 2017. – 153 с.

Вони мріють гайнути до Одеси, коли зароблять грошей. Мріють отримати свій шанс і вирватись із інтернату. Леся і гадки не мала, що її найкращими друзями стануть… безхатьки. Юлька, Ємець, Кавказ і Петрик – вони такі ж, як і Леся, лише дбати про себе мусять самотужки…

.

.

.

/Files/images/2018/db/1/Ягелло, Йоанна. Зелені мартенси.jpg 10. Ягелло, Йоанна. Зелені мартенси [Текст] : повість / Й. Ягелло; пер. з пол. Я.Івченко. – Львів: Урбіно, 2017. – 215 с.

Феліксу доводиться стати головою родини. Мати знайшла роботу за кордоном, батько давно має нову сім'ю, бабуся потрапила до лікарні, а молодша сестра не схильна до хатніх обов'язків. Отилія теж не схожа на своїх однокласників: барвистий одяг, копиця рудого волосся, зайва вага, якою дівчина не переймається, і улюблені зелені мартенси. Цих двох аутсайдерів швидко поєднує дружба. А може, щось більше?

.

ПРИХОДЬТЕ! ЧИТАЙТЕ! СПІЛКУЙТЕСЯ! БУДЬТЕ У ТЕМІ!

В дитячій бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» вам завжди раді. Ми працюємо за адресою вул. Маяковського, 59 , щодня, окрім суботи, з 8 -00 до 17 – 00. Останній четвер місяця – санітарний день .

Електронна адреса: dbbook@ukr.net

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.