ПОРЯДОК НАДАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК УЧАСНИКАМ АТО

Робота з надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції (далі – АТО) проводиться у тісній співпраці Дніпропетровської облдержадміністрації з Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області та його територіальними управліннями, органами місцевого самоврядування.

Надання у власність земельних ділянок в порядку безоплатної приватизації здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки за відповідним цільовим призначенням.

Відповідно до пункту 14 статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасники бойових дій мають пільги, зокрема, у вигляді права на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Документом, що посвідчує участь

Статтею 121 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни України можуть отримати у власність земельні ділянки із земель державної та комунальної власності в наступних розмірах:

1) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

2) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

3) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

4) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

5) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

Варто звернути увагу, що повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо відведення земельних ділянок, визначені статтею 122 Земельного кодексу України. Так, учасник АТО має звертатися з відповідним клопотанням та пакетом документів для отримання земельної ділянки до:

  • Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області – у разі якщо земельна ділянка відноситься до земель сільськогосподарського призначення державної власності (для всіх потреб).
  • До відповідної сільської/селищної/міської ради – якщо земельна ділянка знаходиться в межах населеного пункту (для всіх потреб).
  • До відповідної райдержадміністрації – якщо земельна ділянка знаходиться за межами населеного пункту, не відноситься до земель сільськогосподарського призначення (для індивідуального дачного будівництва).

До клопотання необхідно долучати наступні документи:

1) копію паспорту, ідентифікаційного номеру;

2) згоду на збір та обробку персональних даних;

3) графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування та розміру земельної ділянки;

4) документ, що посвідчує заявника як учасника АТО або члена його сім’ї (довідка, посвідчення).

Для отримання графічних матеріалів із зазначенням бажаного місця розташування та розміру земельної ділянки, учасник АТО має звернутися для їх отримання до відповідної місцевої ради чи до територіального управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області за місцем розташування бажаної земельної ділянки, де запропонують варіанти ділянок .

Відповідний орган має розглянути клопотання на відведення земельної ділянки у 30-денний термін (орган державної влади) або на найближчий сесії ради (орган місцевого самоврядування).

Після того, як буде отримано рішення/розпорядження/наказ відповідного органу про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, необхідно звернутись до землевпорядної організації, яка розробить землевпорядну документацію.

Попри свободу вибору розробника документації з якою необхідно буде заключити договір на розробку землевпорядної документації, роботу якої замовник має оплачувати особисто, на сьогоднішній день є можливість розробки такої документації на безоплатній основі за рахунок бюджетних коштів в рамках реалізації Програми розвитку земельних відносин і охорони земель у Дніпропетровській області на 2011 – 2018 роки, затвердженої рішенням Дніпропетровської обласної ради від 25.03.2011 № 73-5/VI (зі змінами) (далі – Програма).

За інформацією щодо розробки землевпорядної документації в рамках Програми, необхідно звертатися до управління агропромислового розвитку облдержадміністрацією за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, 52, кім. 270 або за телефоном (056) 732-15-46, (097) 234-79-55.

Розробка землевпорядної документації не може перевищувати 6 місяців.

Землевпорядна документація підлягає погодженню з відповідними органами, згідно зі статтями 186 – 186-1 Земельного кодексу України.

Коли проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність буде виконаний, його необхідно направити на затвердження до органу, який надавав дозвільний документ на відведення земельної ділянки.

Відповідний орган у двотижневий строк має розглянути розроблену землевпорядну документацію та прийняти рішення/розпорядження/наказ про її затвердження.

Після отримання рішення/розпорядження/наказу про затвердження землевпорядної документації та передачу земельної ділянки у власність, учасник АТО має звернутися до реєстраційної служби районного (міського) управління юстиції Дніпропетровської області (за місцем розташування земельної ділянки) для проведення державної реєстрації права власності на надану йому земельну ділянку.

Програмою розвитку земельних відносин і охорони земель у Дніпропетровській області на 2011 – 2018 роки, затвердженою рішенням обласної ради від 25.03.2011 № 73-5/VI (зі змінами), передбачено розроблення 3 тис. проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам бойових дій та членам сімей загиблих учасників за рахунок бюджетних коштів.

За детальною інформацією з цього питання звертатися до управління агропромислового розвитку облдержадміністрацією за адресою:
м. Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, 52, кім. 270 або за телефоном (056) 732-15-46, (097) 234-79-55.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.