КНИЖКОВА ПОЛИЧКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ

Оповідання від сучасних українських письменників торкаються важливих тем підліткового життя. Мрії та страхи. Любов і зрада, дружба і втрати, шкільні справи і стосунки з батьками, розваги і хобі…

Історії зацікавлять і юних і дорослих читачів.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/Бачинський.jpg Бачинський, Андрій.

Ватага веселих волоцюг [Текст] : повість / А. Бачинський. - Львів : Старого Лева, 2018. – 160 с.

Нова повість для підлітків відомого українського письменника Андрія Бачинського оповідає про пригоди трьох друзів, яких називають Ватагою Веселих Волоцюг. Віт, Влад і їхня подружка Васька вирушають у небезпечну вилазку підземеллями Львова, аби на власні очі побачити підземну річку, але навіть собі не уявляють, до яких карколомних наслідків це призведе. Чи зможуть друзі відшукати містичну угоду з дияволом та допомогти таємничому незнайомцю з підземелля? Про це і не тільки читачі довідаються, прочитавши цю захопливу книжку.

.

.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/Винничук.jpg Винничук, Юрій.

Місце для дракона [Текст] : повість -казка / Ю. Винничук ; худож. Н. Каламєєць. - Чернівці : Книги - XXI, 2018. - 94 с.

Що станеться, коли народові буде замало смерті змія, бо зло ним не вичерпалось? Що буде, коли він кинеться шукати й інші джерела зла? Одного дракона на всю державу замало. Де взяти ще стільки драконів, аби кожен мав кого розіп’ясти? Де взяти стільки юд, аби мали на кого перекласти провину? Коли народ не має кого проклинати – сили його підупадають. Боже! Пошли нам драконів!

.

.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/Гридін 1.jpg Гридін, Сергій.

Дорослі зненацька [Текст] : повість / С. Гридін. - Львів : Старого лева, 2017. - 144 с.

Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина..

.

.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/Гридін 2.jpg Гридін, Сергій.

І паралельні перетинаються [Текст] : повість / С. Гридін. - Львів : Старого лева, 2017. - 128 с. -

Сергій Гридін у своїй новій книжці «І паралельні перетинаються» не боїться чесно і відверто проговорювати болючу для суспільства тему підліткового самогубства і вплив на свідомість хлопців та дівчат «груп смерті» у соцмережах… Герой повісті Роман через непорозуміння з батьками і прикрощі в школі намагається звести порахунки з життям. Отямившись у лікарні, хлопець переосмислює свій учинок і усвідомлює, що є заради чого жити.

.

.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/гРИЩЕНКО7.jpg Грищенко, Саша.

Винятки із правил [Текст] : повісті; оповідання / С. Грищенко. - К. : Академія , 2018. - 128 с. -

У героїв повістей та оповідання різні історії, але вони багато в чому подібні, бо - юні. Живуть емоціями. Прагнуть справжності. Шукаючи дружбу, наражаються на підступність. Іноді безголово відриваються. Як уміють б'ються за себе і знаходять себе. У них свій вимір праведного і грішного. І так живуть.

.

.

.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/10 історій.jpg 10 історій для хлопців [Текст] : оповідання / упоряд. Н. Малетич. - Львів : Старого лева, 2017. - 160 с.

Десятеро сучасних українських письменників розповідають про підліткове життя. Їхні герої - допитливі та по-юнацькому вперті, опиняються перед багатьма викликами й спокусами на порозі свого дорослішання. У цих дотепних та глибоких історіях - непрості стосунки з батьками, справжні та вдавані друзі, байдужість і розчарування, несподівані пригоди, перші симпатії, щоденні маленькі й великі перемоги... Коли емоції зашкалюють, коли хочеться бути «крутим» - чи вдасться героям розпізнати, що в житті справді важливе?

.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/Колінько.jpeg Колінько, Олена.

Шпалереон [Текст] : повість - казка / О. Колінько ; худож. К. Рейда. - К. : Фонтан казок, 2018. - 120 с. : іл. - (Добрі пригоди).

Якщо уважно придивитися до нових шпалер у класі й «увімкнути» уяву, то в їхніх візерунках залюбки можна розгледіти чудернацьких істот. Скажімо, кумедного динозавра Хвильку, кенгуру з валізою, метелика-офіціанта чи навіть чубатого однокласника в образі «гавайського носорога». Усе це дуже цікаво й кумедно на нудному уроці — але не тоді, коли потрапляєш до Шпалереону, де всі ці істоти виявляються живими, але їхньому чудернацькому світові загрожує страшна небезпека через твою-таки незграбність...

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/9789665805380_2 price.jpg Лілік, Ольга.

Чорний дощ [Текст] : повість / О. Лілік. - К. : Академія , 2018. - 128 с. -

Його останнє шкільне літо надто драматичне. Важко знаходити порозуміння із собою і найближчими людьми. Навіть захоплення графіті не дає відчуття наповненості життя. Енергії неприкаяності керують ним. І ось, зустрівши молоду жінку, він піддається нестримному потягові до неї, переживає незбагненні почуття і здобуває незвичний досвід Забувши про все, живе нею. Та жінка стала його світлом, його тривогою і ревністю. Усе змінилося з поверненням дівчини, яка колись розбила йому серце. Обставини змушують зробити вибір між дитячою закоханістю, що переросла в хворобливу одержимість, і коханням. Перший дорослий вибір. Обставини виявилися нещадними до нього. А він ще не мав внутрішньої сили, щоб протистояти випробуванням. Через багато років
герой згадує ті події і намагається краще зрозуміти себе.

.


/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/Малейко.jpg Малейко, Анастасія.

Моя мама кохає художника [Текст] : оповідь / А. Малейко ; пер. з рос. О. Пилипенко. - Х. : Віват, 2016. - 112 с. - (Книжкова полиця підлітка).

Моя мама кохає художника» — емоційна оповідь чарівної дівчинки Ліни Коваль, яка стикається з різними проявами кохання. Читачі потрапляють у п’янку атмосферу чутливої дитячої уяви.

.

.

.


/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/Мацко.jpg Мацко, Ірина.

Кава по-дорослому [Текст] : повість / І. Мацко. - К. : Академія , 2018. - 128 с.

Книга “Кава по-дорослому” – про дівчину, якій складно зрозуміти, чому люди не вміють ладити з людьми і чому потрібно собою доказувати свою любов. Вона шукає кохання, а наражається на грубе поводження з собою. Розчарування, здається, знищать її. Але за крок до того, щоб загубити себе в собі і серед тих, хто зруйнував себе, їй відкривається шанс для іншого життя..

.

.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/Перше побачення..JPG Перше побачення [Текст] : прозобукет (збірка оповідань). - К. : Академія , 2018. - 144 с. –

Скільки несподіванок пов’язано з першими побаченнями: в дуже недоречний момент у Нати розстебнуся ліфчик; Коля запрошував у кінотеатр одну дівчину, а за руку в кінозалі тримав іншу; непорозуміння Лалі й Уляни «розрулили» друзі…

.

.

.

.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/zna-tilky-maru__86421032m.jpg Рижко, Олена.

Знає тільки Мару [Текст] : повість / О. М. Рижко. - К. : Академія , 2018. - 128 с.

Шестеро підлітків влаштували нічну адреналінову екскурсію —міським підземеллям. У кожного свої причини. Серж мріє стати дигером. Ігор попався «на слабо». Лесі не терпиться довести власну дорослість. Яну погнало «розбите» серце. Мару отримала такий подарунок, та й була ще одна причина…Міка потребує грошей, тому й узявся їх супроводжувати. А ще є Рум — крутий дигер і загадкова особистість. Він — категоричний, розсудливо-рішучий і небагатослівний. Підземелля — його стихія. Рум знає про нього все. І встигає врятувати наївну компанію від фатальної небезпеки. Є якась таємниця між ним і Мару, є натяки на їхнє майбутнє. Яким воно буде, Рум, мабуть, здогадується, а Мару — знає. А можливо, все навпаки. Бо є ще один хлопець, і чимось він цікавий Мару. Перебування на межі життя і смерті випробовують їх усіх. Хтось панікує, впадає у відчай, хтось уперто шукає вихід і сили пробиратися далі, навіть закохується і поривається здобути сексуальний досвід… А невмолимі хвилини наближають небезпеку. У цьому спресованому часі кожен відкриває в собі себе несподіваного. Кожен поривається збагнути себе. Кожен хоче стати іншим.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/Рижко 2.jpg Рижко, Олена.

Король Даркетингу [Текст] : повість - детектив / О. М. Рижко. - К. : Академія , 2018. - 128 с. -.

«Король Даркнету» – це нові типи героїв у сучасній прозі для юних: Стас і Летта – юні хакери, які допомагають поліції; Данило – поліцейський, який не тільки витягує брата з халепи, а чесно і віддано робить свою роботу, готовий боротися за справедливість; школярка Стефа, яка точно знає чого хоче, наполегливо працює над собою, вміє правильно розставляти пріоритети і готова відповідати за свої вчинки; сімнадцятилітній Яр, життєві обставини якого склалися не найкращим чином і він прагне раз і назавжди стати на іншу стежку, де не буде судимості й умовного терміну, де він стане студентом і зможе досягти бажаних висот, не розчаровуючи нікого.

.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/Рутківський_0.png Рутківський, Володимир.

Щирик зі Змієвої гори [Текст] : казкова -повість / В. Рутківський ; худож. І. Михайлян. - 13-вид. - Львів : Старого Лева, 2018. - 254 с.

Кожні чотириста літ прокидається страшний Змій Горинович і вирушає на полювання. Разом зі своїм другом Костієм Безсмертним вони не тільки розбишакують по довколишніх горах, а й викрадають хлопця, який приїхав у гості до карпатських родичів. На допомогу людській дитині приходять герої з попередніх казок Володимира Рутківського.

.

.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/Сайко .jpg Сайко, Оксана.

Нетутешній [Текст] : повість / О. Сайко. - К. : Академія , 2015. - 128 с.

Історія про хлопця, який прийшов у світ диваком. Жив самітником. Ремесло годинникаря навчило відчувати час і розпізнавати його в мові годинника.

.

.

.

.

/Files/images/2019/tsb/valya_vistavka_2/ШАВЛАЧ.jpg Шавлач, Алевтіна.

Пампуха [Текст] : повість / А. Шавлач. - К. : Академія , 2018. - 144 с.

О, так ви могли подумати, що це стандартна казка про Попелюшку, але ні хочу сказати, що ви глибоко помиляєтеся. Щиро кажучи, я теж так думала. Але коли почала читати, я побачила зовсім іншу і не менш цікаву історію. Хочу зауважити, що в цій книги як на мене чудовий шрифт. Завдяки йому очі не втомлюються, а навіть навпаки відпочивають. Що стосується сюжету так це окрема історія. В цей книзі траплялися такі події, що я вже думала бігти за валеріаною ( сарказм). Ну а якщо серйозно, то дане видання в якійсь мірі мотивує йти до своєї мети, не зважаючи ні на що. Яскравим прикладом послужила головна героїня Ганя. Вона на "на своїй шкурі" довела, що кожна людина має право на існування. Цю книгу варто прочитати підліткам. Адже хто як не вони зустрічаються з такими проблемами в своєму перехідному віці. Ну а загалом я можу сказати, що це найкраща повість, яка коли-небудь потрапляла мені в руки!!!!!!

БАЖАЄМО ЗАХОПЛЮЮЧОГО ЧИТАННЯ!!!

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.