"І проросла державність України, щоб не загинути уже в віках"

/Files/images/2017/db/10.jpg

Шановні користувачі!

/Files/images/2017/db/11.jpg 24 серпня наша держава і весь український народ святкує День Незалежності України. Це свято – данина поваги борцям за свободу і становлення нашої Батьківщини – України. З нагоди 26 річниці прийняття Акту Незалежності України дитяча бібліотека Комунального закладу культури «Жовтоводська ЦБС» пропонує Вашій увазі книжкову виставку – панораму «І проросла державність України, щоб не загинути уже в віках». Ознайомлення з літературою книжкової виставки допоможе Вам дізнатися більше про Україну, її народ та його героїчний шлях до здобуття самостійності, познайомитися з ключовими подіями нашої історії та легендарними особистостями нашого минулого, пізнати історію рідної Дніпропетровщини та поширити свої знання про болючі події української історії останніх років, про Збройні сили України які зараз стоять на захисті її незалежності і волі. Виставка буде цікава будь-якій категорії читачів, усім, кого хвилює життя та історія України.

І. «Незалежна Україна впевнено крокує в світ»

/Files/images/2017/db/12.png

Історія державності України[Текст]: експерим. підруч./ ред. О.М. Бандурки, О.Н. Ярмиша. – Х.: Одіссей, 2004. – 608 с.

Ця книга – одне з перших навчальних видань, присвячених саме історії державності України – від її початків до сьогодення. Головна увага приділена державотворчим процесам та аналізу різних форм державності України.

Капрановибрати. Мальована історія Незалежності України [Текст] /Капрановибрати. - 5-е вид. - К. : Гамазин, 2016. - 80 с.

Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не переривалася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.
Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями. Люди споконвіку цікавилися минулим. Монах Нестор, наприклад, вивчав записи своїх попередників і писав «Повість минулих літ», а архімандрит Петро Могила розкопував руїни Десятинної церкви. Історія та археологія завжди ідуть поруч, даруючи нам знання про те, як і навіщо жили наші предки, за що боролися, про що мріяли. І допомагають знайти відповідь на питання – навіщо ми є на цій землі. Бо сучасне виростає з минулого. Так само, як і ми продовжимо своє життя у наступних поколіннях. Історія – це не набір фактів і дат. Це безперервний процес, який не зупиняється ані на мить. Той, хто розуміє його, зможе зробити вірний вибір сьогодні. Саме для цього, спираючись на праці гігантів української історії, археології та етнографії, ми вибудували цей єдиний ланцюг подій минулого, що врешті призвели до появи на мапі світу незалежної держави із назвою Україна. Нашої Батьківщини.

Садовнича В. Велика книга маленького українця[Текст]/ В. Садовнича. – Х.: Клуб Сімейного дозвілля, 2014. – 128 с.

Книжку написано живою, образною мовою і чудово ілюстровано, що допоможе легко запам'ятати багато цікавих і важливих фактів про нашу країну. Звідки походить назва "Україна" , що означає наш герб і прапор. Цікавинки з історичного минулого України. Визначні міста і місця країни. Видатні українці. Особливості української мови. Рослинний і тваринний світ України. Традиційне житло, інтер'єр, одяг українського народу. Родинні традиції й свята українців.

Іваницька Д. Дітям про Україну[Текст]/ Д. Іваницька. — Львів : Апріорі, 2016. – 56 с.

Книга запрошує читачів до захоплюючої мандрівки Україною. Ви побуваєте в різних куточках нашої Батьківщини, побачите, якою гарною є українська земля, яку багату і цікаву історію мають її міста і села. Нехай ваша мандрівка сторінками книги стане першим кроком до пізнання рідної землі, її історії та сьогодення.

Супруненко В.П. Ми – українці [Текст]:енциклопедія українознавства. У 2 кн./ В.П. Супруненко. - Дніпропетровськ: Дніпрокнига, 1999. Кн.1. - 412с. : іл.

Енциклопедія українознавства є спробою представити для широкого загалу національну своєрідність українців, їх духовну спадщину, світогляд, традиційно-побутову культуру.
Видання розраховане на вчених, педагогів, лекторів, працівників культурно-освітніх закладів, студентів та школярів.

Супруненко В.П. Ми – українці [Текст]:енциклопедія українознавства. У 2 кн./ В.П. Супруненко. - Дніпропетровськ: Дніпрокнига, 1999. Кн.2. - 144с. :іл.

У другій книзі читачеві пропонується коротка довідкова інформація про природу, економіку, адміністративний устрій України, наводяться основні дані з історії, науки, культури та інших питань, а також повний текст чинної конституції.

/Files/images/2017/db/vrtualka_nezalejnst/13.jpg /Files/images/2017/db/vrtualka_nezalejnst/14.jpg

Україна[Текст] / упоряд. В.М.Скляренко та ін.— Х.: Фоліо, 2003.— 319 c.— (Дитяча енциклопедія).

Енциклопедія "Україна" є першою за часів незалежності спробою створити видання для дітей, що містить досить повну і різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя нашої країни. Вісім розділів цієї книги, що супроводжуються понад 200 ілюстраціями, цікаво і докладно розповідають про історію, звичаї та традиції українського народу, розвиток економіки, науки, освіти, культури, літератури і мистецтва в Україні. Енциклопедія стане у нагоді кожному школяреві не лише в навчальному процесі, але й для поглиблення знань про свою Батьківщину та при підготовці рефератів.

/Files/images/2017/db/vrtualka_nezalejnst/15.jpg

Загайкевич М.П. Державний гімн України[Текст]: популярний історичний нарис. – К.: Музична Україна, 2006. –56 с.

Популярний історичний нарис про авторів, народження і редагування пісні "Ще не вмерла Україна" (муз. М. Вербицького, сл. П. Чубинського), що є національним гімном України.
Книжка містить унікальні фото, ноти, а також клавір твору, затверджений як Державний символ України в ред. М. Скорика і Є. Станковича.

Сергійчук В. Національна символіка України[Текст]/В. Сергійчук. – К.: Веселка, 1992. – 109 с.

Завдяки цій книзі, читач відкриє для себе багато нового й цікавого, познайомившись із маловідомою інформацією про традиції використання нашим народом гербів, прапорів, гімнів протягом тисячоліть. І зауважить, що у священних символах України народ прагнув відобразити і ясні зорі, і тихі води, і край веселий, і мир хрещений, і славу, і волю…

ІІ. «Історії розірване намисто»

Журавльов Д. В.УсігетьманиУкраїни[Текст] / Д. Журавльов. - К. : Гетьман, 2012. - 508 с.

Гетьман. Слово, яке здатне викликати чимало асоціацій практично у кожного українця. Асоціацій героїчних - "гетьманська слава", іронічних - "до булави треба голови", зрештою, самоіронічних - де "два українці, там три гетьмани"... Слово, буквально просякнуте історією і водночас - якоюсь бадьорою, невмирущою енергетикою. Слово, яке звучить майже як "своє", хоча його походження є неукраїнським і взагалі неслов'янським, не маючи нічого спільного з лунким українським "геть". Так, "гетьмани в золотих жупанах". були не тільки в Україні. Але українською специфікою є те, що саме в Українській козацькій державі гетьман став у силу історичних обставин таким собі квазімонархом, майже незалежним володарем... У цій книжці здійснена спроба зібрати під однією обкладинкою біографічний матеріал про більш ніж 70 ватажків українського козацтва, котрі, згідно з джерелами чи історичною традицією, носили гетьманський титул або претендували на нього.

Журавльов Д.В. 100 ключових подій української історії [Текст] / Д. Журавльов. - Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 400 с.

Неупереджений погляд на героїчне минуле українського народу!
Найвизначніші події нашої історії – від заснування Києва до прийняття Конституції! У цій книжці детально описано події, які вплинули на розвиток та становлення України. Саме вони зробили Українську Державу такою, якою ми знаємо її сьогодні. Автор достовірно розповідає про найцікавіші факти нашої історії.

Дорогами та стежками історії України[Текст]/ упоряд. Слабошпицький М.Ф. – К.: Школа, 2002. – 224с.:іл.- (Хрестоматія школяра).

До збірника увійшли найцікавіші й доступні для юного читача народні легенди та перекази, пізнавальні матеріали, художні твори українських письменників, що розкажуть сучасним школярам про життя наших далеких пращурів від глибокої давнини до другої половини XVII ст.

/Files/images/2017/db/vrtualka_nezalejnst/17.gif

ІІІ. «В ріднім краї сонечко ясніше, і вода джерельна найсмачніша»

/Files/images/2017/db/vrtualka_nezalejnst/18.jpg

Дніпропетровщина [Текст]: фотоальбом/ фото А.Химич, О. Пендраковська, О. Шпак. –Дніпропетровськ: Дніпрокнига, 2001. – 235 с.

Фотоальбом доповнено детальними змістовними викладами матеріалу з географії, історії, економіки, культури та інших сфер діяльності Дніпропетровської області в цілому, а також розповідь про найбільші міста області та її райони.

Жовті Води – місто нашої долі [Текст] /вступ. сл. міського гол. Кузьменка А.В.; фото М. Степанян, Н. Кобиляк, Я. Степанян. – Жовті Води: Норма, 2012. – 256 с.: іл

Книга розповідає про місто Жовті Води, його символіку, історію, громадське життя,економіку, всі сфери життя. Особлива увага приділена творчим жовтоводцям.

IV. «Української пісні полинуть слова, зрозумілі усім і знайомі»

/Files/images/2017/db/vrtualka_nezalejnst/19.jpg

Чи я в лузі не калина була[Текст]:укр. нар. алегоричні пісні/ упоряд. Т.І. Колотила; вступ. слово А.М. Добрянського; іл. О.І. Кошеля.- К.: Веселка, 1991. – 182 с.: іл.

Збірку склали українські народні алегоричні пісні. Сягаючи корінням у глибину віків, вони навічно лишилися невмирущим скарбом нашого народу, тим життєдайним джерелом, яке ніколи не замулиться і завжди гамуватиме спраглих.

Перлини української народної пісні [Нотне видання]:пісенник/ упоряд. М.М. Гордійчук. – К.: Музична Україна, 1989. – 390 с.

Зібраний у книзі матеріал стане у пригоді широким колам шанувальників народної творчості, зокрема композиторам і музикознавцям, студентам мистецьких вузів, учасникам художньої самодіяльності – всім тим, хто любить і цінує музично-поетичну культуру народу.

V. «Мово - ти прекрасна, наче пісня, мов калина пишна край води…»

/Files/images/2017/db/vrtualka_nezalejnst/20.gif

Українська мова[Текст]:довідник школяра/ уклад. О.А. Росінська. – Донецьк: БАО, 2003. – 400 с.

Довідник із сучасної української мови охоплює матеріал за весь шкільний курс. Лаконічний, системний виклад матеріалу, наявність різноманітних ілюстративних прикладів до найбільш складних правил української граматики, велика кількість схем і таблиць, вміщених у цьому посібнику, допоможуть школярам і студентам у вивченні рідної мови.

Мова рідна, слово рідне!.. [Текст]:вірші, поеми, статті/ упоряд. І.Т. Бойко; передм. Д.В. Павличка .- К.: Веселка, 1989. – 286 с.:іл.

Збірник художніх та публіцистичних творів українських письменників – класиків та сучасних авторів про українську мову: її багатство, красу, взаємозв'язки з мовами інших народів, про те, наскільки необхідно сучасній людині знати, любити й берегти рідну мову.

Янко М.Т. Гомін землі [Текст]:загадки топоніміки /М.Т. Янко. – К.: Веселка, 2000. – 127 с.: іл.

Карта України рясніє незвичайними географічними назвами, які приховують багато таємниць. Як же виникли ці топоніми-найменування міст, сіл, селищ, гір, височин, морів, лиманів, озер, річок? Які народи полишили слід на нашій землі? Яким чином історичні події, праця і побут мешканців, природні умови краю відбилися у дзеркалі топоніміки? На ці та інші запитання дає відповідь книжка дійсного члена Географічного товариства України, кандидата педагогічних наук М.Т. Янка, який багато років навчав географії школярів селища Олексієво-Дружківка на Донеччині.

VI. «На захисті держави і громадян Національна гвардія України»

/Files/images/2017/db/vrtualka_nezalejnst/21.jpg

АД 242.Історіямужності,братерстватасамопожертви[Текст] / гол. ред. С. С. Скляр ; фото С. Лойко. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2016. - 352 с.

Книга про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в Аду- як його назвали оборонці летовища-це майже шість десятків свідчень «кіборгів», коментарі військових експертів та військових аналітиків з України, Росії, США та Канади, представника Генерального штабу Збройних сил України. Але головне- про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу, про те, що і чому захищали у терміналах аеропорту українські бійці-читайте у розповідях безпосередніх учасників оборони, аналізуйте та робіть свої неупереджені висновки!

МамалуйА. Военный дневник (2014 - 2015) [Текст] / А.Мамалуй; фотогр. К. Ходак ; А. Клименко. - Х. : Фолио, 2016. - 282 с. : фото.

Перед вами записки о войне, в которой пришлось сражаться автору и его товарищам. Их писал не журналист и не писатель, а пехотный снайпер. Писал на айфоне в палатках и домиках базовых лагерей, в краткосрочных отпусках и даже в полуразрушенном здании метеостанции Донецкого аэропорта. А сводил их воедино, в книгу, уже снайпер-пограничник, вернувшийся из 77-суточной командировки в Край Больших Неприятностей. Сводил на том же поцарапанном айфоне, во время ночных дежурств в резервной мобильной группе, на заставе и во время перемирия. Эта книга не о героях и не о святых, а о простых ребятах, которые рискнули головой ради того, чтобы наш дом не стал фронтом, о людях, которые пытались воевать хорошо, потому что сражались за Родину. Автор по­свящает ее всем бойцам и командирам роты снайперов 93-й гвардейской четырежды орденоносной мех бригады — и живым, и погибшим…

Цапліенко А.Книгазмін[Текст] : історії з переднього краю / А. Цапліенко. - Х. : Клуб семейного досуга, 2016. - 256 с. : іл.

Приголомшливі оповіді відомого військового тележурналіста. Репортера захопили кримські бойовики. Попереду бетонні стіни, голод, тортури. Як він вирвався на волю?.. Що насправді відбувалося в Дебальцевому?
Погляд зсередини...

Кримпо-українські[Текст] / упоряд. А. Тонюк. - Брустурів : Дискурсус, 2015. - 184 с.

З’явиться світлий сум чи тиха лють-за втраченим півостровом. Також нав’язливою мухою дзижчатиме усвідомлення, що того Криму більше немає. Що це не так місце, як час, який ніколи не повернеться-на відміну від самого Криму. Бо занадто вже він повний кольорів, щоб довго зоставатися на картах сірою зоною. Крим із цих новел залишає солодкі липкі відбитки, наче від чурчхели чи пахлави на пляжі. Їх перебиває сіль морської води, яку тепер на смак не відрізнити від сліз.

Чупа О. Казки мого бомбосховища: роман/О. Чупа; передм. Е. Андрухович. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015 .- 224 с.

Історії з життя людей Донбаса. Дванадцять квартир у під`їзді великого будинку. Дванадцять трагічних, зворушливих, сумних і дивовижних історій. У звичайній «сталінці» звичайного робітничого містечка живуть звичайнісінькі люди Вєрка, алкоголічка зі стажем; філологи зі світовими іменами Ярополк і Федора Задорожні з дітьми Кирилом та Мефодієм; колишній «беркутівець» Бембі та інші. Їхні життя — це суми халеп завалений пам`ятник і показове самогубство, несподівані знайомства і листи далеким коханим, зухвалі плани захоплення влади і все те, що зазвичай називають «інші страшні речі».

/Files/images/2017/db/vrtualka_nezalejnst/22.jpg

Загравенко А. Вкраїна зачекалася на Вас…[Текст]: поезія /А. Загравенко.- Кіровоград: Мавік, 2013. – 420 с.

Ми так часто забуваємо, хто ми і для чого прийшли у світ саме на цій землі. Ми так щиро сподіваємося, що хтось усе вже вирішив чи вирішить за нас... І зрештою, виявляємося не готовими до труднощів, не готовими до перемоги.
Збіркою поезій "Вкраїна зачекалася на Вас..." Анатолій Загравенко звертається до кожного читача - до юного і дорослого - з особливим повідомленням. Він представляє нам Україну, яка достойна нашої любові та потребує нашого піклування.

/Files/images/2017/db/vrtualka_nezalejnst/23.png

Укладач, розробка, дизайн
Воленко А.О. провідний бібліотекар дитячої бібліотеки
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.