/Files/photogallery/40.gif

"Вивчаймо історію України разом з книгою"

Шановні відвідувачі сайту. Пропонуємо Вашій увазі інформацію про науково-популярні видання, які поповнили фонд КЗК "Жовтоводська ЦБС" та запрошуємо на знайомство з ними. Ці книги надійшли до розділу 63. Історія. Історичні науки. Вони розповідають про тих, хто творив українську історію, а також про події, які стали знаменними. Видання будуть корисні школярам, абітурієнтам, студентам, вчителям, всім, хто цікавиться історією нашої держави.

книгаГончарук Т. Дем’ян Многогрішний [Текст]: Науково-популярне видання / Т. Гончарук.-К.:Видавничий дім «Продес», 2012.-120с., 70x108.-3000 прим.-

Видання надає відомості про Дем’яна Многогрішного. З усіх козацьких гетьманів Лівобережжя другої половини XVII-XVIII ст.

Дем’ян Гнатович Многогрішний лишається, напевно, майже незнаним, але , без сумніву, це була людина непересічна. Доля судила йому карколомний злет – учорашнього селянина, - «мужицького сина», було обрано гетьманом Сіверським, а - потім таке ж стрімке падіння – він став першим сибірським політичним в’язнем. Історія життя Дем’яна Многогрішного вражає чималою кількістю зрад: зраджував він, зраджували і його ,але не слід забувати і про хай не надто вдалі, проте щирі й послідовні спроби гетьмана відстояти українську автономію за надзвичайно несприятливих зовнішньо-та внутрішньо політичних обставин, а також його відвагу.

/Files/photogallery/bitva-pd-konotopom-1659-a2854811.jpgКарнацевич В.Л. Битва під Конотопом [Текст]: науково-популярне видання / В.Л. Карнацевич; Худ.-оформлювач Є.В. Вдовиченко.-К.:Інтре-Проект, 2012.-120с.:іл..; 70x108.-3000 прим.

Видання надає відомості про битву під Конотопом. В ній українська армія під проводом гетьмана Івана Виговського разом з кримськими татарами перемогла цвіт Московського війська. Ця битва довгий час була однією з найтаємніших сторінок історії України. Часи змінилися, та запитання з приводу того, що саме відбулося влітку 1659 року, і які були наслідки тієї битви, причини того, чому українцям не судилося розвинути успіх, і досі хвилюють істориків і тих, хто не байдужий до минулого рідної батьківщини…

книгаКоляда І. Богдан Хмельницький. Іван Виговський. Петро Дорошенко. Іван Мазепа [Текст]: Науково-популярне видання / І. Коляда; Худож.-оформлювач О.М. Артеменко.-Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2012.-472с.:іл.; 70x108.-1000 прим.

Видання надає відомості про видатних політичних діячів Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Петра Дорошенка, Івана Мазепу. Це безумовно, знакові постаті української історії. За минулі століття їхні імена не були забуті, як не забуто їхню боротьбу за свободу і незалежність України. А боротьба ця була жорстокою і позначена багатьма трагічними подіями. Проте кожен з гетьманів не зійшов з обраного шляху і до кінця залишився вірним своїм переконанням.

книгаКоляда І.А. Кирило Розумовський [Текст]: Науково-популярне видання /І.А. Коляда, В.І. Минько.-К.: ПАТ «ДАК», Укрвидавполіграфія», 2012.-128с.; 70x108.-3000 прим.-

Видання надає відомості про Кирила Розумовського (1728-1803). Він пройшов карколомний шлях від пастуха до Президента Імператорської Ак5адемії наук і мистецтв, отримав титул графа Російської імперії і став останнім гетьманом України – Гетьманщини (1750-1764). Нажаль, реформаторська політика К. Розумовського, його прагнення розширити суверенітет Гетьманщини, викликали невдоволення російського уряду та імператриці Катерини ІІ, що врешті-решт і призвело до ліквідації інституту гетьманства на Лівобережній Україні.

/Files/photogallery/515.jpgКоляда І.А. Отаман Іван Сірко [Текст]: Науково-популярне видання / І.А. Коляда, Є.В. Баба; Худож.-оформлювач. О.Т. Жуков.-Х.:Фоліо, 2012.-121с.; 70x108.- (Знамениті українці).

Видання надає відомості про Івана Сірка (1605, (1610) – 1680). Це один з найвидатніших політичних діячів і полководців України. Своєю ініціативою, енергією і воєнною вдачею Сірко здобув на Запоріжжі небувалу шану. Вісім разів Запорізька Січ обирала його кошовим отаманом. Відчайдушна, із усім козацьким заповзяттям протистояв він татарсько-турецьким нападам, що загрожував геноцидом українському народові. Узявши участь у 55 битвах, Сірко майже завжди виходив із них переможцем, що й уславило його серед нащадків навіки.

книгаКралюк П.М. Князі Острозькі [Текст]: Науково-популярне видання / П.М. Кралюк.-К.:ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», 2012.-128с.- 70x108.-3000 прим.-

Видання надає відомості про династію князів Острозьких. Вони внесли вагому роль в історії українських земель періоду Середньовіччя. Зокрема розповідається про Костянтина Івановича (бл. 1460-1530) та його сина Василя-Костянтина (1526-1608). Саме вони після розпаду Київської Русі, а пізніше загибелі Галицько-Волинської держави виступили продовжувачами давньоруських політичних і культурних традицій. Найяскравіші діяння представників цієї династії – військові перемоги над татарами, Оршанська битва, видання Острозької Біблії 1581 р., видавнича діяльність Острозької друкарні, боротьба проти Берестейської унії.

/Files/photogallery/46791_1.jpg

Леп’явко С.А. Козацькі війни К. Косинського та С. Наливайка [Текст]: Науково-популярне видання / С.А. Леп’явко; Худож.-оформлювач Є.В. Вдовиченко.-К.:Світоч, 2012.-128с.:іл.; 70x108.-1000 прим.

Видання надає відомості про Козацькі війни К. Косинського та С. Наливайка. Вони залишили яскравий слід в історії козацтва, завершивши перше сторіччя його розвитку й розпочали нове XVII ст.., яке цілком правомірно можна назвати Козацьким сторіччям історії України.

Із кінця XV ст. (саме цього часу сягає перша згадка про козаків) Козацтво перетворилося з дрібних ватаг Степових авантюристів-одинаків на окреме військове угруповання, яке налічувало тисячі людей і мало власні, не залежні від держави, збройні сили. Війни кінця XVI ст. стали демонстрацією сил і можливостей козацтва, його все зростаючого військового, організаційного, політичного і соціального потенціалу, який дедалі зростав. Вони поклали початок історії боротьби козацтва за свої права, і тому саме від них ведуть відлік усіх козацьких повстань і війн проти Польщі, які завершилися бурхливими подіями часів Хмельниччини.

/Files/photogallery/9789660350298.jpgМицик Ю.А. Іван Виговський [Текст]: Науково-популярне видання / Ю.А. Мицик; Худож.-Оформлювач Є.В. Вдовиченко.-К.:Світоч, 2012.-127с.:іл..; 70x108.-1000 прим.

Видання надає відомості про Івана Виговського. Він – один з керівників Національно-визвольної війни 1648-1658рр., найближчий помічник Богдана Хмельницького у розбудові Української держави, переможець в битві при Конотопі. Ставши гетьманом у надзвичайно складний період, Виговський намагався за будь-яку ціну зберегти незалежність України, на яку почав зазіхати царський уряд, проте не зміг об’єднати різні верстви українського суспільства і втратив владу. Вже не маючи владних повноважень, він зробив останню спробу прислужитися своїй країні, але загинув на самому початку нового етапу свого життя.

/Files/photogallery/SAM_2869.JPG

Мицик Ю.А. Св. Петро Могила [Текст]: науково-популярне видання / Ю.А. Мицик.-К.:ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», 2012.-128с.; 70x108.-3000 прим. –

Видання надає відомості про Св. Петра Могилу (1596-1647). Значення його діяльності важко переоцінити. Це один з найвидатніших церковних, культурних і політичних діячів України. Недарма час, протягом якого він був митрополитом, називають Могилянською добою. Київська митрополія при Петрі Могилі набула найбільшої самостійності та авторитету за весь період ХІІІ-ХVІІІ ст. 1996 року Петра Могилу було причислено до лику святих Православної церкви.

/Files/photogallery/hmelnytski.jpg

Мицик Ю.М. Тиміш та Юрій Хмельницькі [Текст]: науково-популярне видання / Ю.А. Мицик; худож.-оформлювач Є.В. Вдовиченко.-К.:Прадес, 2012.-120с.:іл.., 70x108.-4000 прим.

Видання розповідає про синів гетьмана України Богдана-Зіновія Хмельницького Тимоша (1632-1653) та Юрія (1641-1685). Хоч про них відомо небагато, але вони зіграли свою неабияку роль в історії України.Так, старший син гетьмана, Тиміш, брав участь у Зборівській битві, у походах на Молдову, де і загинув, а молодший, Юрій, був гетьманом Війська Запорозького, але зрікся булави, на деякий час постригся в ченці під ім’ям Гедеона, чинив невдалі спроби об’єднати Україну.

/Files/photogallery/bezgetmannja-ta-ostannj-getman-ukrani-66c13102.jpg

Сорока Ю.В. Безгетьмання та останній гетьман України [Текст]: науково-популярне видання / Ю.В. Сорока; Худож.-оформлювач П.С. Риженко.-Х.:ПЕТ, 2012.-120с.:іл.; 70x108.-3000 прим.

Видання розповідає про трагічну сторінку в історії України. ХVІІІ століття є чи не найтрагічнішим етапом для української держави. Після кривавих національно-визвольних повстань, Чорної ради і страшної Руїни Україна опинилася під іще більшим тиском з боку Російської імперії. 1722 року Петро ІІІ видав указ про створення Малоросійської колегії, до якої переходила значна частина влади і яка за своєю діяльністю, по суті, остаточно знищувала створену Хмельницьким козацьку державу і скасовувала Гетьманщину. Відтоді в Україні розпочався період Безгетьманщини. Останню спробу переломи хід подій і відродити гетьманат зробив Кирило Розумовський, та йому це не вдалося: указом імператриці він був позбавлений гетьманства, а Україна остаточно втратила незалежність.

/Files/photogallery/poxodi-bogdana-xmelnitskogo-16481654-d3bbaf00.jpg

Сорока Ю.В. Походи Богдана Хмельницького [Текст]: науково-популярне видання / Ю.В. Сорока; Худ.-оформлювач Є.В. Вдовиченко.-К.:Техніка, 2012.-120с.:іл.; 70x108.-4000 прим.

Видання надає відомості про походи Богдана Хмельницького 1648 року. Його перемоги під Жовтими Водами та Корсунем, створили умови для формування самостійності Української держави – Гетьманщини. Перемога під Зборовом примусила поляків підтвердити старовинні права українського козацтва і таким чином заклала підвалини української державності. Однак поразка під Берестечком і наступні тяжкі битви з польським коронним військом довели неможливість збереження Української держави тільки силами українців, що й привело до рішення, яке було прийняте 8 січня 1654 року на Переяславській Раді, про підписання договору між Україною та Росією.

/Files/photogallery/chorna-rada-1663-05681106.jpg

Сорока Ю.В. Чорна рада [Текс]: науково-популярне видання / Ю.В. Сорока; Худож.-оформлювач П.С. Риженко.-К.:Інтер Проект, 2012.-120с.:іл.; 70x108.-4000 прим.

Видання надає відомості про історичну подію, яка відома як Чорна рада. Вона відбулася в ХVІІ сторіччі, в кінці Хмельниччини. Україна в цей час зазнала чи не найтяжчих часів: тривала боротьба за впалив на неї між Річчю Посполитою і Московським царством, панував розбрат, запеклі суперечки серед козацької верхівки Війська Запорозького. Україна фактично розпалася на дві частини – Правобережну і Лівобережну. Остаточний розкол країни закріпила Чорна рада, яка відбулася у червні 1663 року в Ніжині і знаменувала початок занепаду Гетьманщини, держави, створеної Богданом Хмельницьким.

книга

Тома Л.В. Данило Апостол [Текст]: науково-популярне видання / Л.В. Тома.-К.: ПАТ «Укрвидавполіграфія», 2012.-96с.; 70x108.-3000 прим. –

Видання надає відомості про гетьмана Лівобережної України Данила Апостола (1654-1734). Ставили гетьманом Лівобережної України у скрутний для країни час, зумів залишити помітний слід в історії України. Не маючи змоги вести самостійну зовнішню політику, Апостол кинув усі сили на піднесення економіки, впорядкування земельних відносин, зумів створити впливову, самостійну у своїх діях козацьку старшину. За часів його правління збудовано Українську оборонну лінію. Також він був фундатором і покровителем храмів і монастирів, Києво-Могилянської академії, Чернігівського колегіуму.

/Files/photogallery/perejaslavska-rada-1654-e338ecc5.jpgШвець С.А. Переяславська Рада [Текст]: науково-популярне видання / С.А. Швець.-Х.:ПЕТ,2012.-128с.; 70x108.-3000 прим.-

Видання надає відомості про Переяславську раду. В історії України, напевно, немає більш суперечливої в оцінках істориків подій, ніж Переяславська рада 1654 року. Ще М. Грушевський слушно зауважував, що ніхто ні тоді, у ХVІІІ столітті, ні пізніше й гадки не мав про те, якого значення набуде з часом ця подія для вашої країни. І зараз залишається більше питань, ніж відповідей. У виданні наведено матеріали з різних джерел, у яких з різних точок зору висвітлюється проблема українсько-російського зближення 1653-1655 років.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.