Родзинки нових надходжень

Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» започаткував серію «Історія без цензури».

Це багатотомний популярний виклад історії України. Ініціаторами проекту, окрім видавництва, стали: Інститут історії України НАН України, Український інститут національної пам`яті, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка та просвітницький проект «LIKБЕЗ. Історичний фронт».

Мета проекту — розказати про українське минуле, опираючись виключно на факти. Автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, тому читач зможе виступити арбітром у суперечках, що тривають понині.

Пропонуємо вам знайомство з книгами цієї серії, які стали новинками нашого фонду:

Галушко, К. Народження країни. Від краю до держави. Назва, символіка, територія і кордони України / К. Галушко, А. Гречило, С. Громенко, Г. Єфіменко .- Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.- 352с.: іл.- (Історія без цензури)

Центральна бібліотека Сьогодні, коли відбуваються потужні зрушення в суспільному сприйнятті минулого, відновлюється інтерес до історії України. Читач може познайомитися з думкою провідних вітчизняних істориків, результатами останніх наукових досліджень та відкриттів. При цьому автори не виконують ідеологічне замовлення, їхні оцінки часом не збігаються, що дозволяє кожному з нас самому виступити суддею в цих суперечках. Як укорінилася назва Україна протягом століть. Як формувалася територія України. Якою символікою користувалися наші предки. Як утворилися та змінювалися державні кордони України. Сьогодні ці теми стали вкрай актуальними, і пропонована книжка може відповісти на чимало питань, які цікавлять і турбують кожного українця.

.

.

.

Черкас, Б. Поле битви – Україна. Від «володарів степу» до «кіборгів». Воєнна історія України від давнини до сьогодення / Б. Черкас, О. Сокирко, А. Плахонін, Я. Примаченко - Х.: Клуб сімейного Дозвілля, 2017.- 352с.: іл.- (Історія без цензури)

Центральна бібліотека З цього видання читач дізнається про територію України з воєнної точки зору, військову справу та її розвиток на території нашої держави у різні періоди, найвизначніші битви та військові операції від минувшини до сьогодення. Ці знання дозволять нам, теперішнім українцям, значно краще зрозуміти наших предків, які будували підмурівок нашої країни також у тяжких і драматичних обставинах. Щось їм вдалося, щось ні, але зрозуміло, що кожному поколінню українців треба вміти відстояти своє. Проте для цього потрібні не лише воля і хоробрість, а й знання про те хто ми і звідки прийшли.

.

Відейко, М. Тіні загаданих предків. Від склавинів до русинів. Прадавня Україна, Русь і походження українців / М. Відейко, О. Комар, А. Плахонін, Є. Синиця.- Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.- 352с.: іл. - (Історія без цензури)

Центральна бібліотека Читач у цій книзі може познайомитися з думкою провідних вітчизняних істориків, результатами останніх наукових досліджень та відкриттів, які стосуються таких аспектів історичного процесу як дослідження:

•Народів України у найдавнішу добу;

•України в часи Великого переселення народів: у пошуках слов'ян;

•Початків Русі та ранніх етапів розвитку держави;

•"Золотої доби" Русі: від початку ХІ ст. до смерті Ярослава.

.

.

Бачинська, О. Лицарі Дикого Поля. Плугом і мушкетом. Український шлях до Чорного моря/ О. Бачинська, Т. Вінцковський, В. Грибовський, Н. Діанова.- Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.- 352с.: іл. - (Історія без цензури)

Центральна бібліотека Пропонована книга розповість про

· Народження Кримського ханату

· Українське козацтво наприкінці XV — у першій половині XVI ст.

· Український рух на Слобідській Україні

· Заснування й розвиток міст південної України.

Насправді це дуже перспективна книжка. Бо вона є якщо не першою на цю тему, то, вочевидь, справді масштабною, основою для повноважного епосу Українського Степу. Дійсно, можливо, вона багато в чому є першою. Вона дає рівну раду й осілим і кочовим спільнотам території сучасної України.

Горобець, В.М. Русь «після Русі». Між короною і булавою. Українські землі від королівства Русі до Війська Запорозького/ В.М. Горобець, М.М. Волощук, А.Г. Плахонін, Б.В. Черкас.- Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.- 352с.: іл. - (Історія без цензури)

Центральна бібліотека Назва чергового тому серії «Історія без цензури» є невипадково провокативною. Для істориків та загалу віддавна дражливими є питання:

- Коли закінчилась Русь і почалася Україна?

- Чи існувала Галицько-Волинська держава?

- Чи була литовсько-руська доба періодом бездержавності українців?

- Чи була Річ Посполита «польським завоюванням»?

Саме на них можна дізнатися відповіді з чергового тому серії «Україна без цензури».

.

.

Горобець, В. Князі і гетьмани усієї Русі. «Через шаблю маємо право». Злети і падіння козацької держави 1648-1783 років/ В. Горобець.- Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.- 352с.: іл. - (Історія без цензури)

Центральна бібліотека Книга розповідає про те, як виривалась назовні енергія визвольних змагань українців, як народжувалась, розвивалась і занепадала Козацька держава, хто з ясновельможних гетьманів своєю доблестю, звитягою і мудрістю прославляв козацьке ім'я, а хто нівелював його до відомої Шевченкової метафори: раби, подножки, грязь Москви, варшавське сміття; Одним словом, про те, як вершилась Велика історія України в її по-справжньому золоту добу . Добу, коли поняття вільність, право, гідність, незалежність були не порожніми звуками, а сенсом самого життя.

.

.

.

Галушка, А. У кігтях двоглавих орлів. Творення модерної нації. Україна під скіпетрами Романових і Габсбургів/А. Галушка, І. Гирич, І. Глизь, В. Масненко .- Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.- 352с.: іл. - (Історія без цензури)

Центральна бібліотека Наддніпрянська Україна пореформеної доби. Кирило-Мефодіївське братство. Польські повстання 1830-1831 й 1863 років. Зникнення і відродження: довге українське ХІХ ст. – саме цей період історії України висвітлено у книзі. На відміну від попередніх часів, землі, які від 1991 року становлять 600 тис. кілометрів Української держави, опинилися поділеними не між кількома державами, а лише між двома великими імперськими утвореннями – строкатими, але зовні могутніми державами Габсбургів та Романових. Ні перша, ні друга на початку ХІХ ст. й гадки не мали про якусь навіть імовірну «Україну». Але в 1917-1921 рр. Україна для багатьох несподівано, але впевнено виринула на поверхню історії.

.

.

.

.

Руккас, А. На бій за волю. Перемога чи поразки. Україна у війнах і революціях 1914-1921 років/ А. Руккас, М. Ковальчук, А. Папакін, В. Лободаєв.- Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.- 352с.: іл. - (Історія без цензури)

Центральна бібліотека До уваги читачів воєнний епос наших прадідів, які окреслили нинішні кордони України. У виданні надано вичерпну інформацію про такі історичні події:


• Центральна рада та українізація в російській армії 1917-1918 роках


• Війни з Радянською Росією та Білою армією 1917-1919 років


• Повстанський рух в Україні 1918-1921 років


• Війна ЗУНР і УНР проти Польщі 1918-1919 років

.

Єфіменко, Г. Україна радянська. Ілюзії та катастрофи «комуністичного раю». 1917-1938 роки / Г. Єфіменко, Я. Примаченко, О. Юркова.- Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.- 352с.: іл. - (Історія без цензури)

Центральна бібліотека Автори видання допоможуть читачеві, який цікавиться історичним минулим, розповіддю про період радянської історії України. Читач дізнається про:

· ОСНОВНІ ЧИННИКИ ПОСИЛЕННЯ ВПЛИВУ БІЛЬШОВИЗМУ ДО ЖОВТНЯ 1917 р.

· СПОДІВАНЕ НАРОДОВЛАДДЯ: ІЛЮЗІЇ ТА РЕАЛІЇ «ПЕРШИХ СОВІТІВ»

· «ЗАПАМОРОЧЕННЯ ВІД УСПІХІВ»: НЕГАТИВНИЙ ДОСВІД РЕАЛІЗАЦІЇ КОМУНІСТИЧНОЇ ДОКТРИНИ В УКРАЇНІ

· ПІДРИХТОВАНИЙ КОМУНІЗМ: ПЕРШІ ПОСТУПКИ ПРИ НЕЗМІННІЙ ОСНОВІ

· ОЧІКУВАННЯ ТА РЕАЛІЇ МІЖВОЄННОГО ПЕРІОДУ

.

В’ятрович, В. Від Рейхстагу до Іводзіми. У полум'ї війни. Україна та українці у Другій світовій / В. В’ятрович, C. Громенко, М. Майоров, І. Патриляк.- Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2017.- 352с.: іл. - (Історія без цензури)

Центральна бібліотека Книга хронологічно завершує 10-томну серію. Це останнє вагоме слово цієї науково-популярної добірки. На сторінках цієї книжки кілька вельмишанованих істориків виклали сучасний погляд на драматичні події Другої світової війни. Це спроба розповісти про складне просто. Доля нашої батьківщини у цей період не є винятковою, але по-особливому драматичною: українці були найбільш бездержавним народом Європи, який взяв участь у воєнних подіях у кількох частинах світу в складі десятка армій і територія якого зазнала нищівних руйнувань та стала полем нелюдських експериментів і злочинів тоталітарних режимів.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.