Пропонуємо громаді міста Жовті Води, більш детально ознайомитися з нашим проектом та підтримати на голосуванні

Підтримати проект можна на сайті Громадський проект

1. Назва проекту Library Hub: сучасний простір у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС»

2. Вид проекту: Загальноміський

3. Місце реалізації завдання: 52204, м. Жовті Води, вул. Козацької Слави, 8, Центральна бібліотека КЗК «Жовтоводська ЦБС»

4. Короткий опис проекту

Створення у центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» безкоштовного мультимедійного простору для зустрічей, навчання, обміну думками та ідеями. Library Hub – це окрема кімната для спільної праці, проведення тренінгів, лекцій, майстер-класів для творчих, активних, креативних жовтоводців, які генерують ідеї для розвитку нашого міста.

5. Опис проекту

Метою проекту є створення сучасного територіального інформаційного та культурно-просвітницького центру вільного доступу громади до інформації на різних носіях, переоснащення застарілої бібліотеки в сучасний інтелектуальний простір. Саме тому з’явилась ідея адаптації Центральної бібліотеки міста Жовті Води до сучасних потреб та вимог жовтоводців.

В Жовтих Водах живуть талановиті люди, яким небайдужа доля свого міста і які хочуть розвивати місто. Тому таким людям потрібно частіше збиратися разом, але дуже важко в місті знайти безкоштовне приміщення для спільної роботи невеликої групи людей. Тому Центральна бібліотека йде на зустріч таким людям, і надає можливість навіть у вихідні дні. Центральна бібліотека знаходиться в центрі міста, тому дуже зручно до неї добиратися. Бібліотеку відвідує дуже багато читачів, тому вирішено в приміщенні бібліотеки, в окремій кімнаті створити Library Hub площадка для розвитку самовдосконалення та реалізації творчих ідей, який буде обладнано сучасний обладнанням для спільної комфортної роботи наших користувачів.

Проект сприятиме появі нового сучасного загальнодоступного культурного простору та майбутньому розвитку культурної мережі для всіх соціальних груп населення, рівномірної, поширеної містом, що означатиме рівний доступ громадян (в тому числі мешканців віддалених районів) до культурних подій, а отже і впливатиме на якість культурної ситуації в місті в цілому.

6. Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Цей проект розрахований на людей, які мають спільні інтереси; громадських активістів; молодь; поетів та письменників міста; учасників тренінгів, які будуть відбуватися в бібліотеці; люди, які знаходяться у відрядженні; гості міста, внутрішньо-переміщені особи, учасники АТО та члени їх сімей, безробітні, люди похилого віку, самотні, діти, якими не опікуються батьки, діти з малозабезпечених багатодітних сімей, люди з обмеженими можливостями.

7. Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

У Центральній бібліотеці, можна виділити окрему кімнату площею 32,8 кв.м, де облаштувати Library Hub. Це буде безкоштовна альтернатива Інтернет-кафе та платним коворкінговим центрам для жовтоводців всіх вікових категорій, де, крім користування стаціонарними комп’ютерами, є Wi-Fi, можна читати книги, влаштовувати тематичні зустрічі, тренінги, майтер-класи тощо. Бібліотека є публічним закладом, доступним для населення. Одного разу створивши Library Hub, можна ним користуватися постійно.

8. Види безкоштовних послуг, які будуть надаватися на базі бібліотеки:

  • вивчення для всіх громадян міста іноземної мови;
  • навчання громади міста комп’ютерної грамотності;
  • різноманітні тренінги;зустрічі з відомими людьми, як наживо, так і через скайп- зв’язок;
  • надання інформації з євроінтеграції;
  • безкоштовна консультація через скайп-зв’язок з юристами першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • на постійній основі проведення дозвілля та культурно-освітніх заходів з різноманітної тематики;
  • проведення art-time, майстер-класів, скраббукінгів різного напрямку.

Всі види цих послуг будуть надаватися на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», тому що ця бібліотека постійно розвивається, передбачає систематичну модернізацію структури обслуговування, інформаційного та візуального середовища. В нинішніх умовах жодна організація, - а бібліотека, що обслуговує різні верстви населення, тим більше, - не може розвиватися без постійного удосконалення інформаційних технологій, оновлення методів діяльності.

План заходів з реалізації проекту

1. Провести Інтернет-мережу

2. Закупівля меблів та технічного облаштування для бібліотеки.
3. Встановлення технічних засобів.
4. Інформування жовтоводців про послуги «ЖВ_ Library Hub»

Ключові показники оцінки результату проекту

Соціальні показники: Library Hub – безкоштовна бібліотечна послуга, що важлива під час скрутного фінансового становища жовтоводців. Результат роботи таких просторів перевірений досвідом Європейських країн, де вони створені у публічних бібліотеках. Зустрічі у бібліотеці, в свою чергу, спонукають до читання, розвитку критичного мислення, проведення інтелектуального дозвілля. Інтелектуальний розвиток громадян є запорукою національної свідомості, стабільності місцевої громади та держави загалом.

Ми хочемо бачити зали бібліотек, де будуть вчитися як школярі, так і пенсіонери, де будуть як книжки, так і сучасні медіа матеріали, де можна прочитати як паперову книгу, так і електронну.
Ми хочемо бачити повні читальні зали навіть влітку.
Ми хочемо, щоб в бібліотеці проходили різні культурні, мистецькі, освітні заходи та акції.

Очікуваний термін реалізації проекту

Проект може бути реалізований за чотири місяці 2018 року, а результати його будуть довготривалими.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

У майбутньому можуть збільшитися витрати на комунальні послуги: світло, воду.

Приклади (кейси) схожих рішень Базується на європейському та американському досвіді модернізації бібліотек. Серед прикладів: Бібліотека в місті Саммаміш, Вашингтон, США. Створення культурного простору «LESYA HUB» на базі центральної місько бібліотеки ім. Лесі Українки в м. Дружківка.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.