Молодіжний конкурс есе від Європейсько їКомісії

Відкрито прийом заявок на молодіжний конкурс есе 2018 року. Цей конкурс, організований Генеральною дирекцією Європейської комісії з питань єдиного ринку, промисловості, підприємництва та малих і середніх підприємств, відбувається втретє. Беручи участь у конкурсі, ви зможете поділитися своїми думками з ключовими політиками та підприємцями на європейській платформі. Дедлайн – 16 вересня 2018 року (далі - англ.).

Applications are open for Youth Essay Competition 2018. This competition, organized by the European Commission Directorate General for Single Market, Industry, Entrepreneurship and SMEs, is launching for the third time and is looking for answers to the following question:

  • “What steps should entrepreneurs and government takes to become more innovative?”

By taking part in the Youth Essay Competition applicant have a chance to share their thoughts and opinions with key policymakers and entrepreneurs on a European platform.

Prize

  • An all-expenses paid trip to the SME Assembly in Graz, Austria for the three finalists, to present their essays to 500+ Assembly delegates
  • Presentation training before delivering essay live on stage at the SME Assembly 2018
  • Promotion of essays across SME Week social media channels

Eligibility Criteria

  • The competition is open to all 18 to 25 year olds from European Member States or COSME partners countries
  • Essays should not exceed 2 500 words in length
  • All essays must be in English
  • Only one entry per applicant

If you have any questions please contact smeweek@loweurope.eu.

How to Apply

Applicants can apply online via given website.

For more information, please visit European Commission.

Контакти

  • https://blogs.ec.europa.eu/promotingenterprise/yec2018-launch/
  • European Commission Directorate General for SingleMarket
  • smeweek@loweurope.eu

У березні-жовтні 2018 року Представництво ЄС в Україні в рамках проекту "Інформаційна підтримка молоді та Мереж ЄС в Україні" проводить низку Днів Кар'єри ЄС в різних регіонах України, що організовуються Інформаційними центрами ЄС. Проект має на меті популяризацію співпраці Україна - ЄС. Завдяки проекту молодь зможе дізнатися більше про Європейський союз та його співробітництво з Україною. Цільова аудиторія проекту - молодь до 35 років. За попередені роки в конкурсах проекту та його компонентах взяли участь понад 20 000 учансиків.

"День Кар'єри ЄС" - захід, що має за мету поширити інформацію про шляхи професійного зростання та карєрні можливості для молоді у європейському просторі. Під час заходу його молоді учасники отримають від лосвічених колег поради та практичні знання, які знадобляться у подальшій професійній діяльності та побудові карєри, дізнаються про наявні вакансії в європейських та українських компаніях, які працюють в Україні, про можливості для навчання і стажування за кордоном.

Загалом буде проведено 15 Днів Кар'єри ЄС: у Острозі, Одесі, Вінниці, Дніпрі, Чернівцях, Івано-Франківську, Маріуполі, Сумах, Херсоні, Хмельницькому, Тернополі, Ужгороді, Львові, Хwym-1524124838511аркові, Чернігові.

Детальна інформація та реєстрація тут - http://euroquiz.org.ua/career-days.

ПРЕДСТАВНИЦТВО ЄС ЗАПУСКАЄ ВСЕУКРАЇНСЬКУ КОМУНІКАЦІЙНУ КАМПАНІЮ «ПРЯМУЄМО РАЗОМ»

Представництво Європейського Союзу в Україні запускає всеукраїнську комунікаційну кампанію «Moving Forward Together / Прямуємо разом». Мета кампанії − підвищити обізнаність українців про переваги та можливості співпраці України та ЄС.

Кампанія «Moving Forward Together / Прямуємо разом» включає пріоритетні теми для ЄС в Україні: глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі, відновлення сходу та децентралізацію. Окрім того, кампанія висвітлює основні програми та ініціативи ЄС, серед яких «Горизонт 2020», «EU4Business», «Креативна Європа», щоб поінформувати про підтримку інновацій, малого та середнього бізнесу та розвитку культури в Україні.

«Ми розпочали загальнонаціональну комунікаційну кампанію з метою продемонструвати переваги співпраці України та ЄС для українців вже сьогодні. Ми хочемо, щоб громадяни цієї країни знали про підтримку ЄС та використовували можливості, які надають наші проекти, наприклад, молоді, бізнесу чи культурним та освітнім інституціям. У партнерстві з українським урядом таке співробітництво призведе до позитивних змін та поліпшить життя українських громадян»,−заявив голова Представництва ЄС в Україні посол Хюг Мінгареллі.

Україна є пріоритетним партнером, якому ЄС надав понад 12 млрд євро за останні 3 роки. Проте 77% українців не знають про програми ЄС в Україні, згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, проведеним у грудні 2017 року. Поінформованість про програми ЄС та можливості і переваги, які вони пропонують українцям у галузі торгівлі, культури та освітньому обміні, про підтримку таких ключових реформ, як децентралізація або допомога внутрішньо переміщеним особам, ще нижча.

Кампанія «Moving Forward Together / Прямуємо разом» розпочнеться 12 березня на національному телебаченні, після чого детальна інформація про проекти та програми ЄС буде розповсюджена у друкованих та онлайн ЗМІ, а також через зовнішню рекламу.

«Гасло кампанії «Moving Forward Together / Прямуємо разом» відображає позитивне партнерство між Україною і ЄС та їхню спільну мету»,− пояснив Майкл Чемберлен, керівник та креативний директор проекту ЄС «Комунікація Європи в Україні».

Довідкова інформація:

«Moving Forward Together / Прямуємо разом» − комунікаційна кампанія Представництва ЄС в Україні. Її мета − підвищити обізнаність українців про результати та переваги співпраці України та ЄС. Кампанія розроблена проектом «Комунікація Європи в Україні».

«Комунікація Європи в Україні» (Communicating Europe in Ukraine) – проект Представництва ЄС в Україні. Команда складається із 19 професіоналів у сфері комунікацій з Albany Associates (Великобританія), ECOMM Communication Consulting (Україна) та Portland PR (Великобританія). Тривалість проекту: 01.08.2017-31.07.2019.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтесь до координаторки проекту Світлани Кісільової:skisilova@ecomm.com.ua.

Конкурс грантів «Громадськість за проєвропейські зміни в Україні» для ОГС з 11 областей України

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у співпраці з «Європейською правдою», в рамках проекту «Просування реформ в регіони», який фінансується Європейським Союзом в рамках програми «Підтримка громадянського суспільства в Україні» проводить 8 хвилю постійного конкурсу грантів «Громадськість за проєвропейські зміни в Україні» для ОГС з 11 областей України:Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької. Дедлайн - 14 травня 2018 року.

Мета конкурсу– зростання залучення організацій громадянського суспільства до процесів моніторингу та публічного діалогу з органами влади щодо секторальних реформ у відповідності до виконання Угоди про асоціацію в таких секторах як правова, конституційна, судова та виборча реформи, фінансування політичних партій, реформа державного управління, охорона здоров’я, охорона довкілля, енергетика, транспорт, земельна реформа, технічні бар’єри в торгівлі та спрощення торгівлі, контроль безпеки продуктів харчування.

Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу

До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які офіційно зареєстровані в одній із 11 запропонованих нижче областейУкраїни:

  • Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька області
  • статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 1 року;
  • спроможність впроваджувати грантові проекти та звітуватися за ними (включаючи фінансове звітування);
  • запланували у бюджетах своїх проектів участь одного (двох) представників своєї організації у кожній з 2-денних конференцій, які припадають на період виконання проекту (перелік і дати запланованих конференцій див.нижче).
  • веб-сайт організації та/або сторінку у фейсбуці.

Пріоритети конкурсу

Проект має передбачати досягнення прогресу у збільшенні впливу громадськості на хід проєвропейських реформ в регіонах з точки зору адвокації, моніторингу та оцінки Угоди про асоціацію Україна-ЄС, участі громадськості та обізнаності шляхом наступної діяльності (наведений перелік не є вичерпним):

  • адвокаційна діяльність, в тому числі дослідження, пов’язані із інформаційно-просвітницькою діяльністю на основі фактичних даних і громадського моніторингу та розкриття інформації, спрямованої на імплементацію УА і Порядку денного асоціації на місцевому, регіональному та міжрегіональному рівнях;
  • моніторинг та оцінка реалізації стратегій і планів дій та показників, пов’язаних з Угодою про асоціацію і Порядком денним асоціації, на місцевому, регіональному та міжрегіональному рівнях;
  • розбудова громадської політичної грамотності (наприклад, аналіз політики, аналіз витрат і вигод і т.д.) серед громадян і державних службовців на місцевому, регіональному та міжрегіональному рівнях із практичним застосуванням набутих знань у вигляді проведених аналізів;
  • аналіз питань економічної політики, пов’язаних із імплементацією УА і Порядком денним асоціації з акцентом на темах місцевого, регіонального та/або міжрегіонального значення.

Максимальний розмір гранту– 750 000 гривень (оптимальний бюджет проекту 300 000 – 500 000гривень).

Максимальна тривалість проектів– 12 місяців, але в будь-якому разі проект має завершитись до 31.10.2019року.

Кінцевий термін подання грантових заявокдля розгляду на 10-му засіданні Грантової комісії (орієнтовна дата – 09.07.2018) - 14.05.2018р. - до 18.00.

Проектні пропозиції з додатками а також запитання слід надсилати на адресу rfr@ier.kiev.ua

Всі аплікаційні форми можна скачати за посиланням: https://goo.gl/c5DvHi

Контакти

Стартував третій раунд молодіжного конкурсу есе на європейську тематику

Проект «Розуміємо Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, Молдовою і Грузією», який реалізується аналітичним центром Centre for European Policy Studies (Брюссель) у партнерстві з аналітичними центрами: Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій (Україна), Експерт-груп (Молдова), Реформатікс (Грузія),оголошуєтретій раунд конкурсу есе(до 3000 слів) для молоді (до 30 років) з Грузії, Молдови та України на будь-яку актуальну тему, що має відношення до Угоди про асоціацію між їх країнами та ЄС.

Дедлайн - 30 червня 2018 року.

Есе повинні бути написані англійською мовою, хорошої аналітичної та лінгвістичної якості, та присвячені темі, в межах якої автор може продемонструвати глибину своїх знань, досліджень або професійний досвід. Есе повинні мати цікаву аргументацію або пропозиції. Ті есе, які перемогли будуть опубліковані на порталі www.3dcftas.eu.

Крім цього, автори найкращих есе отримають грошовий приз у розмірі 500 євро.

Надсилати есе можна у будь-який час до 30 червня 2018 року на електронну пошту Hrant.Kostanyan@ceps.eu. Залишаються три нагороди, якими будуть нагороджені переможці.

Євровікторина від Euroquiz

Бери участь та відповідай на питання всіх раундів Євровікторини.

Правильні відповіді та швидкість проходження впливають на кількість отриманих балів, а активність на сайті допоможе заробити спеціальну євроквізівську валюту - Квізкоіни. Дізнатися як отримати додаткові Квізкоіни можна тут.

Обмінюй Квізкоіни на сувеніри від Представництва ЄС та слідкуй за кількістю балів у рейтинговій таблиці учасників. Перші 100 учасників з кожного рівня складності, що мають найкращі результати, отримають суперпризи!

Правила вікторини

1. Євровікторина триває 3 місяці (з 12 січня до 11 квітня 2018 року).

2. Євровікторина має два рівні складності:

- Для дітей віком до 14 років: по 15 запитань в раунді;

- Для молоді старше 14 років: по 20-25 запитань в раунді;

3. Євровікторина матиме 5 раундів. Кожні 17-20 днів запитання будуть оновлюватись, про що ви будете повідомлені електронною поштою.

4. Вікторину можна проходити необмежену кількість разів, але призи отримають тільки перші 100 учасників з кожної категорії, що пройшли всі 5 раундів та отримали найвищий рейтинг поміж всіх. Ви можете пройти обидва рівні складності, але приз можна отримати лише один раз.

5. Основний критерій рейтингу – кількість балів, за якими будуть визначені переможці вікторини автоматично. Учасник вікторини може відслідковувати набрану кількість балів .

6. Бали можна заробити за швидкість та успішність проходження раунду. Кожен учасник може проходити один раунд безліч разів, однак зарахованим буде тільки найвищий результат.

7. Учасник вікторини може отримати внутрішню валюту - квізкоін. Чим частіше гравець заходить до вікторини, тим більше квізкоінів може отримати. Додаткові квізкоіни можна отримати за поширення вікторини в соціальних мережах. Певну кількість накопиченої валюти кожен гравець може обміняти на сувенір від Представництва ЄС. Про можливість обміну квізкоінів, Вас буде повідомлено електронною пошто на наданий Вами під час реєстрації мейл. Обмін валюти буде відбуватися в кінці кожного раунду.

8. Представництво ЄС в Україні не несе відповідальності за неотримання учасником вікторини сувенірної продукції в разі невірно вказаної чи неповної адреси.

9. Для зручності можна завантажити та проходити Євровікторину у мобільних додатках для Android чи iOS.

Детальніше http://euroquiz.org.ua/in

Конкурс відео від Euroquiz

Цікавишся польською культурою? Вивчаєш польську мову? А, може, лише плануєш почати свою пригоду з вивчення польської мови? Спробуй свої сили в конкурсі «Я та Польща»! Напиши про свої пригоди, враження, спогади, відносини або просто цікаві думки, пов’язані з Польщею.

Конкурс «Я і Польща», який покликаний популяризувати польську культуру й мову за кордоном, періодично організовує школа польської мови «GLOSSA». Участь у конкурсі можуть взяти особи, старші 16 років, за винятком вчителів польської мови.

Тема роботи – «Я і Польща». Роботу можна написати польською або англійською мовою. Якщо учасник не знає жодної з них, роботу можна перекласти польською або англійською. У цьому випадку потрібно додати заяву про сторонню допомогу при перекладі.

Робота не може перевищувати 9000 символів (враховуючи пробіли). Формати – doc, pdf або rtf. Роботи, виконані в інших форматах, або з більшою кількістю символів не прийматимуть до участі в конкурсі.

Конкурсні роботи потрібно надіслатидо 31 березня 2018 р. виключно шляхом облікового запису учасника. Підтвердження правильності відправлення роботи – автоматично надіслане у відповідь повідомлення. Конкурсні роботи оцінює спеціально сформоване журі, що складається з викладачів польської мови в школі польської мови «GLOSSA».

При оцінюванні конкурсних робіт до уваги братимуть винахідливість, творчість та оригінальність. Зовнішній вигляд роботи та рівень знань польської мови не враховуватимуть (якщо виклад не ускладнюватиме розуміння змісту роботи).

Результати оприлюднять до 30 квітня 2018 р. на сторінці конкурсу.

Запитання щодо конкурсу можна надсилати на адресу:konkursy@glossa.pl

Нагороди:1 місце:двотижневий інтенсивний курс польської мови в Кракові,проживання в квартирі,позалекційна програма.

2 місце:двотижневий інтенсивний курс польської мови в Кракові,позалекційна програма.

3 місце:10 індивідуальних уроків он-лайн.

Інші нагороди:10 он-лайн курсів,5 підручників із серії «POLSKI krok po kroku» на вибір,5 польських фільмів на вибір.

Подати заявку, прикріпити та надіслати конкурсну роботу, а також дізнатися більше про конкурс можна за посиланням: http://kursypolskogojazyka.com.ua/konkurs-polskoi-movy-ja-i-polshcha.

Конкурс наукових статей з європейської тематики

Академія праці, соціальних відносин та туризму оголошує Конкурс наукових праць на тему«Роль фінансового сектора у досягненні сталого розвитку: Європейський досвід та можливості його впровадженняу національну практику». Дедлайн - 31 січня 2018року.

Тематичні напрями конкурсу

Подані на конкурс праці мають розкривати сучасний стан та перспективи фінансового сектора ЄС або фінансового сектора України у контексті оцінки можливостей впровадження європейського досвіду в Україні, можуть бути присвячені також порівняльному аналізу та оцінці наслідків євроінтеграції та завдань, що стоять перед фінансовим сектором України, уцьому процесі.

Рекомендовані тематичні напрями:

  • Сучасний фінансовий сектор ЄС: структура, модель управління, тенденції розвитку, виклики та суперечності, реформування фінансового нагляду та регулювання, роль фінансового сектора ЄС в забезпеченні сталого розвитку.
  • Посилення інтеграційних процесів в європейському фінансовому середовищі: об’єднання ринків капіталу, розвиток банківського союзу.
  • Фінансові послуги для мережевої економіки, інноваційні фінансові технології: досвід країн ЄС.
  • Нові інструменти для фінансування сталого розвитку в ЄС та різні аспекти їх практики: проектне фінансування, ринок соціально-відповідальних інвестицій, краудфандинг, фінансова підтримка соціального підприємництва, стартапів, фінансування малого та середнього бізнесу, корпоративна соціальна відповідальність банківського та фінансового бізнесу.
  • Розвиток європейської банківської системи та її потенціал у забезпеченні сталого розвитку
  • Забезпеченні стійкості у фінансовому секторі України: сучасний стан та перспективи розвитку банківських та небанківських фінансових установ, їх проблеми та перспективи у контексті європейської інтеграції, шляхи переорієнтації на забезпечення сталого розвитку економіки України, уроки й можливості впровадження досвіду ЄС для фінансового сектора України

Учасниками можуть бути всі перераховані особи:

  • Молоді науковці, що мають вищу освіту, віком до 35 років (одноосібні праці, праці у співавторстві з молодими науковцями, праці у співавторстві з досвідченими дослідниками, однак, не більше трьох авторів)
  • Досвідчені науковці віком понад 35 років у співавторстві з молодими науковцями, однак, не більше трьох авторів
  • Кандидати наук незалежно від віку, якщо вони отримали науковий ступінь протягом останніх п’яти років.
  • Студенти старших курсів у співавторстві з досвідченими науковцями (кандидати, доктори наук, науковці з тривалим досвідом роботи).

Етапи конкурсу

Перший етап: 1 вересня – 31 січня 2018 р. — подання авторами конкурсних робіт

Другий етап: 31 січня 2018 р. – 28 лютого 2018 р. – рецензування робіт та їх розгляд конкурсною комісією

Третій етап: березень-травень 2018 р. – підбиття підсумків конкурсу,визначення переможців.

Відзначення учасників

  • Всі учасники, чиї роботи відповідають вимогам конкурсу, – отримають сертифікат про участь у міжнародному проекті «TheEUFinancial Secto ras a Drive for Sustainable Development: Europea nIntegration, Policy Reform and Networked Economy Perspectives». Такий сертифікат важливий як для отримання наукових ступенів, так і для здобуттявченихзвань.
  • Всі учасники – отримають можливість безкоштовно взяти участь у круглому столі «Впровадження кращих практик ЄС для створення сталого фінансового сектора України» (березень-травень 2018р.) з врученням сертифікатівпроучасть.
  • 3 переможці – отримають можливість безкоштовно опублікувати свою наукову статтю, подану на конкурс, у науковому фаховому журналі «Вісник Академії праці, соціальних відносин ітуризму»(2018р.)
  • 5 переможців – отримають можливість апробації своїх наукових досліджень у навчальний процес вищого навчального закладу 4 рівня акредитації – Академії праці, соціальних відносин і туризму з отриманням відповідного офіційного підтвердження. Учасники зможуть провести лекцію/майстер-клас/семінар для студентів Академії під час занять з навчального курсу «Фінансовий сектор ЄС як каталізатор сталого розвитку: європейська інтеграція, реформи та перспективи мережевої економіки»(2018р).
  • 7 переможців – отримають можливість безкоштовно прийняти участь у міжнародній науковій конференції з публікацією тез доповідей («Фінансовий сектор ЄС та сталий розвиток: європейський досвід, стратегічні орієнтири для України», березень-червень 2019р.)

Терміни та перелік документів

Для участі у конкурсі до 31 січня 2018 р. необхідно надати організаторам:

  • Конкурсну наукову роботу, що відповідає вимогам, наведеним у додатку 1. Роботу надсилати на електронну адресу finsectoreu@socosvita.kiev.ua з приміткою «Робота наконкурс_ІвановІ.І.»
  • Авторську декларацію: бланк розміщено тут - http://bit.ly/2oDJcQN (сканований варіант падписаноїавтором/авторамидекларації)
  • Інформацію про автора/авторів (подати електронну заявку за посиланням: https://goo.gl/forms/JaUjUyhUmaNETLwf1)

Контакти для комунікацій

За додатковою інформацією звертатися до керівника проекту Гуляєвої Людмили Петрівни за телефоном: (050) 411-48-12, (044) 526-12-79. E-mail: finsectoreu@socosvita.kiev.ua абоglp2002@ukr.net

Конкурси проектних пропозицій Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014 – 2020

Міністерство Регіонального Розвитку, державного управління та європейських фондів Румунії, що виступає в ролі Органу Управління, оголосило 18 Грудня 2017, 2 конкурси проектних пропозицій у рамках Спільної Операційної Програми «Румунія-Україна 2014-2020». Дедлайн – 3 травня 2018 року, 16:00.

1-й Конкурс для проектних пропозицій типу HARD (з інфраструктурним компонентом на суму щонайменше 1 млн. ЄВРО) та з загальною сумою фінансової підтримки 19 100 000 ЄВРО.

2-й (без інфраструктурного компоненту АБО з інфраструктурним компонентом на суму менше 1 млн. ЄВРО) та з загальною сумою фінансової підтримки 17 000 000 ЄВРО.

Спільна Операційна програма Румунія-Україна 2014-2020 фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства (ЄІС).

Програма призначена для прикордонних областей між Румунією і Україною і сприятиме головній меті Європейського Інструменту Сусідства: прогрес у напрямку процвітання та добросусідства на користь країн-членів ЄС та країн, що не є членами ЄС завдяки діям транскордонного співробітництва.

Кінцевий строк подання проектних пропозицій on-line – 3 травня 2018 року, о 16:00 за Румунським часом. Проектні пропозиції повинні також подаватися у паперовому вигляді.

Заходи для подання проектних пропозицій, пріоритети, максимальні суми гранту та правила прийнятності наведені в Аплікаційних Пакетах, які можна знайти на веб-сайті Програми: http://www.ro-ua.ro-ua-md.net/projects/open-calls/

Потенційними бенефіціарами конкурсів проектних пропозицій є: регіональні / повітові та місцеві органи влади, державні установи, освітні установи, культурні установи, громадські організації, дослідницькі установи, або інші організації, відповідні до кожного пріоритету, що мають головні офіси на території Програми (Румунія-Сучава, Ботошани, Тульча, Марамуреш та повіти Сату-Маре, Україна-Одеса, Івано-Франківськ, Закарпатська та Чернівецька області).

Програма націлена на обрання проектів , які в результаті створять співпрацю між підприємствами з обох боків кордону на користь співтовариств в пприкордонній області, в таких напрямках, як освіта, дослідження, культурна спадщина, транспорт, здоров’я, надзвичайні ситуації, попередження і боротьба з організованою злочинністю.

Для додаткової інформації щодо конкурсу проектних пропозицій, звертайтесь до Чернівецького Бренч Офісу Спільного Технічного Секретаріату Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна 2014-2020»:

Буковинська агенція ініціатив та розвитку

Вул. Ольги Кобилянської, 20/10, Чернівці, Україна

Ел.пошта: info.rum.chernivtsi@gmail.com

Юліан Андрієш: e-mail: andriiesh.baid@gmail.com ; тел.: +380 502 93 45 99

Олена Варварюк: e-mail: varvariuk.baid@gmail.com ; тел.: +380 668 76 29 16

Володимир Навроцький: e-mail: navrotskyy.baid@gmail.com ; тел.: +380 956 42 20 06

Гранти від Європейської комісії для країн Східного партнерства на 2018 рік

У рамках грантового контракту з Європейською комісією Секретаріат Форуму громадянського суспільства Східного партнерства (EaP CSF) оголошує конкурс грантів для країн Східного партнерства на 2018 рік. Мета конкурсу – підтримка проектів неурядових організацій, що стосуються таких тем: демократія, права людини, справедливе управління; економічна інтеграція та розвиток; зміна клімату та збереження енергії; комунікація між людьми; соціальна політика та соціальний діалог. Обсяг фінансування передбачається в межах 10 000 – 25 000 євро. Дедлайн – 28 січня 2018 року Детельніше https://gurt.org.ua/news/grants/42557/bull/

Конкурс есе про відносини України та Німеччини «25 років разом. Що далі?»

Центральна бібліотека Посольство Німеччини в Україні з нагоди 25-річчя дипломатичних відносин між Україною та Німеччиною оголошує конкурс для молодих українців, які цікавляться співпрацею наших країн та готові поділитися своїми враженнями, думками, очікуваннями і навіть фантазіями щодо розвитку цієї співпраці.

Розкажіть нам, якими Ви бачите майбутні відносини України та Німеччини? Що має змінитися, чого варто прагнути, чого стерегтися? Які перешкоди на шляху розвитку відносин між нашими країнами Ви бачите і як їх можна було б, на Вашу думку, подолати? Яким є українсько-німецьке партнерство Вашої мрії?

Ми чекаємо від Вас невеликі есе українською мовою (максимальний обсяг - 3600 символів з пробілами). Детальні вимоги до конкурсних робіт зазначені нижче.

Конкурсні роботи будуть оцінюватися окремо за трьома категоріями:

  • Політика(а це включає і двосторонню співпрацю, і міжнародну співпрацю, і європейські справи, і геополітику)
  • Економіка(оберіть на свій смак галузь та напрям – спільний бізнес, торгівля, інвестиції або ж світові економічні тенденції, що впливають і на Німеччину, і на Україну)
  • Суспільство(наука, культура, питання співпраці між організаціями громадянського суспільства, міжлюдські взаємини, дозвілля тощо – вибір, так само, за Вами)

Учасниками конкурсу можуть бути громадяни України, що досягли повноліття, але яким ще не виповнилося 36 років (станом на 13.11.2017). Один учасник може подати не більше одного есе на кожну з категорій конкурсу.

Будьте сміливими у своїх мріях та текстах! Ми чекаємо на учасників, які не лише розуміються на тому, куди мають рухатися наші держави, не лише вміють аргументовано та логічно викласти свої думки, вміють зацікавити читача, але також, можливо, мають почуття гумору та не бояться бути трохи провокативними. Оригінальна власна думка, свіжі ідеї та обґрунтована критика тільки вітаються.

Автори трьох найкращих робіт отримають приз – поїздку до Берліна!

Посольство Німеччини бере на себе витрати на переліт та 3 дні проживання, організовує зустрічі з представниками МЗС Німеччини та інших установ, розташованих в Берліні. Ви матимете два дні вільного часу для прогулянок німецькою столицею.

Та й це ще не все!

Ще кілька кращих конкурсантів отримають запрошення на обід з керівником відділу преси Посольства Німеччини Маттіасом Конрадом у одному з київських ресторанів або ж подарунки від дипмісії. І, звісно ж, усі переможці будуть запрошені на зустріч та дискусію в Посольстві, де зможуть представити свої ідеї. Крім того, найкращі есе можуть бути опублікованіна сайті «Європейська правда» та у німецькому онлайн-журналі IPGФонду ім. Фрідріха Еберта, який виходить німецькою, англійською та російською мовами.

До складу журі, що визначатиме переможців, увійдуть: Сергій Сидоренко та редакція “Європейської правди”; Максим Яковлєв, доц.,к.політ.н., науковий директор Школи політичної аналітики Національного університету “Києво-Могилянська академія”; Ольга Васильцова, редактор журналу “IPG– Міжнародна політика та суспільство” Фонду ім. Фрідріха Еберта;Маттіас Конрад, керівник відділу преси Посольства Німеччини.

Просимо надсилати Ваші роботи у листі з двома вкладеними файлами на адресу pr@kiew.diplo.de

Один з них – це, власне, Ваше есе, написане українською мовою, у файлі .doc, .docxабо .rtf; другий – заповнена анкета [vnd.openxmlformats-officedocument.wordprocessingml.document, 15.05k] Лист має надійтидо 17.12.2017, 16:00 на адресу pr@kiew.diplo.de Ми з нетерпінням чекаємо на Ваші листи і нагадуємо: не стримуйте свою фантазію та не шкодуйте аргументів, але Ваші тексти мають лишатися в межах 3600 символів з пробілами, враховуючи короткий заголовок для Вашого есе.

Міжнародна Конференція – Шоукейс «Культурні Відносини Україна – ЄС: Перші Досягнення»

14 грудня 2017 – грандіозне підведення підсумків року набуття чинності Угоди про асоціацію Україна – ЄС у культурній сфері!Національне Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні за підтримки та у співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні та у партнерстві з Міністерством культури та Міністерством закордонних справ України запрошує взяти участь у міжнародній конференції– шоукейсі«Культурні відносини Україна – ЄС: перші досягнення».

Конференція відбудеться14 грудня 2017 р. у м. Києві та передбачає роботу за такими темами:

  • Культурна дипломатія у розрізі відносин Україна – ЄС
  • Презентація концепту та стратегії співпраці Україна – ЄС на 2018-2020 роки
  • Аналіз наявних можливостей підтримки культурних та креативних проектів зі сторони ЄС та Української держави
  • Ярмарка успішних проектів та заключний перформанс, що презентує взаємозалежність та різнобарвність українських культурних та креативних індустрій.

Заявки на участь у Конференції приймаються до 15 листопада 2017 р. за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfT2s8ssOKgb4PgXAmeVt7vk8AnbjMR3q7vIUbWiX1ctma-cg/viewform

Додаткова інформація щодо місця проведення заходу та детальна програма будуть надіслані пізніше зареєстрованим учасникам заходу.

За додатковою інформацією звертайтеся будь-ласка до Юлії Федів, тел. 050 374 88 36 та емейл: ce.desk.ukraine@gmail.com

Конкурс проектів Європейського Співробітництва

Відкрито конкурс подачі заявок на «Проекти Європейського Співробітництва». Це один із каналів фінансування «Креативної Європи», що охоплює найбільшу частину бюджетних коштів в рамках підпрограми «Культура» і передбачає участь для найширшого спектру організацій культурного профілю з різних європейських країн та можливість їх співпраці за проектами міжкультурного співробітництва, а також інших творчих проектів. Дедлайн - 22 листопада 2017 р. / 18 січня 2018 р.

Більше грантів у розділі Гранти.

Проекти Європейської співробітництва – канал фінансування “Креативної Європи”, що охоплює найбільшу частину бюджетних коштів в рамках підпрограми «Культура» і передбачає для найширшого спектру організацій культурного профілю з різних європейських країн можливість співпраці за проектами міжкультурного співробітництва, а також інших творчих проектів.

ФІНАНСУВАННЯ НАДАЄТЬСЯ ДЛЯ ТРЬОХТИПІВ ПРОЕКТІВ:

Дедлайн:18 січня 2018 року

Маломаштабні проекти:

  • Щонайдовше 48 місяців;
  • Щонайменше 3 партнера принаймні з 3 країн, що мають право участі в проекті;
  • Максимум 60% від загального обсягу коштів, передбачених для проекту до 200 000 євро на проект.

Великомаштабні проекти:

  • Щонайдовше 48 місяців;
  • Принаймні з 6 країн, які мають право участі в проекті;
  • Виділяється 50% від загального обсягу коштів, передбачених для проекту, до 2 млн євро на проект.

Дедлайн – 22 листопада 2017 року

Підтримка проектів з охорони культурної спадщини

  • Щонайдовше 24 місяці;
  • Щонайменше 3 партнера принаймні з 3 країн, що мають право участі в проекті;
  • Максимум 60% від загального обсягу коштів, передбачених для проекту до 200 000 євро на проект.

Лише для проектів на 2018 рік.

Конкурс «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах»

Європейська програмна ініціатива Міжнародного фонду «Відродження» за фінансової підтримки Європейського Союзу конкурс «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах». Мета конкурсу: посилення участі громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ, активізацію членів Платформ до скоординованих дій щодо участі у виконанні пріоритетів Угоди про асоціацію, ініціативи Східного партнерства та розвитку потенціалу Платформ. Дедлайн - 20 листопада 2017 р.

Більше грантів у розділі Гранти.

Ефективне виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, досягнення цілей Східного партнерства та, у цьому зв’язку, здійснення реформ, які сприяють європейській інтеграції України, потребує активного та системного залучення громадянського суспільства. На сьогодні існує два інституційно визначених механізми скоординованої громадської участі.

Це -- утворена у 2011 роціУкраїнська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства(далі – УНП ФГС СхП) таУкраїнська сторонаПлатформи громадянського суспільства Україна-ЄС(далі - УС ПГС), створеної в квітні 2015 року відповідно до ст. 469 Угоди про асоціацію. Ці дві Платформи мають як спільні (спрямованість на успіх європейської інтеграції України), так і відмінні риси, зокрема, змістовні акценти на Східному партнерстві і на Угоді про асоціацію, а також мають різних міжнародних інституційних партнерів.

У 2016 році Європейська програмна ініціатива Міжнародного фонду «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки ЄС розпочала проект «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах за допомогою УС ПГС та УНП ФГС СхП». Очікується, що завдяки реалізації цього проекту Платформи здійснюватимуть активну, цілеспрямовану і результативну аналітичну, адвокаційну та інформаційно-просвітницьку діяльність, що матиме реальний вплив на політику. Ми також очікуємо, що Платформи координуватимуть свої дії задля більшої ефективності діяльності громадянського суспільства в євроінтеграційних процесах.

Мета конкурсу: посилення участі громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ, активізацію членів Платформ до скоординованих дій щодо участі у виконанні пріоритетів Угоди про асоціацію, ініціативи Східного партнерства та розвитку потенціалу Платформ.

Конкурсні проекти можуть передбачати підготовку аналітичних документів з рекомендаціями для державної політики (policy papers), проведення діалогів зацікавлених сторін щодо виконання міжнародних зобов’язань та розвитку політик у відповідних сферах, діяльність щодо підвищення суспільної обізнаності та адвокації виконання пріоритетів Угоди про асоціацію та Східного партнерства.

Учасники конкурсу:громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані відповідно до українського законодавства як неприбуткові або благодійні організації, які є членами (учасниками) Платформ та/або їхніх робочих груп.

Пріоритети конкурсу:

  • Моніторинг та аналіз імплементації Угоди про асоціацію у конкретних сферах з акцентом на гармонізацію законодавства та зміни практики роботи відповідних інституцій. Налагодження діалогу ключових зацікавлених сторін з метою належного та своєчасного виконання зобов’язань України;
  • Аналіз виконання ініціативи Східного партнерства, зокрема, його 20-ти очікуваних досягнень до 2020 р.; порівняння прогресу країн-партнерів у практичному наближенні до ЄС, зокрема, імплементації Угод про асоціацію; аналіз стану використання українськими суб’єктами наявних можливостей Східного партнерства, з відповідним інформуванням зацікавлених сторін та донесенням пропозицій до органів влади;
  • Аналіз практики надання та використання допомоги Україні з боку ЄС у різних секторах та формах (бюджетна підтримка, технічна допомога, макрофінансова підтримка), з формулюванням рекомендацій для підвищення її ефективності та обговоренням цих рекомендацій з зацікавленими сторонами;
  • Дослідження питань участі України у програмах ЄС та розвитку контактів між людьми між Україною і ЄС та країнами Східного партнерства, використання у цьому зв’язку потенціалу Угоди про асоціацію, адвокація шляхів подолання відповідних бар’єрів та розвитку транскордонної співпраці;
  • Вироблення друкованих та аудіовізуальних інформаційних матеріалів для широких аудиторій та інша діяльність, спрямована на підвищення обізнаності щодо практичних аспектів європейської інтеграції серед різних цільових аудиторій, особливо на регіональному та місцевому рівнях.

Вимоги до проектних пропозицій:

  • Обґрунтування у тексті проектної пропозиції, починаючи від завдань до очікуваних результатів, що тематична спрямованість проектної пропозиції відповідає пріоритетам Угоди про асоціацію, Порядку денного асоціації, ініціативи Східного партнерства та самих Платформ та/або їхніх робочих груп;
  • Перевага надаватиметься тим проектним пропозиціям, що передбачатимуть широкі партнерства – залучення до реалізації інших організацій-учасниць Платформ, розвиток міжрегіональної та міжсекторальної співпраці, залучення закордонних партнерів з країн ЄС та/або Східного партнерства.
  • Проектні пропозиції мають бути практично орієнтованими на роботу з інституціями виконавчої та законодавчої/представницької влади на національному, регіональному та/або місцевому рівнях;
  • Перевага надаватиметься тим проектним пропозиціям, що передбачатимуть організацію діалогів зацікавлених сторін у відповідній тематиці, зі здійсненням попереднього аналізу сторін, проведенням консультаційних та дискусійних заходів за їхньої участі, підготовкою документів з представленням позицій сторін та рекомендаціями за результатами такого діалогу;
  • Максимальний термін реалізації проекту – 10 місяців.

Критерії відбору переможців конкурсу:

  • Відповідність змісту проектної пропозиції пріоритетам конкурсу та вимогам до проектних пропозицій у рамках конкурсу (див. вище);
  • Ефективність та реалістичність діяльності (очікувані практичні результати на виході та вплив проекту на цільові аудиторії; реалістичність досягнення очікуваних результатів за допомогою пропонованої у проекті діяльності; чіткий та реалістичний план дій; наявність об’єктивних індикаторів, моніторингу та оцінки успішності; рівень залучення партнерів);
  • Організаційна та фінансова спроможність організації та організацій-партнерів (наявність експертизи, попереднього досвіду роботи з тематики проекту; наявність персоналу та необхідних матеріальних ресурсів (приміщення, обладнання тощо), потрібного для реалізації проекту; досвід успішної реалізації проектів та звітування; наявність відповідних фінансових процедур; наявність інших стабільних джерел фінансування організації);
  • Адекватність бюджету, його відповідність змісту проекту та умовам конкурсу.

Останній термін подання проектних пропозицій– 20 листопада 2017 року, 14:00 (за київський часом).

Оголошення результатів конкурсу – 25 грудня 2017 року.

Мінімальний розмір гранту– 200000 грн.

Максимальний розмір гранту– 850000 грн.

Оптимальний розмір гранту– 400 000- 600 000 грн.

Загальний бюджет конкурсу– до 9260 000 грн.

Зверніть увагу!

  • Проектні пропозиції (аплікаційну форму з додатками) слід зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом“Електронний конкурс”. Додатки до проектної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .xls або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків до проектної пропозиції не може перевищувати 2,5 Mb.
  • Проектних пропозицій, надісланих в інший спосіб, окрім названого вище, не розглядатимуть.
  • Членство (участь) у принаймні одній з двох Платформ та/або їхніх робочих групах є обов’язковою умовою для участі у конкурсі. Списки організацій, які входять до Робочих груп УС ПГС, та організацій-учасниць УНП ФГС СхП розміщені на сайтах відповідних Платформ —http://eu-ua-csp.org.ua/work-groups та http://eap-csf.org.ua/organizatsiyi-uchasnitsi-natsionalnoyi-platformi
  • Організація, що подається до МФВ, повинна надати посилання на річний змістовний та фінансовий звіти організації за попередній календарний рік, розміщений у вільному доступі в мережі Інтернет.
  • Прийнятними вважаються витрати бюджету проекту, які:
    • необхідні для виконання проектної діяльності;
    • фактично виникатимуть протягом терміну виконання проекту;
    • відповідають принципам доцільності та відповідності витрат, включно з принципами «найвища якість за найнижчу ціну» і ефективності витрат;
    • можуть бути коректно задокументовані, обґрунтовані та зрозумілі, а також підкріплені відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності.
  • Неприйнятними є витрати бюджету проекту, пов’язані з:
    • підготовкою проектної пропозиції для участі в конкурсі;
    • створенням онлайн платформ, сайтів;
    • перекладами законодавства ЄС, перекладами існуючих публікацій/книг (можливий виключно переклад продуктів, вироблених у рамках проекту на мови ЄС);
    • сплатою боргів;
    • відшкодуванням витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;
    • створенням та реєстрацією організації;
    • наданням прямої фіскальної підтримки державним органам влади;
    • політичною діяльністю чи релігійною пропагандою;
    • діяльністю, що веде до прямої або опосередкованої дискримінації будь-яких соціальних верств;
    • проектами, спрямованими на отримання прибутку від діяльності;
    • будівництвом або ремонтними роботами;
    • закупівлею транспортних засобів та/або предметів розкоші та відповідних послуг;
    • наданням фінансової допомоги третім організаціям (регрантинг).
  • Основна діяльність у рамках проекту має бути зосереджена в Україні (без поїздок за кордон). Разом з тим, у рамках проекту можливим є залучення іноземних експертів (фінансування їхньої поїздки в Україну).
  • Якщо проект вже співфінансується іншими коштами/конкурсом, організація має надати чітке обґрунтування розподілу завдань та ресурсів між існуючою підтримкою та поданою проектною пропозицією на даний конкурс;
  • Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проекту та оцінювання його результатів. МФВ здійснюватиме моніторинг грантового проекту через звіти грантоотримувача, зустрічі з працівниками проекту та їх партнерами, а також через участь у проектних заходах. Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному МФВ.
  • Одна і та сама організація не може претендувати на підтримку у загальному обсязі більше ніж 60000 євро протягом трьох років реалізації проекту «Громадська синергія».
  • Фонд не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.
  • Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують.
  • Про результати конкурсу буде повідомлено листом.
  • Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.
  • Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Контактні особи:

Ольга Квашук, координатор проектів Європейської програмної ініціативи,kvashuk@irf.ua

Олена Романова, координатор Європейської програмної ініціативи, ep@irf.ua

Розпочався V Всеукраїнський конкурс есе “Я – європеєць”

Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» спільно з Міністерством культури України, Посольством Литовської Республіки в Україні, у вересні 2017 року – березні 2018 року буде проведено V Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць» (далі Конкурс).

Основними завданнями Конкурсу є: розвиток у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному, культурному та міжнародному житті країни; формування у молоді демократичних, європейських цінностей, розуміння прав і свобод людини, високих соціальних, культурних, освітніх стандартів; підвищення значущості ідеї єдності та дружби України і Литовської Республіки серед молодих учасників.

Роботи учасників Конкурсу в строк до 19 січня 2018 року надсилаються на електронну адресу:yaevropeets@ukr.net.

Підсумки завершального етапу Конкурсу підводяться у березні 2018 року. За рішенням журі Конкурсу автори кращих робіт, за можливості, будуть запрошені до участі у міжнародній поїздці до Литовської Республіки в рамках культурного обміну у 2018 році.

За додатковою інформацією прохання звертатися до організаційного комітету Конкурсу за телефонами: 044-501-01-15, 044-400-43-01.

ПОЛОЖЕННЯ

про проведення Всеукраїнського конкурсу есе “Я – європеєць”

1. Загальні положення.

1.1. V Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць» (далі – Конкурс) – це відкритий захід, що проводиться з метою привернення уваги до розвитку українсько-литовських відносин у різних сферах суспільного життя, пропаганди європейських цінностей, демократичних принципів державного устрою.

1.2. Основними завданнями Конкурсу є:

розвиток у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному, культурному та міжнародному житті країни;

формування у молоді демократичних, європейських цінностей, розуміння прав і свобод людини, високих соціальних, культурних, освітніх стандартів;

підвищення значущості ідеї єдності та дружби України і Литовської Республіки серед молодих учасників.

1.3. Організаторами конкурсу є Посольство Литовської Республіки в Україні, Міністерство культури України, Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця» за підтримки міністерств і відомств (за додатковим погодженням).

1.4. Конкурс проводить Організаційний комітет, склад якого формується та затверджується організаторами конкурсу.

1.5. Роботи учасників Конкурсу в строк до 19 січня 2018 року надсилаються на електронну адресу:yaevropeets@ukr.net. У роботі обов’язково зазначаються відомості про автора, його місце навчання (повне найменування навчального закладу (населений пункт, район, місто, область) та контакти (телефон та електронна адреса (e-mail).

1.6. Підсумки завершального етапу Конкурсу підводяться у березні 2018 року.

2. Учасники Конкурсу.

2.1. Конкурс проводиться серед учнів і вихованців 8-11 класів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, членів дитячих і молодіжних громадських організацій України.

3. Вимоги до робіт.

3.1. Есе має виражати індивідуальні погляди автора на запропоновану тему. У співвідношенні об’єму та функції есе має межувати, з одного боку, зі статтею та літературним нарисом, з іншої – з власними роздумами. Есеїстичному стилю притаманні образність, асоціативність мислення.

3.2. До участі в Конкурсі допускаються роботи у друкованому варіанті обсягом не більше двох сторінок у форматі Microsoft Word, шрифт і розмір літер всіх частин есе – Times New Roman, 14 nm. Поля сторінок: ліве – 3 см, праве – 1 см, нижнє, верхнє – 2 см.

3.3. У супровідному листі до есе зазначаються:

відомості про автора (прізвище, ім’я, по батькові, клас, група, вік, контакти);

повне найменування навчального закладу (населений пункт, район, область);

відомості про керівника (у разі наявності).

4. Конкурсна комісія (журі).

4.1. Для організації Конкурсу і визначення кращих робіт формується Конкурсна комісія (журі) Конкурсу.

4.2. Журі Конкурсу, яке формується та затверджується організаторами конкурсу:

здійснює оцінку робіт, представлених на Конкурс;

своїм рішенням визначає переможців Конкурсу.

5. Порядок підведення підсумків Конкурсу.

5.1. При підбитті підсумків журі визначає переможців, що зайняли перше, другі та треті місця.

5.2. Критерії оцінки робіт:

10 балівДотримання стилістичних і синтаксичних правил
20 балівПослідовність, логічність викладених думок
20 балівОригінальність викладених думок, креативність і неординарний погляд автора
50 балівМаксимальна кількість

5.3. Підбиття підсумків Конкурсу оформляється протоколом журі Конкурсу.

5.4. За рішенням Оргкомітету Конкурсу для визначення його переможців може бути організований відкритий захист кращих робіт.

5.5. Переможці Всеукраїнського Конкурсу нагороджуються дипломами і цінними подарунками.

5.6. За рішенням журі Конкурсу автори кращих робіт, за можливості, будуть запрошені до участі у міжнародній поїздці до Литовської Республіки в рамках культурного обміну у 2018 році.

Міжнародний Інформаційний тиждень Програми Еразмус+

Вас запрошують взяти участь у Міжнародному Інформаційному тижні Програми Європейського Союзу Еразмус+, що пройде з 6 по 10 листопада 2017 р. в м. Києві. Заходи в рамках Інформаційного тижня організовано Національним Еразмус+ офісом в Україні (Проект ЄС) спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні, Виконавчим Агентством з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА), Міністерством освіти і науки України у тісній співпраці з Національними агентствами Еразмус+ (Німеччина, Сполучене Королівство), Національними Еразмус+ офісом в Казахстані та закладами вищої освіти в м. Києві (Національний університет харчових технологій, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київський університет імені Бориса Грінченка, Національний транспортний університет).

Мова заходів: українська, англійська (переклад забезпечується)

6.11.2017 (понеділок)

Що? День Жана Моне: семінар як подавати заявки на конкурс та реалізувати проекти

Де? Національний університет харчових технологій, м. Київ, вул. Володимирська, 68, (зала уточнюється)

Коли? 9:30-18:00

Цільова аудиторія: переможці та виконавці проектів напряму Жан Моне, представники закладів вищої освіти

Реєстрація ОБОВ’ЯЗКОВА. Форма для участі за посиланням: https://goo.gl/forms/XS40HUoVLaOEtxxo2

7.11.2017 (вівторок)

Що? День Міжнародної кредитної мобільності: семінар як готувати заявки на конкурс та реалізувати проекти

Де? Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м. Київ, просп. Перемоги, 37, Головний корпус, зала засідань Вченої ради

Коли? 9:00-17:00

Цільова аудиторія: представники відділів міжнародних зв’язків, відповідальні за Еразмус+ та організацій, готових приймати студентів з Європи для проходження практики

Реєстрація ОБОВ’ЯЗКОВА. Форма для участі за посиланням: https://goo.gl/forms/tOzlJbKk4nyg5ACL2

7.11.2017 (вівторок)

Що? Щорічна конференція «Європейська інтеграція вищої освіти України: інноваційна політика та урядування в контексті забезпеченняякості»

Де? Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ, вул. Володимирська, 60, Зала Вченоїради

Деталі щодо участі: http://erasmusplus.org.ua/novyny/1613-vi-mizhnarodna-naukovo-praktychna-konferentsiia-bolonskyi-protses-vriaduvannia-u-systemi-vyshchoi-osvity-v-konteksti-zabezpechennia-iakosti-71117-m-kyiv.html

8.11.2017 (середа)

Що? День переможців та виконавців проектів Еразмус+ Розвитку потенціалу вищої освіти (CBHE): як управляти та реалізовувати проекти

Де? Київський університет імені Бориса Грінченка, м. Київ, вул. Тимошенка 13-Б, (зала уточнюється)

Коли? 9:00-18:00

Цільова аудиторія:переможці та виконавці проектів напряму CBHE

Реєстрація ОБОВ’ЯЗКОВА. Форма для участі за посиланням: https://goo.gl/forms/XNpFdRZEV0NIXOkj2

9.11.2017 (четвер)

Що? Міжнародний Інформаційний день Програми Еразмус+: Розвиток потенціалу вищої освіти (CBHE) - нові конкурси: щонового?

Де? Національний транспортний університет, м. Київ, вул. М. Омеляновича-Павленка, 1, (зала уточнюється)

Коли? 9:00-18:00

Цільова аудиторія: представники закладів вищої освіти, науково-дослідницьких установ, громадських організацій, роботодавців та інших зацікавлених осіб у модернізації вищоїосвіти

Реєстрація ОБОВ’ЯЗКОВА. Форма для участі за посиланням: https://goo.gl/forms/kWRXX1dM0hYEpEIg2

10.11.2017 (п’ятниця)

Що? Інформаційний День з індивідуальних можливостей в рамках Програми Еразмус+ для студентів, випускників, викладачів та адміністративногоперсоналу

Де? Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ, вул. Володимирська, 60, (зала уточнюється)

Коли? 13:00-17:30

Цільова аудиторія: студенти, випускники, викладачі, адміністративнийперсонал.

Реєстрація ОБОВ’ЯЗКОВА. Форма для участі за посиланням: https://goo.gl/forms/tXsvwCenssgbHOKe2

ПРОГРАМА та лист-запрошення на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні: http://erasmusplus.org.ua/novyny/1614-mizhnarodnyi-informatsiinyi-tyzhden-prohramy-erazmus-6-101117-reyestratsiyu-vidkryto.html

Участь у заходах безкоштовна. Витрати на трансфер та перебування не відшкодовуються.

Реєстрацію відкрито до 27.10.2017 (18:00). Підтвердження щодо участі у заходах будуть надіслані на вказані електронні пошти учасників. Якщо Ви не зможете приїхати на захід, щиро просимо повідомити.

Контактна особа: Катерина, +38044 286 66 68, +38044 332 2645

Звертаємо увагу: матеріали заходів будуть розміщені у відкритому доступі на сайті НЕО в Україні (розділ Новини).

Щиро сподіваємось зустрітись на заходах в рамках Міжнародного Інформаційного тижня Програми ЄС Еразмус+. До зустрічі!

У Дніпрі відбудеться ІІІ Форум креативних індустрій

14 – 15 листопада 2017 року в Дніпрі відбудеться ІІІ Форум креативних індустрій «Україна - світу», що є частиною проекту «Містки громадської активності» за фінансування ЄС. Реєстрація для участі в форумі триває до 22 жовтня 2017 року.

Мета форуму – показати експортний потенціал українських креативних індустрій і представити проекти в сфері культури і креативності, що можуть бути цікаві закордонним партнерам таінвесторам.

Захід збере разом 200 учасників: автори і розробники проектів, творчі підприємці, менеджери культури, представники профільних організацій з різних регіонів України, а також представники органів влади та місцевого самоврядування, лідери громад, експерти,інвестори.

В рамках форуму будуть представлені успішні проекти в сфері культури і креативності з різних регіонів України, а також нові проекти, що шукають фінансування та партнерів. В рамках форуму учасники також обміняються досвідом просування проектів на міжнародному рівні та окреслять кроки, які необхідно зробити і розробникам проектів, і центральним органам влади та чиновникам на місцях, щоб допомогти залучити зарубіжні інвестиції для українських креативних індустрій та сприяти експорту їх продукції тапослуг.

Програма події охоплює всі тематичні напрямки культурних і креативних індустрій - від суто мистецьких дотехнологічних.

В програміфоруму:

- Презентації проектівучасників

- Історії успіху від досвідчених практиків креативнихіндустрій

- Дискусії таобговорення

- Виставка рекламних матеріалів та продукціїучасників

- Вільнеспілкування

Для участі у форумі необхідно зареєструватисяза посиланням https://goo.gl/tu2zrk та отримати підтвердження від Організаційного комітету. Реєстрація триває до 22 жовтня 2017 року. Відібрані учасники отримають підтвердження участі та детальну інформацію щодо логістики 1 листопада 2017 року.

Учасникам, які хочуть представити свій проект або виступити з доповіддю необхідно також зареєструватись і надіслати свою презентацію на адресу pr@pomogaem.com.ua

Для презентації на Форумі запрошуються проекти в сфері культурних та креативних індустрійнаступних категорій: бізнес-проекти, соціальне підприємництво, некомерційні проекти, які ще не реалізовані або шукають можливості свого розвитку чи масштабування. Презентація проекту має містити короткий опис, бюджет, маркетингову стратегію або план розвитку проекту. Також є можливість представити рекламні матеріали та продукцію в рамках виставки під час Форуму.

Форум “Креативні індустрії: Україна - світу” - це третя подія, присвячена креативним індустріям, що відбудеться в рамках проекту “Містки громадської активності” за фінансування ЄвропейськогоСоюзу.

Сайт Форуму http://cif.in.ua

Сторінка події на Facebook https://www.facebook.com/events/468965173489064/

Контактни організаторів: pr@pomogaem.com.ua, тел: +38(056)732 48 07, 067 632 69 19, 063419 6543.

Міжнародна конференція «Європейський та український рік культурної спадщини: співпраця, перспективи, виклики»

Міжнародна конференція -Європейський та український рік культурної спадщини- співпраця, перспективи, виклики- (4) (1)

9-10 листопада 2017 р. Відмітьте цей день у своєму календарі. Не пропустіть!

Національне Бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні за підтримки та у співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні та у партнерстві з Міністерством культури України та Творчою Майстернею Ігоря Юрчака запрошує взяти участь у міжнародній конференції, присвяченій року культурної спадщини у Європі та Україні «Європейський та український рік культурної спадщини: співпраця, перспективи, виклики»

Конференція відбудеться 9-10 листопада 2017 р. у м. Івано-Франківськ та передбачає роботу за такими темами:

  • Досвід проектів у сфері культурної спадщини (європейські та вітчизняні практики по відродженню, збереженню, музеєфікації КС);
  • Розвиток туризму та культурного менеджменту локального та національного рівнів; Європейські туристичні маршрути;
  • Прикарпаття – транскордонний мис якісно нової туристичної інтервенції та релевантної індустрії гостинності;
  • Панельна дискусія «Збереження національної культурної спадщини: виклики та перспективи».

Захід буде цікавим для дослідників культурної спадщини, керівників профільних установ, представників місцевої влади, культурних менеджерів та громадських активістів, які безпосередньо займаються питаннями культурної спадщини.

Заявки на участь у Конференції приймаються до 25 жовтня 2017 р. за посиланням.

Додаткова інформація щодо місця проведення заходу та детальна програма будуть надіслані пізніше зареєстрованим учасникам заходу.

За додатковою інформацією звертайтеся будь ласка до Юлії Федів, тел. 050 374 88 36 та e-mail:ce.desk.ukraine@gmail.com

Конкурс проектів в рамках Європейського інструменту з питань демократії та прав людини

Європейський Союз оголосив новий глобальний конкурс проектів в рамках Європейського інструменту з питань демократії та прав людини (EuropeAid/155232/DH/ACT/Multi). Цьогорічний конкурс спрямований на підтримку громадянського суспільства та правозахисників за такими напрямками:

  • Підтримка правозахисників, які працюють з питань права на землю, прав корінних народів, включаючи в контексті насильницького захоплення землі та зміни клімату;
  • Боротьба з позасудовими стратами та насильницькими зникненнями;
  • Протидія примусовій праці та сучасному рабству;
  • Підтримка і захист прав людей з інвалідністю;
  • Підтримка свободи релігії або переконань.


Загальний бюджет конкурсу складає 25 млн.; окремі гранти – від 250 тис. до 1млн.; тривалість проектів – від 2.5 до 3 років. Проекти мають реалізовуватися щонайменше у двох країнах, що не входять до ЄС.

Кінцевий термін подання концепцій проектних пропозицій – 9 листопада 2017 року (о 16:00 за брюссельським часом).

Інструкції для заявників та інші документи (англ. мовою) знаходяться за адресою: http://bit.ly/2xxgm9R.

ЗВІТ ТА ПЛАНИ УКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ (УАЄС) НА ПОТОЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Звіт та плани Української Асоціації Європейських Студій (УАЄС) на поточний навчальний рік

У минулому 2016-2017 навчальному році УАЄС здійснювала активну діяльність і організувала багато наукових і освітянських заходівзєвропейських студій в Україні та світі.

Зокрема, 21-22 жовтня 2016 р. у м. Львів в Національному університеті «Львівська політехніка»з нагоди 200-річчя цього провідного вишу відбувся ювілейний Х Конгрес УАЄС за темою «Вирішення та трансформація конфліктів через науку і освіту: найкращий європейський та український досвід». ЮвілейнийХ Конгрес УАЄС було присвячено обговоренню методології та найкращих практик трансформації внутрішніх конфліктів в Україні та світі через науку і освіту. З промовами на цю тему виступили провідні українські і міжнародні науковці, фахівці і практики. В рамкахХ Конгресу УАЄС було проведено фаховий круглий стіл за темою"Найкращий досвід, практик викладання і дослідження трансформації конфліктів в Україні і за кордоном". Щира подяка львівському осередку УАЄС (проф. Ольга Мельник, доц. Оксана Головко-Гавришева та доц. Катерина Дзюбіна) та керівництвуНаціонального університету «Львівська політехніка» за гостинність та відмінну організацію заходу.

8 грудня 2016 р за участі осередку УАЄС у м. Полтава відбуласяІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Адаптація правової системи до права Європейського Союзу: теоретичні і практичні аспекти».

21 березня 2017 року в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) за підтримки програми ім. Жана Моне та проекту технічної допомоги ЄС “Association4U” відбувся міжнародний семінар“EU Security Strategy and its Impact on Conflict Transformation in Ukraine”. Організаторами заходу виступили: УАЄС; НаУКМА; Інститут євро-атлантичного співробітництва, м. Київ; Університет ім. Матей Бела, м. Банська Бистріца, Словаччина; Міжнародний інститут соціальних наук, м. Гаага, Нідерланди.

11-12 травня 2017 р. Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна і Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди разом з харківським осередком УАЄС в рамках реалізації модуля Моне «Історія об’єднаної Європи: ідеї, проекти, інтеграція” провелиXVIIКирило-Мефодіївські читанняна тему «Освітньо-культурний простір Центрально-Східної Європи: національні моделі та західні впливи».

18-19 травня 2017 р. члени УАЄС взяли участь в міжнародній веб-конференції«Україна та ЄС: можливості і перспективи співпраці»,яку організувала кафедра ім. Жана Моне Донецького державного університету управління (м. Маріуполь) за активної участі донецького осередку УАЕС (проф. Ніна Діденко).

26 червня-3 липня 2017 р. на базі юридичного факультету «Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана» відбулася друга міжнародна Літня школа за темою«Association with the EU: what does it mean for You».Активно працюють викладачі юридичного факультету «Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана» в рамкахМодулю ім. Жана Моне.

Ці події були гарним продовженням традиції експертних зустрічей членів УАЄС, присвячених актуальним питанням європейських студій. В заходах взяли участь майже усі провідні фахівці з європейських студій в Україні, а також експерти і державні службовці, які безпосередньо обізнані з практичними аспектами реалізації відносин між ЄС і Україною.

Асоціація продовжує розвивати свою присутність у віртуальних мережах. Працює і постійно оновлюєтьсявеб-портал УАЄС заадресою http://jmce.ukma.kiev.ua/uk/uaes. Через лист розсилки УАЄС Ви отримуєте актуальну інформацію про події та наукові можливості в сфері євопейських студій в Україні.Триває подальше удосконалення веб-порталу УАЄС. Локальні осередки запрошуються надавати більше інформації про свою діяльність для цього веб-ресурсу, завдяки ініциативі Дніпровського осередку УАЄС (доц. Марина Литвин) створено іпостійно оновлюється сторніка УАЄС у Фейсбуці:https://www.facebook.com/groups/1926914424246233/

Членами УАЄС продовжується активна експертна робота. Члени УАЄС надають експертну допомогу з багатьох питань європейських студій урядовим і неурядовим установам, зокрема, в рамкахпроекту технічної допомоги ЄС “Association4U”.

Цього року УАЄС стала партнером спеціалізованого випускуміжнародного наукового електронного видання «Kyiv-MohylaLawandPoliticsJournal» за темою «Legal and political dimensions of contemporary conflicts in Europe». В цьому випуску Ви можете ознайомитися з науковими роботами провідних вчених з тематики права, політології і конфліктологіїз європейських студій. Планується подальше співробітництво УАЄС з цим престижним міжнародним виданням.

Що очікується у новому навчальному році 2017-2018?

УАЄС продовжує традицію подорожування регіонами України. Цього року ХІ Конгрес УАЄС відбудеться 20-21 жовтня у м. Харьків на базі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. ХІ Конгрес УАЄС буде присв’ячено впливу європейських спільних демократичних цінностей наподолання і трансформацію криз і конфліктів в Європі і інших країнах. Зокрема, ми обговоримо питання найкращих міжнародних практик викладання і дослідження європейських студій в Україні і Європі. Зокрема, члени та учасники УАЄС отримують можливість обговорити вплив європейських спільних цінностей на політичне середовище в Швеції, обговорити результати парламентських виборів в Німеччині. У заході візьмуть участь поважні гості з країн ЄС, європейські і українські провідні експерти та науковці. Одна з основних частинХІ Конгресу УАЄС буде присв’ячена обговоренню результатів реалізації міжнародного проекту Horizon2020EUNPACKв Україні.Після завершення фахових дискусій на нас чекає захоплююча культурна програма в м. Харьків. Як завжди, УАЄС зможе взяти на себе витрати по проживанню і харчуванню одного-двох представників кожного локального осередку УАЄС. Ми будемо раді бачити як можна більше членів та учасників УАЄС в м. Харьків. Прошу Вас забронювати ці дати у Вашому діловому щоденнику. Більш детальну інформацію про ХІ Конгрес УАЄС буде повідомлено найближчим часом.

21 листопада 2017 р. в НаУКМА відбудеться міжнародна конференція з нагоди 4-річчя Революції Гідності «CivilsocietyinUkraine:BuildingontheEuromaidanlegacyanddealingwithconflict» за участі УАЄС, НаУКМА та Гентського університету (Бельгія).

23 листопада 2017 р. в м. Полтава на базі осередку УАЄС відбудетьсяІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Адаптація правової системи до права Європейського Союзу: теоретичні і практичні аспекти».

Інформація про ці та інші події Асоціації буде доступна на інтернет-сторінках та соціальних мережах УАЄС, запрошуємо також активно використовувати їх для поширення інформації про події ваших осередків та власного професійного розвитку.Дізнатись більше про поточні події та плани Асоціації ви завжди можете заадресою http://jmce.ukma.kiev.ua/uk/uaes, насторнці УАЄС у Фейсбуці:https://www.facebook.com/groups/1926914424246233/та е-поштою europa.org.ua@gmail.com

Запрошую представників осередків Асоціації, експертів надсилати пропозиції щодо грантових заявок з різноманітних питань європейських студій – Асоціація має добрий досвід залучення донорських коштів і управління проектами, що може допомогти вам у здійсненні ваших задумів!

Вітаю усіх членів і друзів УАЄС із початком навчального 2017-2018 року, бажаю плідної роботи, багато наукових досягнень і чекаю зустрічі та продовження нашої співпраці!

Щиро Ваш, Роман Петров, Президент УАЄС вересень 2017

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.