Е-читанка – як нова бібліотечна послуга

Експрес інфо Наша книга незвичайна електронна й віртуальна

Центральна бібліотека

В 2016 році Центральна бібліотека КЗК «Жовтоводська ЦБС» стала переможцем конкурсу проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах Європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми Еразмус+ (Жана Моне). Ми вже отримали:

- пристрої для читання електронних ресурсів та збереження електронної інформації - PocketBook;Центральна бібліотека

- методичний посібник “Пункти європейської інформації в бібліотеках: технологія створення та механізми популяризації інформації про ЄС та євроінтеграцію України”;

- набір рекламно-інформаційних матеріалів, сувенірів про ЄС та євроінтеграцію до Дня Європи та заходів бібліотеки;

- допомогу у формуванні інформаційних матеріалів про ЄС та євроінтеграцію;

- доступ до електронних баз даних про ЄС та євроінтеграцію від Представництва ЄС в Україні та інших організацій.

В травні 2016 року відбулась презентація БібліоМедіаЦентру – єдиного інформаційного центру для надання жителям Жовтих Вод повної інформації, необхідної для забезпечення їх особистих прав та життєво важливих потреб, тобто надання послуг з питань Євроінтеграції, Е-урядування та Місцевого самоврядування.

БібліоМедіаЦентр, який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», пропонує безкоштовну послугу попереднього замовлення на завантаження у електронний пристрій для читання (е-рідер) потрібної Вам художньої чи навчальної літератури з сайтів безплатних легальних електронних бібліотек мережі Інтернет.

Скористатися електронною читанкою Ви можете в БібліоМедіаЦентрі, який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», попередньо ознайомившись з Правилами користування е-рідером.

Пристрій зручний для читання, безпечний для зору завдяки E-lnk технології та антибликовому екрану, підтримує безліч форматів, має вбудовані словники та тримає заряд до 1 місяця активного використання. Також надається консультація з користування е-читанки.

Переваги та недоліки е-рідерів

Центральна бібліотека «Чи любиш ти читати?» – на це питання у час технологічного прогресу з його широкими можливостями люди все рідше відповідають ствердно. Та все ж, попри шалений ритм цього світу та постійний брак часу, усюди є читачі, які не уявляють свого життя без книги. Смаки у кожного різні: хтось полюбляє любовні романи, комусь до вподоби детективи. Хтось читає чуттєву поезію, інший – лаконічні глибокі есе чи оповідання. Є і любителі книг, написаних задля того, щоб перед сном «полоскотати нерви». А педагоги, учні та студенти часто проводять свої вечори за читанням підручників та довідників.

Питання, яке у наш час найбільше викликає дискусії серед читачів, це не жанр улюблених книг, а їх формат. Ось тут уже любителі літератури розділилися на «два табори»: одні з них віддають перевагу стандартним друкованим книгам, інші – сучасним компактним електронним гаджетам. Досить важко відповісти однозначно, яка книга краща, оскільки в обох форматах є свої переваги та недоліки.

Плюси е-читанок

  • Розмір е-читанки та її вага приблизно дорівнює відповідним параметрам паперової. Але інформації в ній може зберігатися набагато більше. Безперечно, це перевага. У вашій руці відразу може поміститися ціла бібліотека, будь-яку книгу з якої ви легко відкриєте кількома натисканнями пальця.
  • Будь-яку книгу на ваш смак можна знайти і скачати в Інтернеті. Найчастіше безкоштовно. Це економить кошти і час. Не потрібно шукати бажані книги в бібліотеках і книгарнях. Існує сила-силенна електронних бібліотек, що надають доступ до великого переліку літератури. Завантажити таку книгу просто і швидко. А деякі твори так і не потрапили до друку й існують тільки в електронному вигляді.
  • Е-читанка має чудову функцію – яскравість екрану і розмір шрифту можна змінювати, залежно від освітлення та інших обставин. Шрифт паперової книги іноді буває дуже дрібним, а якщо він великий, то книга більше і важче.
  • В е-читанці не потрібні закладки, вона завжди пам'ятає, на чому ви закінчили читання, будь-яку фразу або абзац можна швидко знайти через пошук, просто перейти на будь-яку сторінку або главу, позначки і виділення фраз не псують е-книгу, на відміну від паперової.
  • Можливість мати під рукою до сотні книг. Сучасні рідери дозволяють розширювати пам'ять за допомогою SD-карток до 32 Гб – туди помістяться кілька десятків тисяч книг.
  • Е-рідер безпечний для зору завдяки E-lnk технології та антибликовому екрану. У рідерах використовуються екрани на електронному чорнилі. Вони працюють у відбитому світлі (не вимагають підсвічування)
  • Працює до місяця без підзарядки.
  • Вбудовані словники допомагають читати літературу на іноземних мовах. Це зручний спосіб вивчати мови та поповнювати свій іноземний словниковий запас.
  • Безліч підтримуваних форматів.

Це дуже вагомі аргументи на користь е-читанок, але давайте подивимося, які ж є мінуси.

Мінуси е-читанок

  • Е-читанка не представляє цінності як естетичний предмет (колекційна книга), а також матеріальний предмет (видання, обкладинка).
  • У процесі користування електронною книгою, як і будь-яким іншим пристроєм, можливі технічні збої, поломка і інші складності.
  • Ілюстрації, фотографії та картинки значно втрачають свою якість при перенесенні в електронний формат та представлені відтінками сірого.
  • Е-рідер – досить недешевий пристрій. Не кожен зможе дозволити собі обзавестися таким предметом.
  • Відсутнє відчуття паперової книги.

Переглянувши плюси та мінуси е-читанки, не варто сперечатися, що краще – друкована чи електронна книга, адже кожен робить свій вибір так, як йому комфортніше.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.