Історична гра в Центральній бібліотеці

Гарна новина для тих, хто любить вивчати історію рідної держави або просто проводити вільний час з користю. Жовтоводська центральна бібліотека отримала настільну гру «Українська революція 1917-1921 років» від Інституту національної пам’яті. Працівники бібліотеки вже протестували інтелектуальну історичну розвагу, а слідом за ними учні 10-11 класів НВК №6 «Перспектива». Втім, грати у цю гру можуть люди будь-якого віку. Як зазначають автори, вона розрахована на гравців від 14 років і «до нескінченності». Та найбільше користі принесе учням старших класів. За словами бібліотекарів, настільна гра стане відмінним практичним додатком для підготовки до ЗНО з історії. «Тож чекаємо на молодь для випробування своїх знань, отримання цікавої та корисної інформації, а також на вчителів історії, для яких гра стане доповненням до навчального процесу» - кажуть працівники книгозбірні. Гра побудована за стандартною схемою: є ігрове поле і є 88 клітинок-ходів, по яких рухаються гравці і вирішують різні завдання. Ігрове поле - оглядова карта українських земель Степана Рудницького, яка умовно поділена на 6 регіонів: Київщина-Лівобережжя, Волинь, Галичина, Поділля, Південь і Схід. Грати можуть до трьох учасників чи команд. Також потрібен ведучий. Перемагає той, хто відповість на найбільше запитань щодо кожного з шести регіонів – вважатиметься, що цей гравець чи команда «об’єднали українські землі». Всі відповіді є у правилах – їх перевіряє ведучий. Зрештою, складність деяких питань компенсує виданий спеціально для гри історичний посібник, який входить до комплекту. А ще там можна знайти широковідомі та малозначні факти: від створення Центральної Ради до Другого Зимового походу, про перемоги та поразки, здобутки та прорахунки її провідників. До періоду Української революції 1917-1921 рр за допомогою гри доторкнулися учні НВК №6 «Перспектива». Молоді люди відмітили – готуватися до ЗНО їм тепер буде набагато легше. Адже грати полюбляють всі.

Історична гра в Центральній бібліотеці // Жовті Води. - 2017. - грудня. - С.2.
Хелловін в Центральній бібліотеці

Нині це свято стає все більш популярним у країнах Європи, а зокрема і в Україні. Відзначили його і в Жовтих Водах, але не тільки веселими посиденьками в розважальних закладах. В Центральній бібліотеці відкрилася виставка «Жахливо-моторошні цікавинки». Хелловін святкують в ніч з 31 жовтня на 1 листопада напередодні Дня всіх святих. Це одне із найдавніших свят у світі, яке веде свою історію від стародавніх традицій кельтів Ірландії та Шотландії. До цієї події в рамках програми Пункту європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», на базі Центральної бібліотеки представили книжкову виставку «Жахливо-моторошні цікавинки» для любителів «полоскотати» нерви. Гостей виставки знайомили зі «страшною» літературою, захоплюючими повістями та оповіданнями про злих духів, чаклунів, відьом, привидів, перевертнів та вампірів. Тож клієнти бібілотеки в цей день не сумували, поринувши в світ «страшилок».

Хелловін в Центральній бібліотеці // Жовті Води.-2017.-3 листопада.-С.2.
Sprechen Sie Deutsch?

21 вересня 2017 року в Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», відбулася мовна студія «Sprechen Sie Deutsch?». На засідання завітали учні 8 класу СЗШ №12. Захід було приурочено до українсько-німецького року мов. Мета зазначеного проекту – поглиблення існуючої співпраці між установами освіти та культури обох країн та започаткування нових довгострокових партнерських стосунків і проектів. Координатор Пункту європейської інформації презентувала присутнім інформпалітру «Перлина Європи», відеоролик «Німеччина в об’єктиві» та мультимедійний бан «Країною замків», які багатогранно ознайомили юнаків та дівчат з країною Європейського Союзу – Німеччиною. Завдяки медіа-каскаду «Guten Tag, Germany!» читачі дізналися, що на сьогодні німецька мова – перша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна в Україні. А поспілкуватися та попрактикуватися читачі мали змогу взявши участь у інтерактивній хвилині «Перевага Deutsch над іншими нудними мовами світу» та мовній розминці «Обережно: німецька!». Також до уваги присутніх було представлено роздатковий матеріал від Goethe-Institut в Україні, перелік безкоштовних on-line-сервісів та книжкову виставку «Вивчати німецьку – цікаво і сучасно», які допоможуть їм опанувати німецьку мову. Запрошуємо всіх бажаючих завітати до Пункту європейської інформації для полегшення свого навчання)

Стороженко, А. Sprechen Sie Deutsch? // Жовтоводські Вісті. – 2017. – 6 жовтня. – С.3.
Ми – українці, ми – європейці!

1 вересня у Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», учні 8-го класу ЗОШ №12 здійснили інфотур «Європа – наш цивілізований вибір» в рамках першого уроку 2017-2018 навчального року. Нинішній світ є полем розмаїття культур, міжнаціональних інтересів, співдружністю народів у багатоетнічному суспільстві. Важливо, щоб саме сьогодні відбувався міжкультурний діалог, рівноправним учасником якого є Україна. Одним із таких шляхів є знання традицій, культури, історії інших країн, а головним пріоритетом - інтеграція до європейської спільноти. У День знань координатор Пункту європейської інформації представила до уваги юнаків та дівчат змістовну інформацію про історію та структуру, суспільно-політичні рухи та цінності Європейського Союзу, а розроблений медіа-box «Вивчай Європу – змінюй Україну» став значним поштовхом у роздумах над майбутнім. Не залишили байдужими школярів інформаційний кейс «Європейський Союз очима українців» та інтерактивна вікторина «Багатолика Європа». Наприкінці заходу всі присутні взяли участь у відкритому мікрофоні «Я громадянин України – європейської держави», підсумком якого стало твердження: Україна зможе по праву вважатися такою, коли в кожного її громадянина будуть європейська свідомість, європейське мислення, європейське бачення, європейська поведінка і … європейський рівень життя. Також потрібно пам’ятати, що Україна не зможе увійти до Європейського Союзу, допоки українське суспільство не почне інтегруватися в європейську систему цінностей.

Стороженко, А. Ми – українці, ми – європейці! // Жовтоводські Вісті. – 2017. – 8 вересня. – С.3.

В Жовтих Водах провели правороз’яснювальий семінар для ветеранів АТО

11 липня 2017 року в БібліоМедіаЦентрі, який діє на базі Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС», пройшов правороз’яснювальий семінар «Зустріч для ветеранів АТО», який було організовано за сприяння Жовтоводської міської ради та Агенції сталого розвитку. Правовими експертами виступила ГО «Правозахисна група «СІЧ» та Жовтоводське бюро правової допомоги, які проводять безоплатні юридичні консультації для осіб, чиї права порушені, з різних правових питань. Місією організацій є сприяння утворенню такої моделі взаємовідносин між суспільством та державою, за якої кожному громадянину України буде гарантовано дотримання його прав, свобод і повагу до гідності. Протягом зустрічі розглядалися проблеми отримання житла для учасників бойових дій, гарантії національного законодавства, програми ініційовані урядом. Учасникам АТО були надані вичерпні відповіді щодо питань отримання земельної ділянки та подолання складнощів проходження ВЛК. До заходу працівники бібліотеки презентували присутнім друковані матеріали, які стануть у нагоді ветеранам АТО. Наприкінці семінару відбулося обговорення індивідуальних питань від учасників зустрічі. Завдяки даному правороз’яснювальному заходу присутні детальніше дізнались про систему безоплатної правової допомоги та отримали інформаційні матеріали про захист прав учасників АТО.

Стороженко, А. В Жовтих Водах провели правороз’яснювальий семінар для ветеранів АТО [Електронний ресурс].- Желтые Воды: Новости, События, Комментарии. Интернет газета г. Желтые Воды. -Текстові дані.-Режим доступу: https://www.mnenie.dp.ua/2017/07/12/v-zhovtix-vodax-proveli-pravorozyasnyuvalij-seminar-dlya-veteraniv-ato/ (дата звернення: 12.07.2017).-назва з екрану.
Уперше в Жовтих Водах - кінотеатр під відкритим небом

25 червня 2017 року до Міжнародного дня молоді Пункт європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», разом із кінодистрибуторською компанією «Артхаус Трафік» на замовлення Представництва ЄС в Українівідкрили Фестиваль європейського кіно в нашому місті. Даний фестиваль створений з метою розвитку кіноклубного руху в Україні, популяризації мистецтва кіно та ознайомлення українців з призерами, новинками й хітами європейського кінематографа. Першою стрічкою в рамках Фестивалю європейського кіно стала «Казка казок» – італійське фентезі, яка розповідає про світ величних замків, де правлять королі і королеви, де живуть прекрасні принцеси і хоробрі принци, світ чаклунів і фей, страшних монстрів, старих праль і придворних. Усі дійові особи – герої цієї вільної інтерпретації відомих казок Джамбаттиста Базиле. Вечірній кінопоказ відбувся під відкритим небом у теплій невимушеній атмосфері, його охорону забезпечили добровольці з Жовтоводської громадської організації «Козацький полк Жовтоводський». Значну допомогу в проведенні перегляду надали представники Молодіжної ради, що діє при виконкомі місьради. Також було використано мультимедійну техніку цієї організації, придбану за кошти Бюджету участі-2017. Даний захід поклав початок для заснування стаціонарного кіноклубу на базі Центральної бібліотеки. Далі буде…

Уперше в Жовтих Водах – кінотеатр під відкритим небом // Жовтоводські Вісті. – 2017. – 30 червня. – С.3.
«Безвізовий режим» в Пункті європейської інформації

«Світ схожий на книгу, і той, хто знає тільки свою країну, пройшов у ній лише першу сторінку» Фужере де Монброн

До Дня Європи у Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», був організований та проведений євро-експрес «Зоряне сяйво країн Європи» для учнів 11 класу ЗОШ №12. Європу, зазвичай, називають колискою сучасної цивілізації. Ми всі сьогодні хочемо бути ближче до Європи, до її європейських цінностей. Але яка ж ця Європа? Що ми можемо перейняти у неї, та що можемо їй запропонувати? Ці питання активно обговорюються молоддю протягом заходу. Координатор ПЄІ ознайомила юнацтво з історичними витоками започаткування Дня Європи та зазначила, що Україна – це єдина держава не член ЄС, у якій в наш час на державному рівні відзначається цей день. А за допомогою мультимедійної подорожі «Далека і близька Європа», відео-круїзу «Навколо Європи» та виставки ЄвроЛітераТуру «Країнами Європи» бібліотекарі познайомили присутніх з традиціями, звичаями та культурними цінностями народів, що входять до європейської спільноти. Поки «безвізовий режим» впроваджується, у Центральній книгозбірні міста всі запрошені вже поринули у вир захоплюючих та неординарних звичок європейських народів, побували на просторах Франції, Іспанії, Італії Німеччини й Польщі, зазирнули до повсякденного життя європейців та віртуально відвідали визначні історичні пам’ятки. Упродовж євро-експресу працівники бібліотеки не оминули і теми літературного надбання видатних письменників, презентувавши до перегляду розроблену слайд-виставку «Літературна Європа». Також актуальною подією стало долучення Пункту європейської інформації та Центральної бібліотеки до загальноміського відзначення Дня Європи, яке проходило на території Дитячого парку. Бібліотекарі презентували громаді Жовтих Вод розгорнуту книжково-ілюстративну виставку «Україна – ЄС: крок назустріч», яка багатогранно розкрила процеси імплементації Угоди про асоціацію «Україна–ЄС» в нашій країні та місті. В рамках заходу було проведено інформаційний коктейль «Європа: вчора, сьогодні, завтра» та promotion-акцію «Дізнайся про Європу більше», які популяризували інформаційно-довідкові матеріали про ЄС, європейські цінності та діяльність ПЄІ. Наприкінці дня всі бажаючі мали змогу взяти участь в інтерактивній міні-вікторині «Багатолика Європа» та експрес-опитуванні «ПЄІ. Погляд користувача». Комплекс заходів довів громаді міста, що відзначення Дня Європи в Україні – це крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи, та що в цей день жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

«Безвізовий режим» в Пункті європейської інформації [Електронний ресурс] : [Все про Європу у бібліотеках: Громадський європейський майданчик] // https://eulib.ula.org.ua/pro-proekt/anonsi-podiji/item/757-bezvizovyi-rezhym-v-punkti-ievropeiskoi-informatsii
Мистецтво макіяжу: наука на всі часи

Візаж та макіяж завжди мали значне місце в світовій історії та культурі. Мистецтвом візажу людство користується з незапам'ятних часів. Макіяж кожного сторіччя дуже цікавий, прекрасний та пізнавальний. І саме тому, 12 квітня в Пункті європейської інформації «Євроінтеграційний імпульс», який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», провели майстер-клас «Європейський make-up» для учениць 8-9 класів ЗОШ №12. Поняття краси завжди змінювалося з плином часу. Кожна історична епоха створювала свій ідеал. Він залежав від клімату, політичних і економічних умов, від моральних установок, релігії, від особливостей побуту різних прошарків суспільства. Завдяки змістовній розповіді працівників бібліотеки, мультимедійному міксу «Мake-up різних народів світу» та книжковій інсталяції «Beauty-тенденції 2017» дівчата ознайомилися з цікавими фактами з історії косметики та мистецтва макіяжу, етапами та особливостями їх розвитку застосування від свого виникнення до наших днів, канонами краси народів світу. Оригінальним доповненням до заходу став покроковий майстер-клас від візажиста Маргарити Кушнерук, яка ознайомила присутніх з азами, техніками, нюансами та секретами нанесення денного та вечірнього європейського макіяжу. Демонстрація майстерності супроводжувалася професійними коментарями та порадами щодо безлічі аспектів, які потрібно враховувати для створення ідеального мейк-апу. Ось у такий незвичайно-цікавий спосіб у Пункті європейської інформації доторкнулися до світового мистецтва.

Мистецтво макіяжу: наука на всі часи»:[Місто] // Жовтоводські Вісті. -2017. -28 квітня. – С.3.
Їм у віках судилося безсмертя…


16 лютого з нагоди річниці вшанування Героїв Небесної Сотні в Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС» відбувся героїчний хронограф «Небесній Сотні шана й молитва за чисті душі, що злетіли в небо» для учнів 11 класу ЗОШ №3. На шляху до незалежності український народ часто втрачав своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку борців за гарне майбутнє нашої держави стали і герої Небесної Сотні – патріоти, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській, полягли за честь, волю, право бути Українцями та за свою Батьківщину. Упродовж заходу працівники бібліотеки нагадали всім присутнім хроніку трагічних подій Євромайдану, а скорботну картину доповнювали документальні відеокадри, мультимедійно-патріотична презентація «Вічно живим – вічна пам'ять» та виставка-інсталяція «Небесна сотня: герої не вмирають». Вагомою складовою героїчного хронографу стало знайомство учнів з Владиславом Дутчаком – головою Національного Корпусу, безпосереднім учасником подій Революції Гідності. Його змістовна доповідь про героїзм простих людей була насичена цікавими коментарями й супроводжувалася фотосвітлинами буремних подій зими 2014 року та фотографіями наших земляків, які брали в них участь, а потім захищали на Сході кордони нашої держави. Наприкінці заходу бібліотекарі закликали присутніх згадати у молитвах усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє, а також не бути байдужими і завжди виборювати своє право жити у вільній країні.

Стороженко, А. Їм у віках судилося безсмертя…[Електронний ресурс].- Телекомпанія «Жовті Води».-Текстові дані.-Режим доступу: http://www.jovtivody.tv/їm-u-vikax-sudilosya-bezsmertya/#more-22737 (дата звернення: 17.02.2017).-назва з екрану.
Love is…

12 лютого в Пункті європейської інформації, який діє в Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», був проведений бібліомікс «Love is…» присвячений Дню закоханих. Протягом заходу керівник центру за допомогою медіа ряду ознайомила присутніх з незвичайними традиціями та звичаями святкування цього дня в різних країнах світу, а також з визначними місцями, які зможуть зміцнити кохання. Креативним доповненням бібліоміксу стала інтерактивна виставка «Побачення з книгою наосліп», де були представлені видання загорнуті в подарункову обгортку з коротенькою анотацією. Кожен учасник імпровізованого книжкового побачення залишився задоволений своїм вибором. До зустрічі психолог ЦСССДМ Жанна Вовк-Черемуш запропонувала присутнім психологічну добірку матеріалів на встановлення комунікації, спільної взаємодії та на зближення зі співрозмовником, а тьютор Христина Білоус провела ігровий міні-тренінг «Познайомимось?», метою якого було навчити присутніх легко та з задоволенням встановлювати контакт з оточуючими, знайомитися та спілкуватися, весело, цікаво та змістовно проводити час, знаходячи при цьому нових знайомих. Тренінг довів учасникам: воїнам АТО на чолі з Віктором Гайдаєнко та жінкам, які входять до громадської організації «Українська Софія» на чолі з Ганною Орел, що підтримка взаємних стосунків залишається однією з головних складових нашого життя.

А. Стороженко,
бібліотекар з питань автоматизації та євроінтеграції
Центральної бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС»

Стороженко, А. Love is…»?: [Суспільство] // Жовтоводські Вісті.-2017.-17 лютого.-С.3.
Що таке «безпечний Інтернет»?

День безпечного Інтернету відзначається у другий вівторок лютого. Ідея святкування належить Єврокомісії (січень 2004 року), яка була підтримана європейськими некомерційними організаціями European SchoolNet та Insafe. Цей день запроваджено з метою популяризації більш безпечного і більш відповідального використання онлайн-технологій і мобільних телефонів, особливо серед дітей і молодих людейв усьому світі. Цьогорічною темою дня обрали така: «Будь зміною: об’єднаймося для створення кращого Інтернету». Саме тому 7 лютого в БібліоМедіаЦентрі, який діє при Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», здійснили віртуальну подорож «Безпечна Інтернет-країна», тим самим обговоривши шляхи безпечного використання Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту. Школярі переглянули рекламні ролики, які донесли інформацію про загрози, що підстерігають дітей і підлітків в Інтернеті, а також взяли участь в інтерактивних іграх, які навчають захисту в Інтернет-просторі. Наприкінці заходу присутні отримали цікаву змістовну пам’ятку «Безпека дітей в Інтернеті».

А. Стороженко , бібліотекар з питань автоматизації та євроінтеграції

Стороженко, А. Що таке «безпечний Інтернет»?: [Місто] // Жовтоводські Вісті.-2017.-10 лютого.-С.10.

Центральна бібліотека

Центральна бібліотека стала одною з переможниць у конкурсі "Все про Європу"// Жовті Води.-2016.-12 лютого.-С.5.

Центральна бібліотека

Хеллоуїн у бібліотеці // Жовтоводські вісті.-2014.-31 жовтня.-С.2.

Центральна бібліотека

Система вищої освіти в країнах Європи // Жовтоводські вісті.-2014.-23 травня.-С.8


Центральна бібліотека

Безпечний Інтернет // Жовтоводські вісті.-2012.-9 березня.-С.2.
Кiлькiсть переглядiв: 96

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.