5 сучасних українських книжок, які повинен прочитати кожен українець

Українська літературна традиція – явище хоч і молоде, однак, цілком сформоване і самобутнє. Причин тому чимало, та головна з них – непроста українська історія. Народне лихо – родючий ґрунт для виникнення генерації талановитих людей і міцних мов кремінь переконань. Далеко не всі наші світила – песимісти, співці «загублених поколінь», є і романтики, й сатирики, і фантасти. Наша воля – найнезламніша в Європі, а слово – «найбронебійніше» у світі! Нижче в огляді читайте про 5 сучасних українських книг, які варто прочитати: вони заклали фундамент «укрліту» на майбутню сотню-дві років.

/Files/images/2018/ya/Solodka_Darusja_cover_2-680x1024.jpg 1. Марія Матіос. Солодка Даруся.

Поки єдиний випадок, коли найвищою державної нагородою – Національною Шевченківською премією – відзначений роман, справді популярний серед читачів. Підзаголовок – «Драма на три життя», і авторка пропонує справжню, оголену, безжальну драму. Час дії – підрадянський. Місце дії – буковинське село. Головну героїню, душевно хвору Дарусю, постійно мучить головний біль. Її бояться люди, і причини треба шукати в дитинстві та юності героїні, які припали на період Другої світової. Над скаліченими більшовиками долями плачуть, не соромлячись, усі читачі.

.

/Files/images/2018/ya/zali6ene_232.jpg 2. Василь Шкляр. Чорний ворон (Залишенець).

Найтиражніший роман за весь час Незалежності. «Чорного ворона» номінують на Шевченківську премію, але автор відмовляється. Народна популярність зашкалює. Роман читають ті, хто ніколи раніше не читав українською. Роман відтворює одну із сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. Збулося Тарасове пророцтво: повіяв новий вогонь із Холодного Яру, і лицарі лісу освятили зброю на московського ката. Найзапекліші з них — залишенці — продовжили боротьбу навіть тоді, коли в Україні утвердилася диктатура чужинців і не було вже надії на визволення. В його основу покладено історичні документи, зокрема, з розсекречених архівів КДБ. Робота над романом тривала майже 13 років.

/Files/images/2018/ya/Zapiskiukrainskogosamashedshogo.jpg 3. Ліна Костенко. Записки українського самашедшего.

Роман написано від імені 35-річного комп'ютерного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі вивихи нашого глобалізованого часу. У світі надмірної (дез)інформації і тотального відчуження він — заручник світових абсурдів — прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом. За жанровою стилістикою «Записки українського самашедшого» — насичений мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників, сучасного літописання і публіцистики. Це перший опублікований прозовий роман видатної української поетеси.

.

/Files/images/2018/ya/004708137_1.jpg 4. Володимир Лис. Століття Якова.

Нарешті ми застали той час, коли популярні книги українською почали екранізувати. Роман «Століття Якова» розповідає історію, яка одночасно здається фантастичною і реальною. Старий Мех, віковий дід із сивою бородою, спостерігав за тим, як змінюються держави і режими. Російська імперія, УНР, Польща, СРСР і сучасна Україна. Дитина, підліток, юнак, чоловік, а тепер похила людина. Яків не просто спостерігав за часом, а плинув разом з ним, отримуючи один за одним удари долі. Війни і особисті драми пройшли, залишивши після себе душевні рани і тяжкі спогади...

.

.

/Files/images/2018/ya/page0001.jpg 5. Андрій Кокотюха. Червоний.

Їм закидають масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони… можуть бути корисними. Замість скніти в таборах ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому, героєві чи бандиту, єдиному до снаги приборкати ув'язнених злодіїв. Як це було, розкажуть три свідки: міліціонер, чекіст і ворог народу. Не шукайте Червоного ані серед мертвих, ані серед живих, шукайте серед овіяних легендою! Роман було написано за 2,5 місяці. Спочатку було створено кінець, а потім початок. За цим історичним романом створено однойменний історичний фільм, сценаристом якого виступив автор книги.

Аби невпинно вдосконалюватись, розвиватись та усвідомлювати всі дрібні, проте достатньо важливі нюанси нашого часу, потрібно читати якісну художню літературу тої країни, в якій народився та живеш!!! То ж запрошуємо до Центральної бібліотеки, де можна віднайти ці книги та багато інших цікавих українських літературних шедеврів. Чекаємо вас за адресою вул. Козацької Слави, 8, пн-чт - 10.00 — 18.00; нд - 10.00 — 16.00; пт, сб - вихідні дні. Кожна остання середа місяця - санітарний день

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.